Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Korulbelul mennyibe kerul az...

Korulbelul mennyibe kerul az allami ovoda es mennyibe maganovoda?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 20. 22:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
Az állami ingyenes, csak ebédpénzt kérnek tudtommal.
2012. ápr. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A magán nagyon változó, attól függ melyik környék. Szerintem 70ezernél kezdődnek, határ a csillagos ég.
2012. ápr. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia

Bp vonzáskörzetében élünk egy kedvelt kisvárosban.

Itt az állami óvoda költsége kimerül abban, hogy az étkezésért felszámolnak napi 415 Ft-ot, illetve havi csoportpénz szokott lenni, nálunk éppenséggel 600 Ft/hó.

Ehhez képest a magánóvodák havi kb 40.000 Ft nál kezdődnek + kaja.

2012. ápr. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
magánovit én 60-80 között nézegettem, de igazából 60-ért is csak úgy találtam, hogy fél napra. :( Bp.
2012. ápr. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
En maganoviban dolgozom, nalunk egy honap, heti negy napra (teljes nap) 300 euro, vagyis 90 ezer forint, de ebben napi ketszeri meleg etkezes, ket "snack" (tizorai, uzsonna), pelenka, popsikrem stb benne van, a nagyobbaknak meg kulonora is (modern tanc, balett, uszas, judo stb...)
2012. ápr. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Megyeszékhelyen lakunk, itt a magán ovi és bolcsi 50.000 Ft havonta, és ebben a kaja is benne van.
2012. ápr. 21. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%

Alapítványi oviba jár a lányom, nekünk félévente kb. 50 ezer az alapítványi díj, a kaja 10 ezerre jön ki kb. egy hónapra és semmi mást nem kell fizetni. Mindent kapnak, csoportpénz sincs, sem olyasmi, amit a normál ovikban hallok, hogy tisztasági csomag, stb. Ágyneműt, törölközőt is az ovi ad, ők is mossák, a kirándulásokért is ritkán kell fizetni (max. a több naposért, de azért is inkább csak a szülőknek, a gyerekeknek ingyen van).

A magánovi itt nálunk (vidék, kisváros) havi 60-ra jön ki, de fele annyit nem ad, mint az alapítványi, ahová járunk.

2012. ápr. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem államiba jár a két gyerek,és havi 25 ezer simán elmegy rá. Ebédpénz, plusz ilyen-olyan kötelező program, amire pénzt kell vinni (pl. bábszínház megy havonta 2x). Gyümölcsöt kell vinni havonta 2x (1,5kg/gyerek), csoportpénz, tisztasági csomag. Azon felül állandóan pénzt gyűjt az ovi valamire, vagy be "kell" menni valamit megcsinálni. Legutóbb csempézéshez kellett segíteni, előtte kertrendezés volt, meg kerítés festés. Ha van valami ovi javára szervezett jótékonysági akármi, annak is "kell" támogatói jegyet venni, aki nem is tud elmenni rá. Plusz mindig kitalálnak valamit, hogy ezt kell bevinni vagy azt, ami lehet, hogy itthon készül, de attól még nekem pénzbe kerül.

Szeptember elején meg az ovi összeállított egy emberes kis listát arról, hogy milyen irodaszereket kell bevinni. A két fiamra ez 20 ezer volt összesen.

Ennyit az állami oviról.

De van olyan ismerősöm, akik egy kis faluban laknak, és még az ebédért sem kell fizetni.

2012. ápr. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az állami oviban nálunk 370 Ft a kaja/nap, de ha beteg, akkor nem kell kifizetni. Magán 50 e Ft kajával együtt/hónap.

Ha felveszik államiba, akkor semmiképp ne vidd magánba, én nem hiszek abban, hogy az bármivel jobb lenne. Mivel a pénzt a tulaj teszi el, az alkalmazott meg ugyanannyit kap, mint az állami bölcsiben, semmivel sem motiváltabbak.

2012. ápr. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Óvónő vagyok, most egy vidéki magánoviban dolgozom. 10 évet dolgoztam államiban. Az államiban az étkezést kell kifizetni, az 3-6000Ft/hó. + van csoportpénz, 200Ft/hó körül, és be kell vinni fél évente egy tisztasági csomagot ( éttermi szalvéta, 100-as zsepi, fogkrém, wc papír). A kirándulásokért külön kell fizetni, de lehet havonta is részletekben. A magán ovik 40.000Ft-tól kezdődnek, vidéken általában 80.000Ft a max. Ebben benne van az étkezés is. Tisztasági csomag és csoportpénz nincs, de ez amúgy is elenyésző költség szerintem. Viszont a külön programok itt is fizetősek. És véleményem szerint bár a magán ovinak sok előnye van, ugyanolyan jó tud lenni egy állami, sőt.... természetesen a fordítottja is igaz. Láttam én már karón varjút... Be kell menni az intézménybe, és nyitott szemmel járni. Aztán dönteni. Ebben a korban nagyon fontos, hogy mindenki imádja az óvónénit, szerintem az a lelke a dolognak. Remélem segítettem!
2012. ápr. 21. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!