Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kitehetik a bölcsiből?

Kitehetik a bölcsiből?

Figyelt kérdés
Kislányom 2,5 éves, szeptember óta jár bölcsibe, amit nagyon szeret. Augusztusban érkezik a kistesó, de a nagy addig még nem tölti be a 3-at, így esélytelen, hogy bekerüljön az oviba. Ott amúgy is azt mondták, hogy mivel csak októberben tölti a 3-at, így tuti, hogy a rangsor végére kerül. Amúgy is jobb lenne, ha a bölcsiben ismételne még 1 évet, nem az oviban, de ha itthon vagyok a kicsivel, akkor nem fogják a nagyot is kitenni? Nem a magam kényelme miatt kérdezem, hanem a gyerek már hozzászokott egy napi rutinhoz és szereti is nagyon a bölcsit.
2012. ápr. 24. 11:13
 1/9 anonim ***** válasza:
nálunk ha megszületik a kistesó még fél évig járhat a nagy bölcsibe.kérdezd meg a bölcsit.
2012. ápr. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És utána fogják és kiteszik?
2012. ápr. 24. 11:25
 3/9 anonim ***** válasza:
volt rá példa.de ha jól értem a tiéd addigra mehet az oviba, nem?
2012. ápr. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
szia én ugy tudom, hogy szülés után fél évig kötelesek bent tartani, és ha már nem kötelesek de van helyük, akkor nem teszik ki.
2012. ápr. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Elvileg betölti a 3-at, szóval mehetne, viszont még nem kötelező 3 évesen felvenni a gyereket az oviba, ezért ha tele vannak nem valószínű, hogy felveszik. Állítólag év közben sem szoktak gyereket átvenni. :(
2012. ápr. 24. 14:54
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, erre van valami törvény vagy bármi, amire hivatkozni lehetne?
2012. ápr. 24. 14:55
 7/9 anonim ***** válasza:
nem tehetik ki, semmi közük hozzá nincs törvény, csak ilyen "bemondós" a dolog...Kislányom 27 hónapos volt amikor augusztusban jött a tesó...mondták hogy 20 hetes koráig maradhat utána góóóóó, ondtam hogy szeretném elkérni az erre vonatkozó jogszabályt/törvényt/szabályzatot vagy hivatalos iratot amit aláírtam...kuss lett, kicsi mpst 8 hós. Jún 31ig jár a nagy...utána szünet majd ovi...ne hagyd magad
2012. ápr. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem sem tehetik ki. Nálunk legalábbis megkérdeztem a bölcsivezetőt, és járhat még a fiam egy évet. Ugyanúgy vagyunk mint ti: októbertől bölcsis, novemberben tölti a 3-at, itt esély sincs rá, hogy novemberieket oviba felvegyék, és augusztusban jön a kistesó. A csoportja egy az egyben marad bölcsiben, mert dec-januáriak.

A bölcsivezető azt mondta maradhat persze, csak annyit kér, hogy uzsi előtt vagy max után hozzam el. Amit azért nem értek, mert most is uzsi után hozom, de direkt mondta, hogy nem kéri az ebéd utáni elhozatalt, mert tudja, hogy mennyire felborítanánk a napirendjét, hiszen ebéd után ők dőlnek be az ágyba aludni.... (nemhogy én még 20 percet sétáljak vele haza motorral).

A másik pedig: a nagyot már felvették, jogosult a bölcsire, te a kicsi jogán leszel otthon, nem a nagy jogán, így nem rakhatják ki, hiszen szeptembertől nem kell újra jelentkeznie. Akit már felvettek, az megy tovább.


De pl. barátnőméknél a bölcsikben úgy van, hogy ahogy tölti a gyerek a 3-at, tök mindegy mikor, másnaptól ovis. Szinte dobják ki a bölcsiből, mert kell a hely, de ott az ovik meg felveszik. Tök mindegy, hogy szeptemberi, februári vagy májusi stb születésű.

Szóval kérdezz rá a bölcsivezetőnél az a legtisztább és leg korrektebb... titkolni amúgy sem lehet a terhességet, meg nem is érdemes :o)

2012. ápr. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem, annyit mondott, hogy a gyermekágy alatt nem teszik ki. Kösz szépen. :(

Az oviba mindenképp felvételizünk, de sokkal jobban örülnék, ha a bölcsiben maradna. Meglátjuk mi lesz. :(

2012. ápr. 25. 09:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!