Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen gyereknek nem ajánlanát...

Milyen gyereknek nem ajánlanátok a vegyes csoportú óvodát?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 25. 15:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ez annyira a gyerek személyiségétől függ. 3-4 éves korban annyira nem megjósolható, hogy a kiscsoportban hogy fog viselkedni. Azt szokja meg, amibe belekerül. Ha problémák vannak, az elsősorban az óvónő személye miatt lehet, nem a csoport összetétele miatt.

Az én lányom korcsoportosba jár, de az oviban az összes többi vegyes csoport. Furcsa mód azok a nagyobb gyerekek, akik a vegyesbe járnak, sokszor elveszik az udvaron a kisebbek játékát, vagy nem engedik őket ezzel vagy azzal játszani. Pedig azt gondolná az ember, hogy ezek a gyerekek figyelmesebbek a kicsikkel.

Szóval én kifejezetten örülök, hogy nem a vegyesekbe írattam a lányom, mert a jelek szerint a mi ovinkban nem annyira tudják ezt kezelni, és nem akarnám, hogy a szobában is "elnyomják" Őt a nagyok.

2012. ápr. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi.
2012. ápr. 25. 15:26
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is úgy vélem, hogy kizárólag a pedagóguson múlik, hogy mennyire működőképes a csoport. Láttam már nagyon jó vegyes csoportot is, és láttam már borzasztó korosztályos csoportot is - éppen ezért én elsősorban óvónőt kerestem a lányomnak, és mellékes volt, h milyen a csoport (mondom ezt úgy, hogy az édesanyám 45 éves óvónő, és sok mindenbe elég jól beleláttam általa).

Végül vegyes csoportba került a lányom, ráadásul a 29 gyerekből összesen 5 a kicsi, 3 a középsős és összesen 8 lány van, tehát zömmel nagycsopis fiúk alkotják a csoport javát. És nagyon jó kis csoport, a legvadabb is tolerálja a kisebbeket, és a differenciálás is teljesen korrektül működik. És a legmimózább sincs mellőzve, nincs eltaposva a többi által, és a legegoistább is kordában van tartva... Mert nagyon jók az óvónők.

2012. ápr. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*45 éve óvónő* bocs elírtam
2012. ápr. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Csatlakozom ahhoz, hogy az óvónő személyisége nagyon számít, és persze legfőképpen az, hogy kifejezetten szeresse a vegyes csoporttal járó kihívásokat. (Azonban hozzá kell tennem, hogy lehet, hogy hiába választasz óvónőt, mert egy év múlva elviszik – nálunk ez volt sajnos, de aztán szerencsére mindegyik belerázódott, csak a gyerekeknek volt nehéz évente új óvónőhöz szokni.)


Másik, ami eszembe jutott, hogy a szülő személyisége is számít is, mert nálunk alapvetően nagyon jól működik a vegyes csoport de volt olyan gyerek, akivel nem igazán foglalkoztak otthon, és baromi hülyeségeket csinált nagycsoportosként. Mondjuk még ez sem katasztrófa, mert legalább a többi gyerek látja, hogy mennyi féle ember van, szerintem alapvetően sokkal életszagúbb egy vegyes csoport.

2012. ápr. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!