Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit szólnátok, ha olyan oviba...

Mit szólnátok, ha olyan oviba járna a gyereketek ahol nincs se karácsonyi ünnepség, se anyák napja?

Figyelt kérdés
mindenre azt mondják,hogy kicsik még. 3-4 évesek. érdesek,amikor máshova járt bölcsödébe ott megtudták tanulni a verseket,mondókákat!

2012. ápr. 25. 21:18
 1/10 anonim ***** válasza:
41%

Szívük joga eldönteni, hogy mit tartanak és mit nem .

Gondolom mindkettőre azt mondják, hogy családi ünnep, és inkább más ünnepre, hagyományra fektetnek nagyobb hangsúlyt.


Engem nem zavarna egyáltalán.

2012. ápr. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Kislányom is 3,5 éves és megtudta tanulni az ovis szereplésekre a verseket énekeket.Ezek az ünnepségek is siker az ő kicsi életükbe.Elég baj ha egy nevelő ezt mondja.
2012. ápr. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Azt mondanám hogy lusták.

A lányom most kezdte az ovit múlt hétfőn, 2 nap nem is volt, vagyis eddig összesen 5 napot volt, akkor kezdték az anyák napjára való felkészülést, mikor kezdte az ovit, és az 5 ott töltött délelőtt (mert délben hozom haza) alatt 3 éneket megtanult már. 3,5 éves amúgy, nagyon szereti a verseket és énekeket, és gyorsan tanul, de ez nem jelent semmit. Szerintem csak lusták az óvónők.

2012. ápr. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%
Engem zavarna. Olyan jók az ilyen ünnepségek, és olyan büszkeséggel tölti el a szülőket amikor a kicsi gyerekük elmond egyedül egy verset, vagy énekel. Meg így jobban megtanulják szerintem az ünnepek jelentőségét.
2012. ápr. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Én nagyon szomorú lennék, mert az anyák napi ünnepség hatalmas élmény az anyukának és a gyereknek is egyaránt.

Az pedig, hogy kicsi még hozzá, valóban az óvónők lustasága inkább.

Az egyik kislányom sérült, ennek megfelelő oviba járt. A 3-4 éves gyerekek közt voltak akik nem tudtak beszélni, járni, volt köztük értelmileg sérült, de hihetetlen jó, tartalmas és mindenki számára élvezhető műsorokat állítottak össze az óvónénik. Voltak olyan gyerekek akik csak a cintányért ütögették össze, vagy báboztak, de ők is részt vettek a műsorban.

A végén pedig minden gyerek egy szál virággal köszöntötte az anyukákat és a nagymamákat.

Megható ünnepségek voltak, szegényebb lettem volna, ha nem lettek volna anyák napják.

A másik lányom normál oviba járt, náluk is természetesek voltak az anyák napi ünnepségek.


Én az összeset végigkönnyeztem mindkét lánynál:)


A Karácsonyt még csak csak megértem, az valóban családi ünnep, de az anyák napját otthon nem ünnepeljük versekben, dalokban, hiányozna az ovis ünnepség.

2012. ápr. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%
Jehova tanúi nem ünneplik a karácsonyt,ünnepnapokat......elsőre ez ugrott be.
2012. ápr. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is úgy volt, hogy ők is tanultak verseket, meg énekeket karácsonyra, de nem adták elő, csak megnézték a nagyok műsorát.

Anyák napjára, minden gyereknek megtanítanak egy kis verset, és otthon apa segítségével kell elmondani, majd jövőre már lesz műsor is.

Évzárókor lesz az első műsor, mert ott előadják, amit évközben tanultak. (kiscsoportosok)


Egyébként majdnem minden nap új verset, mondókát vagy mesét hallok a kislányomtól.

2012. ápr. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én örülnék neki, én is utáltam, amikor négyévesen produkáltattak egy rakás idegen előtt. Egy ilyen műsor leginkább az óvónők önfényezése. Amennyire az ismeretségi körben tapasztalom, a szülők sincsenek oda az ilyen kötelező jellegű programokért (pláne ha délután 4-kor van, amire odaérni is lehetetlen...)
2012. máj. 2. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok, látom a véleményem miatt le lettem pontozva. De szerencsére van más is, aki hasonlóan gondolkozik. Nálunk is év végi ünnepség lesz, és mivel az elég közel van az anyáknapjához, minek 2x kiállniuk. Egyébként így is tanulnak mondókákat, énekeket. Régen rossz, ha csak a kifelé mutogatás miatt tanítanának meg valamit a gyerekkel.

Az anyák napjáról sem felejtkeznek el, mert készítenek ajándékot. Mindenhol más a szokás, miért baj ez. Előre kell tájékozódni, hogy az adott helyen mit ünnepelnek. (Gyerekként nem szerettem az anyák napi szerepléseket, mert utáltam látni, hogy sírnak az anyukák...)

2012. máj. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sajnos ez egy új törvény,Hoffmann Rózsika találta ki,hogy az óvodákban nem lehet semmi ilyen,ne érje a gyerekeket felesleges stressz,maradjanak meg a családnak ezek.


Nekem se tetszenek,mert minket is érint,de ez van.. :(

2013. ápr. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!