Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van még valaki, aki nagyobb...

Van még valaki, aki nagyobb kisgyerekét sem meri rábízni a nagyszülőkre a gyerekét?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, közösségbe jár, szomszéd, nem is fiatal néni vigyázott rá többször is, barátnőm is.
2012. ápr. 27. 19:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
hát én nem bíznám anyámra pedig már 3 éves.sosem vigyázott rá max fél 1 óráig,de azt is nagyon ritkán.anyám felelőtlen,nem törődöm,nem figyel rá,bármit elől hagy,a gyógyszereit,a késeket,az ollókat,és még sorolhatnám,volt hogy ki is ment télen az udvarra egy szál pólóba,engem keresett.én vettem észre hogy nincs a lakásban hát kint jött ment az udvaron.anyám azt se tudta nincs a lakásba.szóval anyám alkalmatlan a gyerek vigyázásra,talán ha 15 éves lesz már rá bizom majd,anyósomra viszont biznám.maximálisan bízok benne.tehát nem az nyávogós anyuka vagyok.
2012. ápr. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Na, jól kiírtam :)


Épp ez a bajom, hiába nő, nő, még mindig nem merem rájuk bízni a gyereket. Annyira felelőtlenek, ott is szanaszét a gyógyszer Bár legutóbb a gyerek hangosan átkiabált, hogy anya, tudod, hogy nem nyúlok a gyógyszerekhez, erre még meg is sértődtek, hogy miket tanítok én a gyereknek. Hát mi mást, mint hogy nem nyúlunk a gyógyszerhez?


De nemcsak ebben, piciként is otthagyták a kanapén, ha nem ugrom vissza, fejreesik. 6 hónaposan keménycsokoládéval akarták etetni, és órákra leültetnék egy tál chipssel a tévé elé - mert "szereti".


Ha megyünk, az az első, hogy be akarják kapcsolni neki a tévét - én meg mondom, hogy nem ezért jöttünk!

Bár rosszabb esetben visszacsapódó, borotvaéles bicskát, tűhegyes "fogalmamsincsmiaz" szerszámot adtak az akkor 2-3 éves gyerekem kezébe.

2012. ápr. 27. 20:13
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 4 éves, amíg nem lesz önellátó, addig anyósomnál nem marad! Nem anyósommal van bajom, hanem a hozzáállásával.

Eleve ott kezdte, hogy a 6 hetes gyereket tejjel akarta itatni mikor szopott. Aztán kajálás terén volt még 1 húzása, azóta még kettesben sem hagyom őket egy szobában. 5 hónapos volt a gyerek, mikor megette mackósajttal, ez a kisebbik gond, a nagyobbik az volt, hogy sajt szavatossága 3 héttel előtt lejárt. :( Mikor magamon kívül mutattam neki, azt válaszolta, hogy dehát hűtőben volt, ugyan mi baja lehet, és különben is az ő gyerekei már 3 hónaposan mackósajtot meg parizert ettek. Na azóta figyelem a hűtőjében a dolgokat, rendszeresen tele van lejárt szavatosságú dolgokkal. Kész csoda, hogy még nem lett baja valamitől.

De nála is szana szét a gyógyszerek, járólapra kiszórva a hangyairtó por még mikor ott vagyunk is, és fel van háborodva, hogy 8 hónapos kicsi miért akar folyton belemászni, egyfolytában a tv előtt ül, a gyereket még egyszer nem vitte el sétálni a 4 év alatt, pedig kértük, küldtük, nem érdekli, mondván minek, bent is lehet játszani, van egy behemót kutyája (egyébként állatbarát vagyok, imádom a kutyákat, egy német juhásszal nőttem fel) ami 6 hetes kora óta meg van kötve, irtó goromba.

1 alakalommal maradt ott fél óráig, mikor a férjem orvoshoz vitt, mert alig éltem, a gyerek aludt, de teljesen fel volt háborodva, hogy ugyan mit csináljon ő vele ha felkel, leszünk szívesek marhára sietni.


Hát ilyen apróságok miatt ne hagyom ott a gyereket. Néha komolyan elgondolkozom, hogy a férjemet ki nevelte fel, mert erősen kételkedem benne, hogy ő volt.

2012. ápr. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tényleg, ez már ki is ment a fejemből - a rovarirtószer mindenhol. Meg hogy tanítsam meg a gyereknek, hogy NE MÁSSZON!


Én ezért irtózom az ilyen válaszoktól, hogy "ő is felnevelt X gyereket" - igen, de néha csodálom, hogy túlélte az a valaki.


Kicsit megnyugodtam, hogy nem vagyok annyira egyedül ezzel a problémával.

2012. ápr. 27. 20:31
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

anyukám se vigyázhat a gyerekemre. majd talán 10-15 éves korában :D

nálunk azért rosszabb a helyzet mint nálatok mert anyám borderlineos...

ha jó napja van akkor jó fej, de kiszámíthatatlan mikor jön elő a másik énje és felejti el, hogy épp vele van a gyerek.

egyszer elhagyta, bevállalta, hogy vigyáz rá míg vásárolok, 2 méterre voltam tőlük, 2 percig nem figyeltem és egy nő hozta vissza nekem a gyereket, egy forgalmas út felé sétált tök egyedül...

azóta közös kiruccanások sincsenek.


azt nem tudom, hogy nála mi van, gyógyszerek, ollók, borotva, ilyeneket elől hagyna e mert nem hív át magához már 2 éve, én meg nem megyek. illetve mennék csak mindig van kifogása, de lassan nem is próbálkozom :)


tényleg az a legszarabb az egészben, hogy van egy tök jó fej énje, az anyukám! aki ritkán jön csak elő mostanában :((((

és mivel egyedül van, így aztán tényleg veszett fejsze...

2012. ápr. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Anyukámra nyugodt szívvel rábízom. 2 éves korától sokat ott van hétvégente, nyári szünetbe ha én dolgozom, 1 hetet is ott van. Anyósomra szintén rábíztam, de sajnos tavaly nyáron meghalt (öngyilkos lett). Ő depresziós volt, gyógyszert is szedett, de attól függetlenül nyugodt szívvel ott hagytam rá a gyerkőcöt pici kora óta.

DE apósom élettársára (8 éves volt a férjem amikor elváltak a szülei), nem bíznám. Így is ha náluk van (ha hajlandó átmenni a kisfiam, mert nem igazán szeret ott lenni), tiszta ideg vagyok. DE muszáj odaadnom, mert akkor meg a balhé van. DE a fiacskám megoldja, mert nem megy át vele:-) Apósommal nincs baj, de a párja... Tiszta idegbeteg, állandóan ordibál apósommal, a fiával, csapkod stb. Ahol dolgozik, ott már többször kellett csinálni az íróasztala ajtaját, mert idegségében rugdossa. Szóval, no comment... Meg úgy egyáltalán nem bízom benne. Apósom meg, úgy csinálja ahogy a párja mondja, meg nem igazán tud bánni Zotyival.

2012. ápr. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
8.34-es vagyok. Nálunk is volt ételes húzása. 5 hónapos volt a fiam, tudta apósom párja, hogy még csak szopik, erre megakarta vele kóstoltatni a csirkepörköltet. Persze nem engedtem, erre ő: Miért, mert a Jocika már ilyenkor szinte mindent evett, meg a tehéntejet itta stb... Na ez azóta is megvan. Ugyanígy a szobatisztaságnál, Jocika már 2.5 évesen az volt, miért nem erőltettem. (2,5 éves volt nyáron a fiam). 33 hónaposan lett egyébként 2 hét alatt az.
2012. ápr. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Anyósom az 1 éves gyerekem otthagyta a játszótéren (őnáluk, tőlünk a város túlsó vége!) mert randira kellett mennie! Csoda, hogy nem ment el a kicsi, nem vitték el stb. A sógorom talált rá (tök véletlenül) az akkor már mocskosan bőgő, taknya-nyála egybefolyó kislányra, aki még a hintáról is hanyatt esett...


A legutóbbi húzása bő 2 hónapja volt, mikor dolgoztam hétvégén és a 39 fokos lázas gyereket elvitte rövidnadrágban-pólóban-széldzsekiben a 10 fokos esős időben ugráló-várazni a plázába. Kórház lett a vége. (a férjem is megkapta a magáét, Ő volt a kicsivel otthon)


Nos megmondtam anyósnak, ha még egyszer a hátam mögött elviszi feljelentem gyerekrablásért és távol tartást kérek. Azóta soha nem hagyom őket egy percre sem egyedül, és csak akkor jöhet, ha otthon vagyok.

2012. ápr. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!