Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Teljesen tanácstalan vagyok!...

Teljesen tanácstalan vagyok! Nem vagyok jó anya?!

Figyelt kérdés
Kislányom májusba lesz 2 éves. Már mindent beszél szinte és meg is ért dolgokat.Egyszerűen sokszor meg sem hallja amit mondunk neki. Tudja hogy nem szabad mosolyog rajta ha rászólok és akkor is meg csinálja amit a kis fejébe vett.Pl. ma is ledobta a kalapját szóltam,hogy vegye fel és inkább rátaposott. Vagy mondom hogy ne vegyen a szájába minden piszkos dolgot és csak azért is! Inkább elbújik és akkor is meg csinálja. Már teljesen tanácstalanok vagyunk! szépen kérem és mindjárt mondja hogy nem és nem is csinálja.Szinte mindíg a rosszba van. Már útálom magam hogy állandóan fegyelmezem .próbáltam hogy figyelmen kívül hagyom az sem használ. Mit rontottam el?Úgy érzem nem is szeret igazán inkább apás.Nem szereti ha vígasztaljuk szeretgetjük,puszit akkor ad ha kérem nagyon.Sokszor kiabálok is tudom hogy nem szabadna de egyszerüen meg sem akarja hallani ha szép szóval mondom. Kérem hogy ne szaladjon ne szökjön azért is. Ne haragudjatok nem csak a negatívumokat akartam kiemelni. Rengeteget van vele foglalkozva szinte állandóan mert nem is nagyon lehet egyedül hagyni. Bocs hogy hosszú voltam ! Egy pár jó tanácsnak nagyon örülnék.
2012. ápr. 27. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:

"Rengeteget van vele foglalkozva szinte állandóan"


Lehet, hogy pont ez a baj. Mindig irányitani, nevelni akarod, nem tud magától kibontakozni.

Inkább hagyd egy kicsit magától játszani, úgyhogy te mellette vagy, de magadat foglalod le.

2012. ápr. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

na igen 2 évest már nem ártana egyedül hagyni játszani a szobájában míg mondjuk főzöl.

kell olyan is ám, azon kívül meg azt kéne elfogadnod, hogy nem utál téged a lányod hanem ilyen korban van.

és hogy rád hozzam a szívbaj, ennél ezerszer rosszabb lesz fél év múlva.

szóval szedd össze magad és fogadd el a dolgokat.

nem kéne mindent tiltani, pl. ha fűszálat akar a szájába tenni vagy homokozó lapátot nyalogatni akkor tegye. mi baja lesz??? semmi, megtanulja, hogy vacak íze van és nem csinálja többet.

na meg van az ami tényleg tilos, pl. kutyaszart enni, akkor fogd meg jó erősen a kezét, térdelj le hozzá és határozottan szólj rá, hogy azt nem szabad és persze magyarázd el miért.


felfedező korszakában van, tényleg hagyni kell kicsit, ne tilts sok mindent, de azt következetesen tartsd be. ha egyszer nem lehet valamit akkor soha. ha egyszer megengedsz valamit akkor mindig...


azt kéne elfogadnod, hogy ez nem rosszaság hanem feltérképezi a határokat :)

enyém 2,5 éves, hát mit meg tennék ha még mindig olyanokat csinálni csak amit a tied :DDD

kitartás!

2012. ápr. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyet értek, mindent nem kell szerintem sem tiltani. Szerinted ha nem nézel majd oda, nem fogja megkóstolni pl. a sarat, fűszálat? Dehogynem. Szerintem sok dologban nem feltétlen rosszaság akar lenni, csak felfedez, a világ számára hatalmas, nyitott, érdekes könyv. Persze van, amit következetesen nem szabad, én pl. a cigicsikkekkel birkóztam, de mivel sok mást engedtem, néhány hónap alatt megértette, hogy azt tilos felvenni. Ma sarazott, és bizony megkóstolta, mondtam neki, hogy nem szabad, normális hangon, hogy rossz íze lesz, majd meglátod, csak megkóstolta, de garantálom, hogy még egyszer nem fogja. :) Azt felejtsd el, hogy nem vagy jó anya, ez is egy nehéz időszak, de minden időszaknak megvannak a szépségei.
2012. ápr. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
kedves kérdezö én megértlek,ugyanigy vagyok mint te csak nekem fiam van.és a válaszok hasznosak részemröl is,bocsimh nem tudok segiteni
2012. ápr. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Lehet ,hogy tényleg lesz " rosszabb" helyzet is igyekszem rá jobban felkészülni vagyis higgadtabb lenni. Remélem ennek a szájba vevős korszaknak is vége lesz egyszer.Valamelyik nap a cigit kóstolta meg, mondta hogy cigizek, mire kimentem már a szájába volt egy darab krákogott is tőle ,azt mostanában nem fogja kipróbálni.Lehet hogy túl sok mindenre mondom hogy ne tegye és nem hagyom hogy rájöjjön egyedül hogy nem minden jó.Talán nem mindenbe vagyok következetes és az apjával sem értünk mindíg egyet ő még szigorúbb vagyis inkább féltő próbál lenni.
2012. ápr. 28. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!