Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Munka mellett hogy látod el...

Munka mellett hogy látod el gyerekeid és a háztartást is?

Figyelt kérdés

É reggel 6.20-kor kelek, elkészülök, 7 körül keltem lányaim, felöltöztetem őket és 8-ra leadom a bölcsibe/oviba. Hazafele veszek reggelit, otthon gyors kiteregetek ha lejárt a mosógép és főzök. 9-kor elindulok dolgozni és este 7-8 között érek haza. Gyerekeim a kádba-vagy ha nem odaterelem őket, fürdetés, altatás , alvás utána kéne nekiállni kicsit rendet rakni, amihez nem szokott kedvem lenni. Takarítani a zörgés miatt nem nagyon tudok. Dolgozom egyik nap hétvégén is (szombaton 9-kor megyek, 5-kor jövök, vasárnap 9-kor megyek, 3-kor jövök) ha férjem akkor lefoglalja a gyerekeket takarítok, de inkább a lányokkal vagyok. Elvileg lenne hétközben szabadnapom, akkor takarítanék, de ebben a hónapban is valahogy csak 1 ilyen nap volt .

De akkor még semmit nem foglalkoztam a gyerekkel.

Most kilátásban volt, hogy elhelyeznek. Akkor dolgoznék 8-4ig, hétvégén nem. De akkor egy órával előbb kelünk, mert mennem kell dolgozni - ergo egy órával előbb fekszünk Akkor jó esetben 5-re itthon lennék, de akkor főzni kell mert reggel nem lenne időm rá, evés, 6-kor fürdés , alvás- ugyanígy nincs időm a gyerekkel lenni.

Vagy én csinálok valamit rosszul?

Ti hogy csináljátok?


2012. ápr. 30. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
mi váltott műszakba vagyunk a párommal.ha reggel én viszem az oviba délig megfőzök,kitakarítok,kimosok,irány a munka 11 re érek haza apa megy érte az oviba nekik már nem kell semmit csinálni csak játszani.Ha délelőttös vagyok.reggel fél 5-kor megyek,4-re megyek a gyerekért.ezen a héten nem csinálok nagy dolgot,azt hétvégére hagyom,annyit főzök,hogy 2 napra elég legyen igy másnap már nem kell.igy egész délután együtt játszhatunk.az egyszerűség sokat segít.és nagy mennyiség,ha kell lefagyasztok belőle,igy nem minden nap ugyanaz van,és tényleg csak a legszükségesebb házimunka.
2012. ápr. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
7kor kelünk.Felöltöztetem a lányom,és a 16 hónapos kisfiam.Elindulunk.Letesszük a lányomat az oviba.A kisfiammal elmegyünk valami bevásárlóközpontba,hogy megvegyük az ebédhez,és a vacsorához valót.Hazamegyünk.Ő játszik,amíg fől az ebéd.Én közbe elindítom a mosógépet,kiteregetek,és ha van mit,akkor kivasalok.Megebédelünk,öltözünk,és megyünk az lányért az oviba.(Nem alszik ott,mert nem bírja,utálja.Majd két hónapig szoktattuk,sikertelenül.)Hazajövünk,átöltözünk pizsibe,alszunk 2-3 órát.Ha kialudtuk magunkat,akkor öltözünk,és indulunk a játszótérre.6 körül hazamegyünk,ekkor már a férjem is általában itthon van.Ha jó napja van,akkor elkészíti a vacsorát,ha nem akkor nekiállok én.Amíg én főzök,addig a gyerekek fürödnek.A lányom elmegy fürödni,addig apa elfoglalja a kicsit,majd csere.Megvacsizunk,majd apa leteszi a lányunkat.Addig én dajkálom a kicsit,hogy álmosodjon el.9 környékén a kicsit is letesszük.Elmegyünk fürdeni,majd alszunk.Másnap elölről.Egyébként szeptembertől a kicsi bölcsis lesz,és akkor visszamegyek dolgozni.Kérlek ne haragudj,ha nem a kérdésre válaszoltam,és kérlek emiatt ne pontozz le,csak olyan jó volt ezt leírni!:)
2012. ápr. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

én 12 órázok,egyik nap 07-19 másnap 19-07,aztán két nap szabad.

amikor nappalos vagyok,akkor a férjem viszi és hozza a fiamat bölcsibe.én este fél nyolcra érek haza,akkor már csak fél órám van alvásig,azt a fiammal töltöm,nyolckor lefektetem.másnap elviszem reggel nyolckor bölcsibe,délután fél négyre megyek érte.addig tudok főzni,házimunkázni.este elmegyek dolgozni,másnap reggel hazajövök,elviszem nyolcra a fiam bölcsibe,aztán alszok.aznap nem főzök,mert előző napról marad,két napra főzök mindig.délután fél négykor megyek érte,aztán estig együtt vagyunk,sétálunk,játszunk,foglalkozok vele.másnap megint viszem,napközben főzök,házimunka,mosás,vasalás,bevásárlás,ügyintézés,takarítás.fél négytől megint együtt vagyunk estig.aztán kezdődik minden elölröl

2012. ápr. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly június óta dolgozom újra.Kislányom bölcsis,kisfiam ovis.Szerencsére jó időbeosztásban dolgozom,7:30-15:30 vagy 8:30-16:30.A délutános műszak ált. 1 héten 1x max. 2x esik rám.Úgyhogy reggel ha korábban kell mennem én már negyed6-kor kelek,gyerekeket legkésőbb 6-kor keltem,ha délutános v.ok,akkor is legkésőbb 6:15-kor kelés van.Elkészülünk,irány a bölcsi,ovi,gyalogosan,szerencsére nincs messze.Leteszem őket,utána irány a munka,du. ugyanúgy munka után szedem őket össze.Kivétel,ha fél5-ig vagyok,akkor vagy apa,vagy anyukám megy értük.Most hogy kijött a jó idő,van hogy játszóterezünk,hintázunk még,aztán hazaérünk,gyerkőcők játszanak még,én ha meleg vacsit kérnek,elkészitem,de csak ami hamar megvan,olyanokat szoktam.Pl.hasábburi,bundás kenyér,virsli.18:15-18:30 között vacsi,utána fürcsi,aztán irány az ágy a csemetéknek.Párom ált. este ér csak haza,mire a gyerekek már ágyban vannak.Ilyenkor este mosogatni szoktam,aztán én is fürdök és alszunk.Házimunkázni hétvégén szoktam,akkor főzők is,hétközben felesleges,gyerekek esznek bölcsiben-oviban,én a munkahelyemen,párom sokszor az anyjánál eszik,mivel ott a telephelye-vállalkozó-és akkor már meg is ebédel.

Úgyhogy nálunk iyg néznek ki a mindennapok.Sokszor olyan fáradt vagyok,hogy legszivesebben csak aludnék,gyakorlatilag pihenni nincs időm hétvégén sem.

2012. ápr. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Én is gondolkodtam, hogy a váltott műszakkal jobban járnék.De ez ami most van, ez katasztrófa....

Most változik a munkaköröm egy hónapra, van amiben jobb lesz, van amiben nem. Egyik nap reggel, akkor korán megyek, apa viszi őket, én megyek értük, déután velük leszek. Ha délutános vagyok, akkor reggel viszem őket, utána főzök két napra, majd meló, de onnak 11-kor érek haza, és másnap reggel megint megyek... Meglássuk, de ez halál... de még mindig jobb, mint eddig a 10-18-ig,,,,

Kitartás lányok várom a további élettapasztalatokat

2012. máj. 1. 10:52
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha nappalos vagyok:

Reggel 5kor kelek, elkészülök, és reggelit csinálok. Ezt beteszem a hűtőbe, hogy apának csak elő kelljen szedni. Hála isten, ő viszonylag kötetlen munkabeosztással dologik (közl.mérnök)

Elmegyek dolgozni, apa viszi a kicsit oviba. Ott van délután 3-ig, ekkor apa vagy valamelyik mama megy érte. Én este 7körül érek haza, ilyenkor vacsi. Majd együtt fürdetés, és játék. Nagyon rosszak az ilyen napok, alig tudunk együtt lenni:(


Ha ügyeletes vagyok:

Reggel 7kor érek haza. Reggelizünk, együtt elvisszük a kicsit oviba. Utána gyorsan készítek valami finomat ebédre, és alszom kb. délután 2ig. Elmegyek a kicsiért az oviba, és amíg ő játszik, addig én takarítok/mosok/vacsit csinálok, amit éppen kell. Itt viszont ugye az este nem tellik együtt :(


De szerencsére jó kislány, szépen elvan apával is, megszoktuk már ezt a rendszert. Általában úgy vagyuk beosztva a kórházban, hogy 1. nappalos, 2. ügyeletes, 3. nap szabad, és ez így előről. Ha tehetem, a szabadnapokon mindig előre főzök, és akkor végzem a házimunka nagyobb részét, így kicsit könnyebb. Ráadásul a kiscsajszink igazi nő lesz :) Imád konyhában sertepertélni, ügyesen segít, lefoglalja magát. Ez nagy könnyebség.


Viszont annak ellenére, hogy imádom a munkám, sokszor nagyon lelkiismeret-furdalásom van :(

2012. máj. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát nem egyszerű az biztos.Én most kaptam egy ajánlatot 2-3 órás éjszakai takarításról.Variálok,hogy elvállaljam-e.

15 éve gyesen vagyok 4 gyerekkel és egy fekvőbeteg nagymamát is ápolok 20 éve.

Nagyon rosszul állunk anyagilag az utóbbi időbe,hiába keresgélek állást részmunkaidőbe,de sehol semmi.

Most ezt ismerős ajánlotta s a környékünkön lenne.

Csak az a baj mikor kezdődne a munka fél 11-kor este én akkor már rettenetesen fáradt vagyok.

Megpróbálom,ha nem működik akkor nem fogom csinálni.

Nappal viszont nem tudok aludni a kicsitől.

Az a baj,hogy én hiába mondom,hogy nekem csak délután lenne jó és így talán össze is tudnám egyeztetni,de senki még vissza se ír!

2012. máj. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!