Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Leírnátok, hogy néz ki az...

Leírnátok, hogy néz ki az evési napirendet 14-15 hónapos babánál?

Figyelt kérdés
Hánykor, mit esztek?
2009. jún. 23. 14:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Ide le van írva minden, remélem tudod használni.


[link]

2009. jún. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
8-kor tápszer;10-kor gümi vagy joghurt; 12-kor ebéd;16-kor tejpép; 20-kor tápszer.
2009. jún. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én lennék a legboldogabb anyuka, ha az én 14 hónapos babám megenné a mintaétrdendben szereplőket! Én naponta kétfélét készítek neki ebédre, pépeset és harapnivalót, mert pépesből keveset, majd harapni valóból is féladagot hajlandó enni, így eszik meg egy 3/4 adagnyi ebédet nagy nehezen. Mi napirendünk:

7 körül: 250ml tej vagy kakaó (1 héten 1-2szer)

8 körül én reggelizem, ott ő csipeget sajtot vagy zöldségeket.

10-11 között idénygyümölcs, vagy joghurt (van, hogy csak fél pohárral eszik meg)

13-14 ebéd, ahogy írtam, ma krumplifőzelék fasírttal..egy fél szedőkanálnyit evett kb másfél fasírttal

17 körül uzsonna: kifli/zsemle/kenyér zöldségek, felvágott, sajt (csipeget)

19-20 körül egy kefír, vagy natur joghurt, vagy egy gyümi

és 21 körül issza a tejecskét az ágyban (250ml)

soknak tűnik, de inkább sokszor eszik keveset.

Ez a mi napirendünk :)

2009. jún. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
kiegészíteném: a mintaétrend az első válasz alapján értem, egyébként köszönöm a linket :) És kakaót iszik egy héten 1-2szer, tejete minden reggel és este.
2009. jún. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk 6-7 kor tápszer ébredés után tejpép. Tízórai nincs mert akkor nem ebédel.

délbe ebéd eleinte bébiétel, de már vagy egy hónapja csak azt eszik amit nálunk lát enni, tehát felnőtt kaja, kivéve, ha olyan van amit még nem ehet, azt nem kaphatja. 3-4 körül joghur, gyümölcs, vagy túrókrém. HA uton vagyunk keksz. Vacsi a családdal ugyan az. Lefekvéskor tápi. Mi még 13 hónaposak vagyunk de már 8 hónapos kora óta igy megy.

2009. jún. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
9kor kelünk akkor iszik 150ml juniort.10körül gyümölcs vagy joghurt 13körül ebéd amit főzök,16-17körül megint gyümölcs ,joghurt ,keksz ilyesmik,vacsira 19körül amit mi eszünk utánna tej.
2009. jún. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk reggeli fél 9-9 korul (joghurt, vagy gyumolcs, utána szinte mindig kifli, v. pástis, v. szalámis kenyér)

Ebéd - 12-12.30 (általában ami nekunk, de néha fozok kulon, ha a miénket tudom, h nem szereti)

Uzsonna - 16-16.30(hasonloan, mint reggel)

Vacsi - 19.30 (általában tejpép, néha ugyanaz, mint délben).

Ejszaka 2x ébred a drága,ilyenkor muszáj 2x2 dl tápszer...

a fo étkezések kozt esetleg gyumlcs, v keksz, v kifli.

2009. jún. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

9-10 körül: 2 db natúr joghurt friss gyümölccsel vagy bolti gyümölcsös joghurt. (Adok mellé kiflit, sonkát is, de ezekből csak pár kis falatot eszik meg.)

14 körül: egy nagy adag főzelék hússal. Ha olyan, amit megeszik a miénkből, akkor az, ha nem, akkor külön főzök neki. Vagy néha bébikaja, de ez ritkán.

16-17 körül: valami rágcsálnivaló, amit a kinti szaladgálás közben eszik meg (banán, palacsinta, meggy, eper, cseresznye, túró rudi)

20 körül: főzelék hússal (mint ebédre), vagy tejpép gyümölccsel.

Tejet, tápszert egyáltalán nem hajlandó inni, de még szopik naponta többször is. Próbálom a joghurttal, tejpéppel is kiegészíteni a tejféleséget, amit naponta ajánlott meginnia.

2009. jún. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!