Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért vannak a 4éves lányomnak...

Miért vannak a 4éves lányomnak berögzült szokásai, amin nem hajlandó változtatni?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Kislányom 4 éves, teljesen átlagos és normális fejlődésű gyerek. Semmilyen gondunk nem volt vele, de van valami ami egyre jobban zavar. Vannak olyan berögzült dolgai amihez nagyon ragaszkodik. Pl: ha megyünk az utcán csak a kék színű burkolókövekre lép például, vagy a zebrán csak a fehér csíkra, vagy az asztalnál csak ugyanarra az egy helyre hajlandó ülni enni, vagy a kocsiba csak egy oldalon lehet a gyerekülés, de sorolhatnám még. Ha nem így van, akkor sír, nem lesz dühös nem ordít csak sír és duzzog. Már mondtam az óvónéniknek is, ők is észrevették, de azt mondták ne tulajdonítsak neki nagy jelentőséget, majd kinövi. Én viszont már aggodók, mert ahogy nő egyre több ilyen van. Ez normális vagy ha nem akkor mitől lehet?
2012. máj. 4. 12:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%

hát..... nem mondanám normális viselkedés fajtának...

megnézetném az orvossal!

2012. máj. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia! Az én húgom pontosan ugyanilyen volt, most 5 és fél éves és lassan-lassan kezdi elhagyni ezeket a dolgokat. Szerintem nem kell aggódnod, még kicsi azért, majd elhagyja.
2012. máj. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

:D :D :D Én is ilyen voltam :D :D

Nincs ebben semmi, majd kinővi. Immár 29éves vagyok, de már hál isten nem "lólépésben" közlekedek a macskakövön

2012. máj. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
3ik vagyok. Szereti a rendszert, ahogy én. Én is mindig ugyanoda ülök az étkezőasztalnál, az az én helyem (nyilván már odaengedek mást is, nem kezdek el hisztizni) :) De ő ilyen, rendszeres és logikus a gondolkodása. Szeretni fogja majd a matekot, meg a fizikát :)
2012. máj. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem attól félsz, hogy autisztikus ez a vonás, bár én nem tartanék semmitől, ha máskülönben nyitott, barátságos, úgymond normális. Ha aggódsz, beszéld meg védőnővel, orvossal, bár így önmagában szerintem csak "a hölgy egy kissé bogaras" :)
2012. máj. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam:) 42 éves vagyok, diplomás, valóban matekból és fizikából felvételiztem és műszaki pályára léptem. Nem is gondoltam, hogy van ezek között összefüggés!

Nemrégiben történt velem egy vicces dolog ezzel kapcsolatban.

A nagylányom ugyanabba az általános iskolába jár, mint ahova én jártam anno, és pár hónapja be kellett mennem a suliba és egyszer csak azt vettem észre, hogy érett nő létemre végigszökdeltem az utat a tanáriig. Elgondolkodtam, és automatikusan előjött belőlem a gyermek, mert mindig így járkáltam a folyosón, csak a fekete kockákra léptem.

Körbenéztem, hogy nem látta e senki, úgy elszégyelltem magam.:)


Egyébként nálunk is meg van mindenkinek a helye az asztalnál, az autóban. Engem is így neveltek, bár a szüleim is mérnökök:)

Most sem lépek a burkolatnál az illesztésekre, inkább kisebbet vagy nagyobbat lépek. És nincs semmi elmebajom:))

2012. máj. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

:D :D ez jó! :))) Akkor nem vagyok egyedül :)

Amúgy én a járdán nem lépek a hasadékokra. Mindig kikerülöm. (3ik)

2012. máj. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

3,5 éves a gyerekem, sok dologban ő is nagyon rugalmatlan. Mondták az óvónők is, de én is látom rajta.

Pár példa:

-mindig ugyanoda kell tennem a reggeli-esti kakaót, ha 20 centivel odébb teszem, megsértődik anyaaaaaaaaaaa miért nem ott van a kakaóóóóóóóóóóóóm?????????

-hiába itt a nyár, még mindig ragaszkodik hozzá, hogy éjjel zokni legyen a lábán a pizsamához, hiába mondom neki, hogy meggyullad, vegye le (ugyanez volt, mikor bejött a jó idő, alig akart megszabadulni a téli kabáttól, napokon keresztül kellett rábeszélni, hogy már elég a mellény is)

-nem hagyja bent az oviban a váltóruhát, haza kell hozni, majd másnap újra bevinni

-oviban ugyanarra a pontra kell helyezni a kis ágyát a dadusoknak, máshol nem jó neki

-este fürdés után szokott vacsizni és kakaózni, utána először fogat mos, csak utána pisil. Másik sorrend nem jó, hogy előbb pisi, utána fogmosás.

És még sorolhatnám, ezer ilyen van.

De én nem hibáztatom, mert sok dologban én is nagyon rugalmatlan és földhöz ragadt vagyok, biztosan ezt látja rajtam is. Nálunk se foglalkoznak ezzel az óvónénik, nagyjából betartják, amit "kér" a gyerekem, tudják, hogy vannak ilyen gyerekek, nem csinálnak belőle nagy ügyet.

Én sem csinálok ebből ügyet, persze néha rosszul vagyok, hogy a francért nem jó neki, ha a kezébe nyomom a kakaót, miért kell elmennem a kakaóval még a tévéig is??? De mindegy, ő ilyen, így szeretem :) :)

2012. máj. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel semmi probléma,nem értem az első válaszolót?!Mindannyiunknak vannak berögzült szokásai,kinek több,kinek kevesebb.Az én fiam 2.5 éves és pl. az ágyában sosem lehet felcserélni a tigrist és a macit,ha felcserélem rögtön visszateszi őket a HELYÜKRE.És még ezer ilyen "apróság",meg amiket észre sem veszünk...
2012. máj. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek, kicsit megnyugodtam, hogy csak ilyen típus, tényleg kezdtem aggódni, hogy nem normális amiért ennyire ragaszkodok minden rituáléjéhoz :)
2012. máj. 4. 14:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!