Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális, ha néha bevillannak...

Normális, ha néha bevillannak ilyen hülye gondolatok, hogy mi lesz, ha fiamat elüti egy autó, vagy belefullad a vízbe?

Figyelt kérdés
Másfél éves. Alapvetően nagyon jó anyukának tartom magam, de ezek a beteg gondolatok.... Vagy ez a természetes aggódás?
2012. máj. 4. 22:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én is mindig aggódok és hülye gondolataim vannak.Mostanában attól rettegek mi van ha kiderül,hogy szívbeteg vagy leukémiás...nem tudom normális e ennyire aggódni és hülyeségektől félni,de az biztos ha ez nem normális akkor nagyon sok ilyen beteges anyuka van.
2012. máj. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Férjem szerint én nem vagyok már normális. Esténként szoktam elgondolkodni, hogy honnan kéne tudnunk, minden rendben-e, úgyhogy 2-3-szor még benézek hozzá, mielőtt lefekszünk.

Meg az is eszembe szokott jutni, hogy ha történne vele valami, nem tudnék élni nélküle.

Nem tudom, normális-e.

2012. máj. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem is néha bevillannak hasonlók. Már én is gondolkodtam, hogy ez normális-e. Pl. ma eszembe jutott, hogy az ablakkal kell csinálni valamit, mert már mindenhova felmászik, és mi van ha kiesik. Szerintem ez anyukafüggő. Több barátnőmet kérdeztem erről és a többségnek voltak hasonló gondolatai. Talán ez az egyszerű féltés, amire anyám mondta anno, hogy amíg nem vagy anya nem tudhatod. :-)
2012. máj. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez normális féltés, mikor megszületett a lányom szinte betege voltam a hasonló gondolatoknak, és a férjem elmondta, hogy ő is. Most két éves elmúlt, javult a helyzet. Így szerintem jobban el tudod hárítani a baleseteket, mert az is eszedbe jut ami másnak nem jutna, de tudom, mennyire megviseli az embert az ilyesmi. Mindenesetre nem kóros.
2012. máj. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem 10 hónapos a lányom, s egyre többször jut eszembe, hogy beleőrülnék, ha nem lenne többé velem , ha történne vele valami... mondjuk szerintem ebbe belejátszik az is, hogy távoli ismeretségi körömben 13 hónaposan halt meg egy kislány minden előzmény nélkül :( - épp tegnap akartam kiírni kérdést, hogy másnak is vannak-e ilyen gondolatai, de ezek szerint nem vagyok egyedül.
2012. máj. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Úr Isten! Én meg azt hittem csak nekem vannak ilyen gondolataim, nem is beszéltem erről, vagy nem mertem.

Igen, sokszor vannak ilyen rémísztő gondolataim, és elég részletesen gondolok bele, de már annyira hogy már többször bedobogósodott a szivem is, összerándult a gyomrom. Gondoltam valami mentális-pszichés bajom lehet, és gyorsan elhessegetem a gondolatokat, de vissza-visszatérnek......

de látom nem vagyok egyedül....:)


Fiam 2,5 éves. Volt hogy amikor a maminál hétvégezett, képest voltam fél 11-kor este felhívni a mamit, mert olyan rettenetes érzések jöttek rám, hogy valami baj, hogy valami megérzés.......

2012. máj. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
dettó ugyanaz vagyok mint a 6.válaszoló+este többször is megnézem h lélegzik e még.
2012. máj. 11. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ez normális. Nekem is vannak ilyen gondolataim.

Én egyik nap még be is könnyeztem, mikor a kislánykánkat felraktam a sulibuszra és integettünk mikor elindultak, és beugrott, hogy most így látom utoljára mosolyogva integetve. Sok ilyen van. Elhessegetem a gondolatokat, rászólok magamra ilyenkor, hogy kizökkenjek.

2012. máj. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

nekem is vannak ilyen gondolataim... meg bele szoktam gondolni, h mi lesz ha bántani fogják az iskolatársai... csúfolni v ilyesmi. És már most teljesen felbosszantom magam és nagyon fáj! Szerintem minden anyának megfordulnak ilyesmik a fejében párszor! Akinek meg nem az v hazudik v nem szereti a gyerekét!

Persze, szoktak még hülye álmok is lenni, úgyhogy nem vagy egyedül! Tuti nem!

:)

2012. máj. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hm..Ezek szerint nem én vagyok az egyetlen, aki ugyanígy érez, mint Ti. 3 nappal ezelőtt rémálmom is volt. Éjjel 2 után kicsivel arra riadtam fel, hogy nagyon rosszat álmodtam a kisfiammal. :( A karjaimban halt meg. :(( Nagyon sírtam, kiabáltam álmomban, majd fel is "ébredtem". Férjem alig bírt megvígasztalni, annyira sírtam. Zokogtam. Nagyon megviselt. A híradó(k)ban szoktam látni nagyon szomorú eseményeket gyerekekről, és nagyon együtt tudok érezni a szülőkkel. :( Belegondolok, hogy basszus, ha az én kisfiammal történne valami...tuti nem élném túl! Nem tudnék úgy élni, hogy Ő már nincs! Júúúj....Ez szörnyű. :( Szóval igen, nekem is szoktak ilyen hülye gondolataim lenni, betegség, baleset, bármiről. Ez az erős kötődés, ami kettőnk között van, az elválaszthatatlan! Ez már biztos! Valószínű ezért vannak ilyen gondolataink...De merem remélni, hogy ezek egyszer el fognak múlni..Vagy mégsem?
2012. máj. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!