Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek, hogy ne dühöt és...

Mit tegyek, hogy ne dühöt és agressziót érezzek, amikor hisztirohamost kap a gyerek?

Figyelt kérdés
Ez azért különösen nyomasztó, mert vannak napok, pl. ma, hogy egyik roham jön a másik után, és üvölt és tombol. Ilyenkor be szoktam vinni a szobájába és megvárni, míg abbahagyja (figyelemelterelés nála nem válik be sajnos). De közben borzasztóan haragszom rá, és néha-néha már az is átfut a fejemen, hogy ilyenkor egyáltalán nem szeretnivaló :(. Nagyon rosszul érzem magam ezek miatt, mit csinálhatnék, hogy ne így legyen?
2012. máj. 5. 16:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én akkor szoktam magam így érezni, amikor nagyon ki vagyok merülve. Utána persze jön a lelkiismeret-furdalás, hogy nem is a gyerekkel van a baj tulajdonképpen, hanem a saját tűrőképességgel.


Pihenj, keress valami kikapcsolódást, nézz meg pár filmet, a gyereket vigye el pár órára az apja.

És érdemes Magne B6-ot szedni, az segít kicsit kiegyenesíteni az idegeket :)

2012. máj. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nevess rajta. Nekem annyira vicces, ahogy tombol. :)

Olyan kis méregzsák olyankor.:)


AMúgy az vált be, hogy megölelem, szorítom, és könnyebben megnyugszik. De a hiszti tárgyából nem engedek. (már ha olyanért hisztizik, amit nem engedtem.)

2012. máj. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Vegyél egy mély levegőt és hagyd ott ahol van. Tegyél úgy, mintha abban a percben nem is létezne. Nézd levegőnek.
2012. máj. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Borzasztó, amit művel egyébként. Magán kívül ordít, szerintem órákkal később se hagyná abba :( De általában elég hamar fel kell locsolni, mert nem vesz levegőt. Ha megölelem ilyenkor, üt, vág, rúg... Már ott tartok, hogy azt gondolom, nem is szabadott volna gyereket vállalnom :(
2012. máj. 5. 16:40
 5/13 anonim ***** válasza:

kedves kerdezo!

nalunk ugyan ez a helyzet a fiam 2 es fel eves es ugy ordit meg hiszti rohamokat kap hogy borzalom hogy legszivesebben szegyen bnem szegyen ugy pofon vagnam hogy terjen magahoz de nem teszem mert az nekem jobban fajna mint neki a pofon... de azota csinalja miota meg szuletett a huga aki 6 hetes!

2012. máj. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Dackorszak, ki kell bírni ilyenkor őket, működő megoldás szokott lenni, hogy valamivel elterelni a figyelmét, akkor kiesik ebből az állapotból, nem tudja belehergelni annyira magát, hogy nemcsak a környezetének, de már önmagának is terhes ez a viselkedés.Pl. felugrani, gyorsan odamenni az ablakhoz, és azt mondani, hogy ott repült egy nagyon szép madár, ő is oda fog szaladni, és már el is felejtette mi baja volt, vagy, hirtelen felugrani, és azt mondani, hogy valaki csengetett, ő üvöltött, nem hallotta, és indulni is az ajtóhoz, ő is felugrik, és megy veled megnézni, ki jött, vagy szintén ültedből felugrani, és azt mondani, jaj milyen furcsa zajt hallottál az utcáról, és indulni, megnézni. Egyszóval valami olyasmit kitalálni, amivel gyorsan kizökkented a hisztis hangulatból. Szerintem lényeges, hogy ne csak szóban, hanem cselekedetben is történjenek a dolgok, arra jobban figyelni fog. Nem megijeszteni, mert lehet, hogy félős gyerekről van szó, akkor csak óvatosan kipróbálni először szt a módszert.
2012. máj. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha van egy kis időd, Vekerdy Tamás gyermekpszihológus remek tanácsokat szokott adni a Nők lapja hasábjain, meg tudod a téma szerint is keresni interneten ezeket, azt gondolom.
2012. máj. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha teheted, tényleg olvass utána, nagyon sok hasznos tanácsot találtam már különféle irodalomban (ha akarod, szívesen átküldök egyet-rövid, de hasznos)

A hiszti-dac nagyon dühítő tud lenni, de ha átlátod a miértjét és megérted a gyerek mozgatórugóját, viszonylag jól lehet kezelni (nem állítom h elmúlik, hiszen ez a gyerek fejlődésének a velejárója, sőt, lássuk be, mi felnőttek is "hisztizünk" időnként)

2012. máj. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hú, engem érdekelne a rövid de hasznos írás! Átküldenéd? Ugyanez a szitu, 2,5 éves kisfiú...
2012. máj. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

vekerdy, berg judit hisztimesék, sőt anna peti gergő, mint levezető... "látod, ő is így járt"


ennyi idősen ha nem bírtam szépen, de határozottan be raktam az ágyába gondolkodni

2012. máj. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!