Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire tud mar beszelni 2...

Mennyire tud mar beszelni 2 eves gereked?

Figyelt kérdés
az en kislanyom 1 szavas mondatokat mond. lehet ezt annak betudni hogy 2 anyanyelvu?

2012. máj. 8. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1 szavas mondat? :) akkor inkább csak szavakat mond, nem?

nem kötekedni akarok csak mosolyogtam :)


én fiam 2 évesen kb. 10 szót mondott. 3 hónappal később 3-4 szavas mondatokban beszélt :)

a 2 nyelvűség meg biztos benne van, szerintem ha mindent megért akkor ne aggódj :)

2012. máj. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

2évesen indult meg a beszéd de nagyon, napok alatt úgy bővült a szókincse, fantasztikus volt.

Pár hónap alatt a nyüsszögéstől a történet mesélésig jutott a csemete.


Nálatok szerintem az lesz érdekes, hogy egyszerre fogja a két nyelvet használni kérem a milk... és hasonlók(valahol olvastam ilyenről nem tapasztalat)

2012. máj. 9. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom már rendesen beszél, de ő nagyon korán kezdte is, előbb beszélt, mint járt... Ilyen az egész családom! :D Amúgy én azt olvastam, hogy a két anyanyelvű babák valóban lassabban tanulnak meg beszélni. Szóval lehet ettől. :)
2012. máj. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
20 hónapos alig alig pár szót kb 16 db és ennyi állathang.
2012. máj. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 2 eves pontosan 26 honapos es o is 2 anyanyelvu. Angliban elunk en magyarul beszelek hozza de 1 eves kora ota bolcsis. En a bolcsinek tudom be e beszed fejlodeset mert eleg jol beszel es angolul. Tud 5 eneket is amit teljesen vegig enekel, ezt is a bolcsibe tanulta. Kisebb mondatokban beszel kb 3-4 honapja Pl: menjunk haza, vigyuk a macit, apa vezeti a kocsit, szomjas vagyok. Meselni is szokott hosszabb mondatokat de azokbol csak nehany szot csipunk el igy nagyreszt kovetkeztetunk mert a szavak kozott meg hasznalja a baba nyelvet. de kifejezi pl ha fel vagy faj neki valahol. Ha faj a foga akkor mondja, hogy kerek zselet. Ha fel akkor mondja, hogy felek es ha rekerdek, hogy mitol akkor mondja, hogy jon a nagy csacsi. Ez volt a legujabb amitol felt de nem tudom honnan szedte a nagy csacsit. :) Magyarul csak szavakat mond inkabb angolul beszel a bolcsi miatt.
2012. máj. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
csak szavakat mond, igen:) de szinte naponta mond újat, ma például mondta hogy hintáztunk, igy, szépen múlt időben, a lélegzetem is elállt. eddig csak azt mondta hinta-hinta:))amúgy júl 31-én lesz 2, kerekitettem mert nem gondoltam h ennyit számit pár hónap, de irtátok hogy akár ilyen rövid idő alatt is elkezdhet mondtaokban beszélni...
2012. máj. 9. 14:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!