Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy átlagos oviban mennyire...

Egy átlagos oviban mennyire kell hogy önálló legyen egy 3 éves? Értem itt WC használat, öltözködés stb.

Figyelt kérdés
Szeptemberben oviba megyünk. A szobatisztaság már jól alakul (tehát szól, ha pisilni kell), de nem tud egyedül levetkőzni, pisilni és utána felöltözni. Akkor ez még nem oviban elvárható szobatisztaság? És persze nem tud kinti játszó ruhába átöltözni sem. Vagy még a kiscsoportban fognak segíteni az óvónénik?
2012. máj. 9. 09:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, kb. minden gyerek így megy oviba. Ott a dadus, segít kitörölni, öltözködni, és mindenben, amiben kell.

A lányom vegyes csoportba jár, van olyan nagyobb is, akinek még segíteni kell, de pl. múltkor mondta, hogy egy iskolába menős gyerek bekötötte a cipőfűzőjét, szóval még egymásnak is segítenek.

Ha szól, amikor kell neki valami, az bőven elég.

No meg szeptemberig még jócskán fejlődni is fog...

2012. máj. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%

mindenféleképpen tanitgasd neki mert az ő érdeke, hogy tudjon öltözni-vetkőzni, pisilni.


az az érdekes, hogy a bölcsiben a 2 évesek is megcsinálják ezt, aki nem jár az meg leginkább az oviban jön bele, tehát biztos, hogy nagyon sokat számít, hogy ott nem úgy segítenek és látják a többi gyerektől :)

2012. máj. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Még addig sokat fogy fejlődni ebben, hiszen előttetek az egész nyár. Ráadásul kiscsoportban az év kezdetén nem elvárás ez.

Kisfiam szeptemberben a nadrágját tudta le-fel venni, meg a többit le, de fel szinte sosem sikerült.

Most már teljesen egyedül öltözik át, a ruháját szépen elhelyezi összehajtva. Szinte hihetetlen számomra, de képes rá. Fokozatosan rászoktatták az önállóságra, persze, ha segítség kell, ott vannak rögtön.

Alváshoz is mindent levesznek, pizsamába öltöznek, és szerencsére az is könnyen megy.

Cipőben, szandálban mondjuk csak tépőzárasat veszek, mert az még nem megy.

2012. máj. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálunk elvárás volt, hogy tudjon önállóan wc-re menni, alap szinten öltözködni (nadrág fel-le, cipő fel-le).


A második szülőin kifejezetten felhozták, hogy tanítsák meg otthon a szülők a gyereknek kitörölni a popsiját, mert van akinek nem megy.


A legelső napon a kislányom lábán kacsalábon volt a cipő. Mikor rákérdeztem, az egyik Óvónéni foghegyről odavetette, hogy "én szóltam neki, hogy cserélje meg".


De ne aggódj, hamar belejönnek a gyerekek ezekbe.

2012. máj. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Eleinte segítenek mindenben, persze a szobatisztaság elvárás, de a normális oviban nem történik galiba, ha becsurran. De hidd el, olyan hamar megtanulják az önállóságot minden téren, hogy öröm nézni. Persze otthon már nem nagyon csinálja meg (legalábbis a lányom), de az oviban mindent! 4 éves kislány anyukája.
2012. máj. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Utolsó. Mintha én írtam volna. Az oviban mindent megcsinál (persze kisebb-nagyobb bakikkal, pl először felveszi a hosszú ujjú polót, rá a rövid ujjút, de végül is ez most divat nem?:) meg van, hogy kacsalábon van a cipő, elöl van a zokni sarka stb.) De otthon nem. Ő is négy éves kislány.


De elmesélnék egy sztorit. Kicsit off, de édes. Egy kislány van a csoportban, aki évvesztes, tehát már másodszor járja a kiscsoportot. Múltkor akkor értünk oda apával. amikor öltözködtek alvás után. Látom, hogy lányom, tök kómásan a zoknijával a kezében mászkál, aztán egyszercsak látom, hogy megy vissza a helyére, jön ez a kislány, hozza kisszékét, leül a lányommal szemben és szépen felhúzza a lányom lábára a zoknit. Hát azt hittem ott helyben elbőgöm magam, annyira édik voltak. A nagylány segített a kicsinek.


Végülis ez úgy kapcsolódik, hogy ha vegyes csoportba fog járni, akkor a nagyobbak is segítenek neki, meg majd tanul a többiektől.

2012. máj. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam sima kiscsoportba jár, és egyáltalán nem volt önálló, amikor októberben 3 lett és elkezdte az ovit. Itthon hiába mutattam neki ezt-azt, semmit nem volt hajlandó csinálni, se enni, se öltözni. Két hétig az ovónéni állandóan b@szogatott, hogy tanítsam meg a gyerekemet, de könyörgöm, ha egyszer önfejű, és nem hallgat rám?? Mindenesetre szép lassan megtanult enni és öltözni, már nincs rá panasz. Viszont ITTHON azóta is nekünk kell öltöztetni, hisztirohamot kap, hogy ő nem tud öltözni (kis zsarnok). Néha még etetni is kell, mert kanalazni is lusta. Ja, 3 és 3/4 éves...
2012. máj. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm! Egy kicsit megnyugodtam, és csak remélni tudom, hogy egy türelmesebb fajta óvónénit fogunk ki :-)
2012. máj. 10. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!