Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van a gyermekednek olyan...

Van a gyermekednek olyan szokása amit pótcselekvésként csinál?

Figyelt kérdés
Erről le lehet, le kell szoktatni a gyereket? Esetleg majd kinövi?
2012. máj. 11. 07:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, miről van szó.

A felnőtteknek is van pótcselekvése, szerintem 98%-ban legalább. :o)

2012. máj. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy ez az-e, de mióta nincs cumi, gyakran "rágcsálja" a száját, persze nem úgy hogy fájjon csak úgy. Náha mondom neki, hogy ne csinálja, mert fájni fog, ha véletlenül jobban megharapja, de nagyon nem akarom vele zaklatni, nehogy baj legyen belőle. Remélem, hogy majd kinövi.
2012. máj. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nálunk uaz. a helyzet, mint a 2. válaszolónál.

Amióta nincs cumi, csipkedi száját. Most már nem annyira durván, véresre, de rá kell szólni, hogy ne piszkálja...

2012. máj. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Amióta ovis, nyalja a száját. Néha egészen kipirosodik körben az ajkak felett-alatt is, főleg ha amúgy szeles az idő. Állandóan kenjük neki, az oviban is van szőlőzsírja, az óvónéni is figyel rá, itthon sokat neogranormonozzuk, de néha még így is elég piros és feltűnő :(
2012. máj. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ha zavarba jön vagy elcsodálkozik 2,5 évesem, akkor bekapja a kezét. Ezt azóta csinálja, mióta bölcsis. Hülyét kapok tőle! Nem elég, hogy ezt akkor is megteszi, ha mocskos a keze (na, ő megeszi a 2 kiló koszt évente!), ráadásul az atópiás bőrének marhára nem hiányzik, hogy a nyáltól kiázott bőrét vakarássza a másik kis koszos kezével!
2012. máj. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

3,5 éves ujjszopás.


Én a fülbevalómat csesztetem, ha nem tudom hova rakni a kezemet. Nem akarok leszokni róla :)

Viszont a gyerekemet lassan le akarom szoktatni az ujjszopásról, mert már csúnya az ujja és a fogát is féltem, már kezd neki előrefele állni.

2012. máj. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha fáradt vagy bambul a haját tekergeti.
2012. máj. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Kislányom ugyan még csak 15 hós, de ő ivás közben egy kézzel állnadóan a hajában túr. Meg mikor alváshoz készül, akkor is.
2012. máj. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Amikor kisebb volt, a haját túrta a homloka fölött. De ezt mindenki mással is csinálta, aki hagyta, főleg a hosszú hajúaknak :)

Most négy éves, és már csak az én coffomat szereti babrálni, más szokása jelenleg nincs, ami ilyen jellegű lenne.

2012. máj. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
2 éves és az ujját szopizza, közben a másik kezével a fülét morzsolja vagy a fülbevalóját birizgálja. Van mikor az én fülemet morzsolgatja.
2012. máj. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!