Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiamnak pelenka kiütése...

Kisfiamnak pelenka kiütése van de már nagyon csúnya vörös tegnap elkezdtem keni canestennel ugy hogy kevertem a neogranormonal már nem anyira vörös ma kaptam csuka májas krémet azt mondták h ezis jó rá akor most melyiket használjam?

Figyelt kérdés
mikor mulnak el a pöttyök?
2012. máj. 12. 21:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Maradj a canesten+neogranormon párosnál! Még 1-2 nap és meggyógyul a popó.


A csukamájról még nem hallottam, de orvosi jóváhagyás nélkül biztos nem kenném a gyermekemre.

2012. máj. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%

De minek kened Canestennel??? 99%, hogy nincs gombája, akkor minek kened olyan gyógyszerrel, ami nem való gyereknek, ráadásul fölöslegesen... Ne haragudj, nem kötözködöm, csak nem értem.

A pelenkakiütésre jó a Sudocrem, Bepanthen kenőcs. Javaslom, hogy amíg el nem múlik a gyulladás, semmiképp sem használj popsitörlőkendőt, hanem minden peluscserénél (kaki, illetve, a sima pisisnél is) inkább mosd meg a csap alatt szappanos (én javaslom a sima baba szappant) vízzel vagy akár kamillás vízzel is leöblítheted, mert a kamilla is jó gyulladás ellen (bár a Sudocrem eleve tartalmaz kamillát), de ugyanúgy szappannal meg kell mosni a posiját mindenképp, múszáj rendesen tisztítani. Ha megmostad, akkor kis olajos (babaolaj, bármelyik jó, akár étolaj is) vattával töröld át és úgy vidd föl a popsira a Sudocremet. A neogranormont nem ismerem, nálunk a Sudocrem nagyon jól bevált, nagyon jók az összetevők, pont erre is tökéletes.

2012. máj. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
43%
Én viszont Canestent nem használnék orvosi jóváhagyás nélkül, mert teljesen fölösleges. Ugyanis a hatóanyaga Klotrimazol, ami csak a gombák ellen jó. Namost, ahhoz, hogy valaki klotrimazolt használjon, előbb érdemes laborvizsgálatot végezni, biztos, hogy gomba van-e a háttérben. Tudom, hogy vény nélkül kapható, de mégis csak gyógyszer és nem gyenge. Ráadásul, így leírás alapján, ez sima pelus kiütés, nem gomba...
2012. máj. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat a canestent meg a védönö javasolta
2012. máj. 12. 22:10
 5/14 anonim ***** válasza:
A kislányomnak hosszú időn keresztül volt picit mindig piros a popója, és néha előjöttek piros foltok. Próbáltam Neogranormont, Bepanthent, Boraxos popsikrémet, de ami tényleg bevált, és gyönyörű tőle a popsija, az a NAturlandos csukamájolajos popsikrém. A mi tapasztalatunk alapján elbújhat mögötte a Sudocrem is...
2012. máj. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Az én babámnak is volt ilyen,kipróbáltunk mindent,de semmi nem vált be.Végül a kamillás lemosás,pisi után is,szárazra "paskoltam"és Sudokrem(vékonyan) kentem be.Ez 2-3 nap alatt helyre hozta,remélem a Te babádnak is használ majd!
2012. máj. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Minél többször vedd le róla a pelenkát, szellőztest a popóját. A Sudocream a 2. napra már helyre szokta tenni a fiam popóját.
2012. máj. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
A napokban már volt egy ilyen kérdés.Arra is a válaszom az volt,hogy miért kell kínozni szegény gyereket?Olyan nagy fáradtság elvinni az orvoshoz,hogy írjon rá olyan krémet ami arra való?
2012. máj. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mutasd meg orvosnak a popsiját.
2012. máj. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én mindig kamillateás langyos vízzel mostam neki.Sőt még este a fürdővízbe is raktam belőle. 2-3 nap alatt elmúlt. Sajnos az én lányomnak minden a popsiján jött ki, a megfázás, a fogzás, pelenkakiütés. minden. Nagyon sokat szenvedtünk vele.
2012. máj. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!