Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » "Rossz evő" 1 év körüli...

"Rossz evő" 1 év körüli gyerekednek mit adsz enni, ha csak a tápszert és a szénhidrátot szereti?

Figyelt kérdés

Reggel (7) és este (8) kap tápszert, délelőtt (10) próbálok neki adni gyümölcsöt (házi, bolti, keverve mindennel), 2-3 kanál száj összeszorít.

Délben próbálok valami főzeléket (már minden fajtát kipróbáltam, boltit is), abból lemegy 4-5 kanálka, majd száj összeszorít, üvöltés, fejrázás.

Délután újra próbálkozom mindennel.


Túró, joghurt kiköpés.

Próbáltam pépesen, darabosan, amit mi eszünk...

Nem élhet tápszeren, pogácsán, bulátán meg vajas kenyéren...

Ti mit csináltok ilyenkor? Ugye nem lesz azért baja?

A súlya szép, ilyen gond nincs, inkább a tápanyagok miatt aggódom.



2012. máj. 14. 14:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nem lehet, hogy esetleg az a baj, hogyha kiköpi az ételt, akkor azonnal megkapja a tápszert, csak hogy nehogy éhes legyen? Nálunk a rokonságban meg kekszmániás kisfiú volt, aki nem volt hajlandó, csak mindig kekszet enni, aztán az anyuka szépen megvonta. Ha nem evett, hisztizett, kivette az etetőszékből és éhes maradt. Következő étkezésnél megint jött a hiszti, megint kivette a székből, de akkor már hajlandó volt megenni a főzeléket is. Elsőre kegyetlennek tűnhet, de hidd el, éhenhalni nem fog a babád és ha valóban éhes, úgyis meg fogja enni, amit elé raksz. Sokan beleesnek a tea/gyümölcslé adás hibájába is, hogy a gyerek nem hajlandó vizet inni. Pedig nagyon fontos, ismerek olyan anyukát, akinek a másfél éves kislánya még nem ivott vizet. Ha bekerül bölcsibe, ott sem fog szomjan halni, mert ha szomjas lesz, csak kénytelen lesz meginni a vizet, mivel más nincs.

Szerintem ez a módszer a leghatásosabb, ha beindul a fejrázás és a hiszti, ki kell venni a székből, jelezve, hogy vége az evésnek. Várni kell kicsit és újra megpróbálni.

2012. máj. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Almaszósz, megyszósz. Ezeket imádja a csak gyümit enni hajlandó lánykám. Keverek bele kis főtt húst, kis zöldséget, ma pl. céklát, összemixelem, és imádja. A sárgarépafőzeléket úgyszintén. Cukrot egyáltalán nem rakok bele.

Vagy adj neki tejpépet krumplival sűrítve, kis hús bele. Lányom utálja a krumplit, de így elfogadja. A vaníliás tejpép meg tökjól fedi az ízeket.

2012. máj. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ja és ne itass gyümileveket vele, mert eltelíti. csak vizet igyon közben.
2012. máj. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A gyümölcsöt azóta eszi rendesen, mióta a kezébe adom. Szomorú, de nem kell ülnie a székben, ilyenkor jön-megy a lakásban. (Tudom, nem szabadna hagyni, de mindegy.)


Tojást ehet már? Elmúlt 1 éves? Azt is szoktam vacsorára adni, rántottát, bundás kenyeret. Bundás kenyeret szintén állva eszi, közben jön-megy, a tojást szerencsére nagyon szereti, úgyhogy az megy ülve is, de csak ha ő maga eheti (kézzel).

2012. máj. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia!15hós lányom csak tápszert vagy kenyeret eszik.van nálatok fdjlődés?esetleg tudnál tanácsot adni?amit leírtál mintha a lányomrol írtad volna.néha 3-4kanál fött étel és vége:( nagyon elvagyok keseredve
2012. aug. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!