Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kipróbált és bevált tanácsok...

Kipróbált és bevált tanácsok külön altatásra,3,5 éves?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Két gyermekem van. Kislányom 20 hónapos, gyerekheverőn alszik a gyerekszobában, úgy hogy leteszem, puszi, jóéjt, kijövök, ajtó becsuk, reggelig meg se mukkan. Őt már tudatosan szoktattuk így.


Kisfiam 3,5 éves. Babakorában szopin, majd ringatva, majd mellé feküdve a saját ágyában altattuk. Ha felkelt éjjel (minden éjjel felébred inni), mellém feküdt.

Mikor a hugi megszületett és esténként még sirdogált a fiam kiszokott a gyerekszobából és míg én a kicsit nyugtattam, apával elaludt. Ezután ez így is maradt. Köztünk alszik el, majd átviszem a helyére (ha addigra nem ájulok be én is) de amint éjjel ébred jön át.

Ha este szeretném a helyén fektetni (mellé is feküdnék ha kell) nem akar, ha próbálkozunk hisztizni, sírni kezd a szobában, amire ha nem hozom ki a kicsi is felébred. (hétközben egyedül vagyok velük, így ezt az opciót nem szeretem)

Az esti rutinunk a következő: fürdetem őket kb. 3/4 8-kor, majd míg a kicsi rendezem (öltöztetés, kakaó, fektetés) a nagy megnézheti a mi ágyunkban a scooby doot. Mivel egyedül vagyok velük, ez számomra is kényelmes, addig csak egyikre kell figyelnem. Fél 9-re vége, addigra a kicsi alszik. Ekkor jön az hogy én már nézném a Jóban rosszbant, és szeretném ha a fiam mellettem szépen elaludna. Igazából azt szeretném ha ezt ekkor már a helyén tenné, de erre nincs megoldásom ordítás nélkül. Nem elég hogy nem a helyén van, még elkezd egyezkedni hogy de egy kicsit még a mesecsatornát hadd nézze. Általában addig engedem míg letusolok, ez 5 perc, majd kapcsolom az én filmemre. Amíg nézem egyfolytában izeg-mozog, anya szomjas vagyok, anya pisilni kell ,éhes vagyok, takarj be, anya szeretlek, anya ez , anya az. A filmet jó esetben látom, de nem hallom. Ekkor már kiakadok, mert egész nap ennyi nyugalmam lenne. Persze jön a veszekedés, leszidás, kilátásba helyezés hogy mindjárt átviszem a szobájába, ha ezt el is kezdem betartani, jön az üvöltés, ami miatt meghátrálok (nem tudom hogy azért csinálja-e mert tudja, hogy akkor nem viszem át, vagy van félelem is benne, szerintem is-is)

A vége az, hogy kb. fél 10 felé alszik el, veszekedés után, én meg nem láttam a filmem, és még a gyerekre is haragszok.

Tudtok adni tanácsot?

Köszi!


2012. máj. 22. 16:03
 1/3 anonim ***** válasza:

nalunk az agy melle csinaltam egy "sasfészket", ott alhatott. eloszor kozos takaró, aztan elmondtam, hogy apa igy fazik, mert kicsi a takaró..eloszor fel akart maszni, akkor viccesen, jatekbol nem engedtem, ugy a 3. nap utan mar csak a kezem kellett neki (voltak beprobalkozasok, de nem igaziak, inkabb csak olyan holahatar jelleguek).

aztan pedig, amikor mar nyugisan aludt a sasfeszekben, atraktuk a sasfeszket az o szobajaba, az agya melle. igen am, de akkor nem o aludt benne, hanem en (vagyis az apja, mert nekem akkor mar szornyen nagy pocakom volt). az elso napokban lement az apjahoz aludni, akkor az apja felkoltozott, par nap mulva eleg volt csak apa keze.

most ugy van, hogy en meselek neki, lefekszem melle, amig el nem alszik, vagy felalomban nincs, aztan ha elaludt, felkelek, atmegyek apahoz. hajnalban hét kozben ha szól ebredes elott egy fel oraval, atmegyek hozza, lefekszem melle, hetvegen meg átjohet apa es anya agyaba.


vannak gyerekek, akiknel bejon a hirtelen váltás, vannak, akiknel a fokozatos valtozas jon be, attol fugg, milyen a fiad, ugy valts.


egyebkent amikor megkapta a fiam az agyat, az elso par alkalommal ott aludt, amikor kezdte elveszteni a varazst, akkor gyorsan rajzoltam mesefigurat az agy fole, csak elment apa kulfoldre, gondoltam akkor jobb, ha egyutt alszunk, mielott apa hazajott akkor csinaltam a sasfeszket, es mar apaval koltoztek at a sajat agyaba, két hét volt, semmi siras, semmi hiszti

2012. máj. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálunk elvből nincs TV a hálóban. Az egész családom együtt lakik, mi az emeleten. Hárman egy szobában. Kisfiam kb. fél éve kapta meg a saját "autós" ágyát. Minden este mellé fekszem, egy rövid mese olvasás, villanyoltás. Változó milyen hamar alszik el. Eleinte előbb elaludtam mint Ő. Volt, hogy éjszaka, volt hogy reggel ébredtem mellette. Az utóbbi két hétben már hamar elalszik, így egyből át tudok feküdni apa mellé. Ritkán mászik át hozzánk: nagyobb időjárás változáskor, vagy ha rosszat álmodik. Szépen haladunk az átszoktatás terén, kombinálva a pelusleszokásról.

A picim 1 éves korától nem nézek esti filmeket. Többet ér nekem, hogy hallgathatom a szuszogását, hogy átölel az ágyban és hogy tekergeti a hajamat. Ha tehetném még minden éjszakát vele aludnám végig :)

2012. máj. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
NÁlunk két szoba van, panel lakás. Egyik a miénk, ez a hálónk és nappalink egyben, sőt a játszósarok is itt van. Másik szoba a gyerekszoba. Ott van mindkét gyerek ágya, de a nagy hallani sem akar arról a szobáról. Csak velem akar aludni. Hiába mondom hogy ott maradok vele amíg elalszik, nem jó. Lassan négy éve itthon vagyok a két gyerkőccel, hétfőtől péntekig egyedül vagyok velük, sose megyek nélkülük sehova és ugye a nagy még éjjel is mellettem van. Nekem van igényem az esti filmekre, meg szívesebben bújnék hétvégenként a férjemhez az ágyban, mint vonulunk el az egy négyzetméteres fürdőbe romantikázni.
2012. máj. 23. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!