Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kisgyereknek bokafogós...

3 éves kisgyereknek bokafogós szandi kell még?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 éves, még nincs szandija idén, és egy ismerős védőnő azt mondta hogy mindenképpen Falcon cipőt vegyünk neki, mert az fogja bokáját, és nekik az még kell. (látatlanban mondta, nem látta a kisfiamat)

A mostani sportcipője sem fogja a bokáját, meg a tavalyi szandija sem ilyen volt, nem gondoltam erre az az igazság.

De most hogy egy védőnő mondta, elgondolkodtam.

Csak ezek a Falcon cipők jó drágák, meg nekem annyira nem is tetszenek, de ha ilyen kell, akkor megvesszük.

Nektek mi a véleményetek?



2012. máj. 30. 15:04
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Látatlan véleményre én speciel nem adok de ha a helyedben lennék egy ortopédiai beutalóval a szakorvos két perc alatt megmondja az igazat . lehet hogy sok ezret spórolsz és nem gyötör a kétely hogy ártassz a kisfiadnak .


kis utánnajárás a körzeti gyerekorvos beutalót ír aztán időpont kérés az ortopédiára de ha nem jár sok utazással érdemesebb ezt követni .


csak mint jó tanácsként írtam ezt .

2012. máj. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
12%
Az,hogy az előző válaszoló ÚRISTEN!!!!!!! mit tenne ha nagyobb baj lenne.Nekem nem volt sem falcon sem malcolm cipőm és se csámpás nem lettem se x lábú nem vagyok sőt még lúdtalpam sincs......
2012. máj. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

Nem csak a Falcon tartja a bokát, találsz olcsóbbat is.

Én még a 4 évesemnek is inkább ilyet veszek. Hogy kell-e, nem tudom, de nekem szimpatikusabb, biztonságosabbnak érzem.

2012. máj. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

5 éves korig fontos, hogy tartsa a bokáját a cipő, viszont a harántemelő nem jó, mert ellustítja az izmokat, és lúdtalpas lesz a gyerek. A szupináló talpú cipők viszont megelőzik a lúdtalpat.

A Falcon cipőről azt olvastam, hogy harántemelős, ahogy a Siesta is. Sógornőm mindig megvette a Siesta cipőt az unokaöcsémnek, és most, 13 évesen lúdtalpas. Szóval erről ennyit.

Nekünk az ortopéd orvos ajánlotta a harántemelős cipőt, pedig már rég bebizonyosodott, hogy ártalmas a kicsiknek.

2012. máj. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én adok rá ilyet is olyat is. De pl amiben oviban van egész nap, az bokafogós. Mivel be is dől kicsit a bokája, döntött sarkasat javasoltak neki. Nem szép, de szereti, kényelmes neki. És ha már nem olcsó, legalább tiszta bőr,így nagyon kényelmes neki mezítláb is kánikulában.
2012. máj. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
57%
Az anyósom ortopéd szakorvos. Ő azt mondja erre, hogy addig hordjon ilyet a gyerek, amíg lehet. Nekünk salus van, bár elsősorban az oviban hordják a gyerekeim.
2012. máj. 31. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!