Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Valakinek van ötlete?

Gönczöl Timi kérdése:

Valakinek van ötlete?

Figyelt kérdés
2 éves kislányom ugy érzem kezelhetetlenné vált. Az utobbi idöben ha lemegyünk a játszotérre egyszerüen állandoan figyelnem kell mert képes a lapáttal megütni más gyerekeket vagy homokot szorni rájuk. Álltalában ez olyankor fordul elö ha szeretné a mások játékát elvenni de nem kapja meg. Hiába kérem szépen, hiába kérem erélyesebben, mintha meg sem hallana. Nem tudom mikor csuszott ki a kezemböl az irányitás, de el vagyok keseredve, mert lassan nem merek vele elmenni sehová. Otthon probálom elmondani amit kérek töle, volt hogy már haza vittem ilyen esetben, de sajna mindennapos a gondom. Segitsen aki tud valami ötletet adni, hogy hidalhatnánk át ezt a problémát mert nekem már ötletem sincs

2012. jún. 2. 19:09
 1/9 anonim ***** válasza:

ez már csak ilyen, az ekkora gyerekeket folyamatosan figyelni kell.

most nem igazán értem a problémádat, ne haragudj :S

azzal van a gond, hogy figyelned kell vagy azzal, hogy nem tudod kezelni?

csak kicsit félreérthető számomra.


ez életkori sajátosság is, ilyenkor jön a dackorszak, már pedig megmutatja, hogy lapáttal megüti a másik gyereked. és ezt nem szabad hagyni, erélyesen rászólni 10x, 20x, 100x, határozottan fogd meg közbe a kezét is, hogy érezze.

2012. jún. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálunk is hasonló a helyzet, én úgy érzem, hogy a kisfiam nem igazán tud most mit kezdeni bizonyos érzelmeivel, (sikítva sír, rugdos, ha felvesszük, nehezen nyugszik meg, néha látszólag semmi sem történik és mégis ő valamit érzékel) szerintem is életkori sajátosság ez, túl kell lenni ezen is. Mire rájössz, megtanulod kezelni, már "ki is növi". :)
2012. jún. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Természetesen a kérdésem arra irányult ,hogy milyen modszert lehet alkalmazni ilyen viselkedésnél.Nem az a gond,hogy figyelni kell,hisz az a dolgom.
2012. jún. 2. 20:27
 4/9 A kérdező kommentje:
Egyébként remélem igazad van,és mire megtalálom a megoldást addigra jön egy ujabb és egy ujabb:))))Azért köszi
2012. jún. 2. 20:30
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia, az én fiam is pont ezt csinálja, és már én is utálok elmenni valahova vele (megyünk csak tiszta stresszbe vagyok), mert ugy érzem, hogy minden gyerek rendes, csak az enyém ilyen(ami nem így van, csak rossz érzés). Én 1000* elmondom neki, hogy nem szabad, ittohn is átbeszéljük, de a napközibe mondták nekem, hogy cisnáljam azt, hogy ha megtörténik, akkor azonnal félreültetni egy padra ,vagy valahova, ahonnan látja a játékot, de ő nem mehet oda, és gondolkodnia kell 2-3 percig, és elmondani neki, hogy miért kapta. Majd a végén odamenni bocsénatot kérni. Majd ki is próbálom, legközelebb. De azt mondták, ez egy normális életkori sajátosság, csak le kell róla szoktatni.remélem sikerül nekünk, mert ez így igazán idegörlő.
2012. jún. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ne izgulj,nem nevelés kérdése. Gyereke válogatja. Kislányom 2 éves,de náunk van itthon játszótér a kertbe. És naponta/2 naponta át jönnek sógornőmék meg barátnőmék. Náluk is 2 éves a gyerek. Sógornőm kislánya ugyan ilyen,mint a tied. Hogy nem mer elmenni játszótérre,mert veri,rugdossa a gyerekeket. Barátnőm kisfia pont a kettő közötti,hogy oda megy el kéri,ha megkapja örül,ha nem akkor arébb megy. Én lányom pedig osztogatja. Neki pont azt tanítom,hogy ne adja oda másoknak,főleg,ha nem kérik. De nyugodj meg ki fogja nőni. Sógornőmnél ő a 2. gyerek az első most 6 éves. Ő is ilyen volt. 3 éves korára magától kinőtte. Mert ő is próbálta büntetni,hogy hazavitte,kezére csapott,stb,de nem igazán vált be.
2012. jún. 3. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hozzászolásokat,és a tanácsokat.Bután hangzik,de egy kicsit könnyebb ha érzem nem csak nekem vannak ilyen problémáim.....Ki fogom probálni a padra ültetös dolgot és bizom benne,hogy idövel be is válik.
2012. jún. 3. 07:56
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne haragudj,de én pont az "ilyen"kisgyerekektől vagyok kiakadva.Persze tudom hogy nem lehet mit tenni,nekem is van gyerekem.Csak nagyon bosszantó amikor az a megütött kisgyerek pont az enyém.Nagyon haragszok ilyenkor a szülőre z is.Mert szerencsére az én kislányom nem ilyen.Persze próbálkozott ő is rendesen,de addig soha nem jutott el hogy megüssön egy gyereket.Elhiszem hogy neked ez kellemetlen,de gondolj bele mit érezhet át az a szülő aki békésen ül a gyermekével a homokozóban és jön valaki aki megüti........-kezelni kell ezt a helyzetet,büntetni kell valahogy szerintem a gyereket.Például azzal hogy indul haza.Remélem nem bántottalak meg,nem az volt a célom.
2012. jún. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem haragszom,csak hidd el nekem 100szor kellemetlenebb ez a szitu...persze én sem örülnék ha vki az én gyerekem zaklatná de sajna vannak ilyen vehemensebb gyerekek,és ugy gondolom ö még kicsi ahhoz hogy felfogja,ezzel vkinek fájdalmat okoz.Nem gonosz gyerek a lányom csak igy reagál le negativ dolgokat,amit én sem tartok jonak,hisz ezért vagyok itt és kérek segitséget.Hidd el már volt,hogy ott rácsaptam a kezére,fenekére,megszortitottam a kezét egy kicsit és haza vittem,de ettöl még mindig nem oldodott meg ez a helyzet.Örülj annak,hogy a te gyereked ilyen nyugodt és nem kivánom ,hogy megtudd mit érzek én és a hozzám hasonlo helyzetben lévö szülök.Azért köszönöm ,hogy hozzászoltál.....
2012. jún. 3. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!