Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki az a politikus, aki a...

Ki az a politikus, aki a gender-nevelést erőlteti az óvodákra?

Figyelt kérdés
Nem szabad a lányoknak szoknyát hordani, a fiúknak pedig majd szoknya lesz?
2012. jún. 5. 16:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Micsoda????????

Na ezt most hallom először. Remélem ilyen nem lesz.

2012. jún. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Konkrétan nem tudom, de linkelek egy cikket, hogy tudja más is miről van szó.

[link]

2012. jún. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
Nem politikus ő. Dobrev Klára Gyurcsány hitvese az egész megálmodója és harcosa. Érdemes utána olvasni mennyi zöldséget hord össze.
2012. jún. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
skóciában lehet beválna . idióta egy nő.
2012. jún. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azt azért tudod, hogy 2 éves a cikk, ugye???
2012. jún. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én ezt találtam. Itt olvashattok róla:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2012. jún. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocsi, szóval arra értettem, hogy 2 éves a cikk, hogy már közben volt egy kormányváltás is. Szóval ebből nem lesz semmi.
2012. jún. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%

Ha már mindenki jól kiszörnyülködte magát, ha megengeditek, elmesélem, miről is van/volt szó.

A pár évvel ezelőtt az óvodai nevelési tervbe (nem tudom, mi a hivatalos neve) bekerült, sok indulatot kiváltó mondat az volt, hogy az óvoda feladata fellépni a nemi sztereotípiák ellen. Nem a nemi szerepek ellen! Szó sem volt arról, hogy a kislányok ne hordhatnának szoknyát, hanem pusztán valami olyasmiről, hogy pl. bátorítsák a kisfiúkat is főzőcskézésre, ezzel is szoktatva őket ahhoz, hogy nekik is kell majd venni a részüket a házimunkából. Ez csak egy példa volt, de ilyesmit kell elképzelni.

Én magam egyébként nem vagyok a nemi szerepek elnyomásának a híve, a fiamnak tüsi haja van, a kislányom pedig rózsaszínben jár, még azt is megkockáztatom, hogy nem ördögtől valóak a nemi szerepek a családban és a társadalomban, de a mondat körüli hisztériát azért erős túlzásnak érzem.

Azt hiszem, Svédországban van gender ovi, ahol nincsenek kisfiúk és kislányok, csak "pajtások", és többszörös oda a túljelentkezés. Remélem, idáig azért nem jutunk el.

2012. jún. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!