Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek az öcsimmel?

Mit tegyek az öcsimmel?

Figyelt kérdés
Negatív emberek kérlek kíméljetek. Anyukámmal is átbeszéltem a dolgot, de kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is! Az öcsém 7 éves. Úgy érzem belépett a "kiskamasz korba". Nem igazán jövünk ki jól egymással. Nagyon szeretjük egymást, és midig számíthatunk is egymásra, de hétköznap mindig feszültség van köztünk. Állandóan nyavalyog, hogy nem játszok vele. Én fáradtan fekszem a szobámba, és ő hozzám vágja, hogy én milyen gonosz vagyok. hogy nem foglalkozom vele. Mindig azt nézi, hogy mi van nekem és mennyi, nehogy neki kevesebb legyen! Szemtelenül beszél velem. Nem mondom, hogy én nem vagyok hibás, nyilván én is tudnék változtatni a helyzeten. Szeretném, ha jól kijönnénk egymással. Amikor nyávog, ideges leszek és elkezdek vele kiabálni de ő folytatja. hozzáteszem, hogy ha gond van mindig ott vagyunk egymásnak és sokszor van olyan, hogy elvagyunk, de egy apró dologból már vitázunk és vége is a játéknak. Mit tegyek? Előre is köszi 14/L

2012. jún. 6. 20:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Például,ha hív menjél vele játszani.
2012. jún. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én lányaim 16 és 6 évesek,hasonló szituáció szokott köztük is zajlani.A nagy már rájött ha egy fél órát rászán utána nincs gond.Te vagy az okos nagyobb ezt neked kell tudni kezelni.Mond neki hogy ha békén hagy mondjuk x ideig akkor utána mész vele.Azt hogy szemtelenül beszél a szüleidnek kellene megbeszélni vele.De te is hathatsz rá büntesd meg valamivel olyankor és magyarázd el neki így nem beszélhet.Ő felnéz rád,és tanul tőled,ne kiabálj vele,számolj háromig.
2012. jún. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Állandóan nyavalyog, hogy nem játszok vele."


Csinálj időbeosztást pl. egy hétre előre. Rakd ki, jelöld be, hogy mikor mi más dolgod van (ez lehet pihenés is), és mikor szánsz rá időt. Akkor azt csak vele töltsd, közben ne netezz, hallgass zenét, csak játssz vele. Ezen kívül legyen szíves békén hagyni, illetve tiszteletben tartani, hogy nincs mindig időd a játékra.



"Mindig azt nézi, hogy mi van nekem és mennyi, nehogy neki kevesebb legyen! Szemtelenül beszél velem. "


Ezt viszont a szülőnek kéne megoldani, én nem avatkozok bele a gyerekeim közötti vitába, de van egy határ, amit nem léphetnek túl. Az egyik pl. hogy tisztelettel beszéljen mind a kettő a másikkal. Sértő beszólás tilos.


A másik az, hogy életkortól, nemtől és helyzettől függően minden gyereknek másra van szüksége. Nálam kisebb a korkülönbség, kivételezés sincs egyikkel sem, mégsem tudok mindig mindenből egyformát adni. Igyekszem is, hogy ne mindig mindent egyszerre kapjanak, hogy ne legyen belőle az, hogy nem az örömmel, hanem azzal vannak elfoglalva, hogy a másik mit kapott. Ezt is szerintem nem neked, hanem a szülőnek kéne helyretenni, hogy egy 7 éves fiú és egy 14 éves lány teljesen mások az igényei.


Volt, hogy a nagyobb panaszkodott, hogy nem igazság az, hogy egyszerre kapnak mobilt, hiszen a kicsi így életkor szerint korábban kap, mint ő. Mondtam, hogy oké, akkor csak ő kap, elvégre ő a nagyobb. A kicsi pedig szépen kivárja azt a másfél évet... Viszont ideje, hogy a házimunkában is kivegye a részét a nagyobbaknak való munkákból, tehát kezdheti a vécépucolással. Viszont akkor a kicsi is ugyanebben a korában fogja elkezdeni, tehát pontosan másfél év múlva. Amíg ő vécét pucol, addig a kistesó nézi a mesét, jó? Egyből nem ragaszkodott ahhoz, hogy korhoz kössük a mobilt.


A türelmetlenségedet meg csak te tudod visszafogni, elhiszem, hogy 14 évesen nem egy 7 éves a legjobb játszópajtás. A nyávogás is idegesítő, ettől én is falra mászok, de a kiabálás nem használ. Inkább ne próbáld meghallani ha valamiért nyávog, mondja normális hangon és akkor meghallgatod, különben pedig ne is reagálj rá.

2012. jún. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyon szimpatikus vagy nekem! Hogy így törődsz a kistesóddal, és hogy ilyen értelmesen írsz.

Nekem az a benyomásom, féltékeny az öcséd, vagy másodrendűnek érzi magát melletted. Nem sztárolnak téged esetleg a szüleid egy kicsit az öcséd rovására? Hozzáteszem, magamból indulok ki, nekem bátyám van, akivel felnőtt fejjel már nagyon jó a kapcsolatunk, és nagyon rendes velem, de gyerekkorom azzal telt, hogy ha százszor annyit csináltam, se volt olyan jó, mint a bátyám néha-néha kegyesen tett szívessége.

Vagy ha esetleg barátod van már, lehet, hogy őrá féltékeny! Nincs ebben semmi természetellenes vagy groteszk, ő még kicsi, és esetleg fél, hogy most már elveszíti a nagytesóját, mert egy idegen kitúrja őt a helyéből.

2012. jún. 7. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves válaszadók, nagyon szépen köszönöm a válaszokat biztos, hogy megfogadom őket! utolsó embernek: most lett egy barátom, de előtte is így viselkedett. Anyu is ezt mondta, hogy emiatt lehet. Válaszaitokat még egyszer köszönöm.
2012. jún. 7. 14:59

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!