Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan anyuka akinek a...

Van olyan anyuka akinek a kisgyermekének tört, repedt, kiesett a foga esés miatt? Tanács ötletek?

Figyelt kérdés

Ma elesett a másfél éves kisfiam,a küszöbbe verte be a száját.Felső 2 foga repedt és lazult,mellette 2 tört és alul egy,szintén lazult.Elmentünk a gyógyszerészhez,mert tejfoggal az ügyeleten nem tudnak mit tenni,ott azt mondták az ínye néhány napon belül szilárdul,nem tört ki egy foga sem és a szája sem sérült,viszont természetesen érzékeny lesz neki,két három napig.

Mivel etessem,mert ugye harapni nem tud.Akik jártak már így megosztanák velem a tapasztalataikat.?Meddig fáj a gyereknek és utánna ettek rendesen?Az a fog ami repedt szerintetek várható,hogy le is törik?Csúnya a repedés a kis fogán.


2012. jún. 9. 14:35
 1/4 anonim ***** válasza:
hú!nagyon sajnálom.nekem kiskoromban letört elöl 3 fogam,emlékszem hogy a hideg-meleg és nagyon édesre érzékeny volt 1-2 hétig és tépkedtem a kaját mert nem tudtam harapni.
2012. jún. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem 11 évesen egy csúnya balesetben letörött az első fogaimból egy kicsi.Azóta is ott van a nyom.Kb. 4 napig nagyon érzékeny volt,nem tudtam harapni.4 nap után már tudtam harapni,de ilyen,hogy almába harapni áá..3 hónap után tudtam megint újra,normálisan almába harapni,igaz ez nem tejfoggal,hanem már rendes csontfoggal történt...
2012. jún. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen azt mondták is,hogy hideg-melegre érzékeny lesz.Utánna olvastam itt,hogy sok ilyen baleset van,de semmit sem csinálnak a csontfogak védelme miatt.Igazából nem is szeretném kínoztatni.Fura kis mosolya lesz szegénykémnek...
2012. jún. 9. 14:45
 4/4 anonim ***** válasza:

Kislányunk strandi csúzda lépcsőjéről bukfencezett le a nyáron vérbe ázva jött felém. Szerencsére csak egy első foga tört le kicsit meglazult, és szétharapta az ajkát.

Mire hazaértünk, már megnyugodott és jól volt annyira, hogy egyen levest. Langyos leveseket főzelékeket puha nem túl hideg meleg hamikat etess vele. Ha szilárdat adsz, nagyon pici falatokat, hogy ne kelljen tépnie az első fogaival.

Nem biztos, hogy letörik a foga. Vidd el a fogászatra, lehet picit köszörülnek rajta, hogy ne legyen éles és ne harapja jobban össze a száját.

Kislányunk kimondottan élvezte, végén azt mondta, hogy ha máskor is eltörik a foga, jövünk a fogászatra és megcsinálják. Majd elájultam. Ő mindig a szájára esik az orra alatt is van már nyoma sajnos a bőrén.

2012. jún. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!