Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kisfiamnak hónaljban...

3 éves kisfiamnak hónaljban mérve 38 fokos a láza, ezt már kell csillapitani?

Figyelt kérdés
Hónaljban mérve ez 38 fok,vagy hozzá kell adni valamennyit,hogy a reális értéket kapjuk?
2012. jún. 12. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia.

A hónaljban mért adathoz nem kell hozzádni és nem kell elvenni.A lázat már lehet csillapítani.Jobbulást!

2012. jún. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az orvosi vélemény az, hogy 38,5 felett kell lázat csillapítani. Én abban az esetben szoktam 37,5 felett lázcsillapítót adni a gyereknek, ha nagyon rossz a közérzete. Hiszen akkor fáj is neki valami. Ezt a gyerek háziorvosa is engedélyezi.
2012. jún. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ez a normál érték, nem kell hozzáadni, sem elvenni belőle. A mi dokink is azt szokta mondani, hogy 38,5 felett csillapítunk, addig hagyjuk a szervezetet dolgozni, én akkor szoktam ez alatt, ha este van, hogy éjszakára legyen egy kis nyugta, ne menjen még feljebb esetleg észrevétlenül.
2012. jún. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én már csillapítom 38-nál, sőt kevesebbnél is, de én fóbiásan rettegek a lázgörcstől, szóval nem vagyok mérvadó.
2012. jún. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mindenki ismeri már a gyerekét, amikor megfázás kerülgeti mi várrá, van akinek semmi jel a lázon kívül, azzal kezdődik. Van akinek tüsszögés, orrfolyás, nyűgösség, mert fáj valamije, és jön a hő emelkedés meg követi a láz. Nekem gyerekorvos ajánlta ha 37,5-37,8 eléri egy fél szem lázcsillapítót (kúpot) adni mert hűti a gyereket, ezt alkalmaztam mindkét lányomnál és bevált. ( nem ment sose föl lázas állapotra, és nem rombolta le a gyereket, a megfázás) A gyermek doktornő Román orvos volt, de nagyon ügyes.
2012. jún. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 krisztivan ***** válasza:
Ha a fiam 38 fokos akkor még vígan elvan.Nem szoktam csillapítani csak ha látom,hogy már neki nem jó.Olyankor közel 39 fokos a hője.Neki viszont csak a Nurofen szirup működik:-))
2012. jún. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!