Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tippelnétek nekünk is?

Tippelnétek nekünk is?

Figyelt kérdés

kisfiammal fél éve járunk fejlesztésre. ha leírok pár dolgot róla, leírnátok szerintetek mennyi idős?

a fejlesztőnk nagyon hápog, hogy még kéne járnunk, csak ugye nyári szünet jön, így magánba kéne vinnem, annak a havi 50.000Ft-nak meg lenne jobb helye is, szóval kíváncsi lennék mit írtok, nagyon filózok mit kéne csinálnom...


-szavak mond, több százat, mondhatni mindennek tudja a nevét és mondja is amivel már találkozott.

-kisebb mondatokat alkot, 3-4 szavasakat.

-igent még nem használja

-ha valamit nagyon szeretne és azonnal akkor nem mondja hanem ránciból, húz oda

-papucsot, szandált, nadrágot és bugyit fel és le tud venni egyedül, a többi még nem megy önállóan

-biciklit most tanulja tekerni

-önállóan eszik, iszik, de este még a cumisüvegét kéri

-itthon nincs pelus, ha meztelen akkor mondhatni szobatiszta (pisi, kaki bilibe is és wc-be is megy, mikor milyen kedve van), ha bugyiban van akkor gyakran elfelejti, hogy nincs pelus és becsurog picit, ez így 2 hónapja megy.

-színeket, ellentéteket ismeri, megkülönbözteti

-páros lábbal ugrál, egyedül bukfencezik, csúszdázik, hintázik, lépcsőzik jó ideje.

-mindent megért, utasításokat teljesíti, szót fogad, boltban nem hisztizik, utcán ha elrohan és szólok neki akkor megáll, visszajön, ez pár hónapja van

-fél-egy órát egyedül eljátszik, mindenféle játékba bevonható, nagyon érdeklődő, de ki is lehet venni egy-egy érdekes helyzetből kis nyekergés árán.

-egyedül alszik el, heti 2x-3x kihagyja már a délutáni alvást


nagyon szépen köszönöm ha válaszoltok!! :)


2012. jún. 13. 15:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Tippelve olyan 2-3 év körüli lehet. Mi a gond egyébként?

Nagyjából ilyen a 3 éves fiam. Mondjuk kínkeservesen a reggeli+est tejcsis cumisüveget végre lerakta. Hú de ragaszkodott hozzá.

Oké biciklizni tud.

Kaki neki még pelusba megy. Ilyen téren elég későn érő.

Bukfencezni még nem tud egyedül, a többi megy.

Utcán nem mindig fogad szót:)

Egyedül nem hajlandó játszani.


Nagyjából leírtam azokat amikben a te gyereked és az én fiam különbözik. És nekünk nem kell fejlesztés. Most így átgondolva még mindig nem értem nektek miért?

2012. jún. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

2,5 éves.

Én úgy gondolom,ha ezeket tudja és még nem több,mint 3 éves akkor nem kell járni fejlesztésre.

2012. jún. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem 3 éves a kicsi.
2012. jún. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ha 5 éves mondjuk, akkor egyértelmű fejlesztés. De ha 3 körüli akkor átlag gyermek így ezekből az adatokból ítélve.
2012. jún. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
3 es fel?
2012. jún. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
3 éves.
2012. jún. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

2 és fél.


na mennyi :)

2012. jún. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

szerintem 4.5-5 eves

ismerek ilyen koru gyereket, eki ezeket csinalja, fejlesztes nelkul.

2012. jún. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

nagyon aranyosak vagytok, akkor szerintem nem viszem nyáron


múlt héten töltötte a 2,5 évet :)


úgy kerültünk fejlesztésre, hogy 2 éves státuszon még csak pár szót mondott, nem ugrott páros lábbal, egyáltalán nem volt önálló, így a doktornő tovább küldött fejlesztésre és TSMT tornára

2012. jún. 13. 19:16
 10/12 Brigitta04 ***** válasza:

Szia.

Az én kisfiam most volt 2 éves igaz ő ugrál páros lábon de azon kivül amiket itt felsoroltál talán a fele dolgot ha "tudja"!beszélni annyit beszél,hogy nem, ne kutyának vau-vau és itt be is fejezem a sort.Ezek után akkor az én gyermekemet is fejlesztésre kéne vinni????

A védőnöm szerint pedig teljessen normális,hogy még nem csinál bizonyos dolgokat.Nehéz eldönteni mit is csináljon az ember.Szerintem egyálltalán nincs lemaradva a kisfiad!

2012. jún. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!