Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor viszitek az oviba/bölcsi...

Mikor viszitek az oviba/bölcsibe és mikor hozzátok el a gyerekeket?

Figyelt kérdés
Van egy 2 éves kisfiam Simon,és valahogy mindig Ő az utolsó a bölcsiben. Reggel kb. 8-kor érünk be a bölcsibe,de délután 4-ig ott van szegénykém:( Én 8-tól 4-ig dolgozom,így szinte lehetetlen,hogy odaérjek szegényemért.Apa reggel 7-től délután 3-ig dolgozik,de ezen kívül még rohangál ide-oda.Feladni a csekket,néha túlórázni stb. Ha egy héten kb. kétszer nincs semmi dolga,akkor is csak fél 4-re tud menni a fiunkért:( Szegény mindig ott csücsül a gondozónéni ölébe és lesi a kaput,hogy Ő érte mikor jönnek.Hogy oldhatnánk ezt meg?Más hogy csinálja?Most főleg el vagyok keseredve,mert 28 hetes vagyok,hamarosan itt a tesó.Fogalmam sincs hogy hogyan lesz:(

2012. jún. 13. 19:44
 1/10 anonim ***** válasza:

Anno engem is meglepett, hogy mindig az én lányom az utolsó. (én 8-16/30-ig dolgoztam) Aztán terhes lettem és 6 órába kezdtem dolgozni így sokkal hamarabb tudtam érte menni.

Sokaknál nagyszülő megy a gyerekért vagy anyuka-apuka váltott műszakban dolgozik. Ha nagyon szomorú a fiad és téged is nagyon zavar akkor esetleg fogadhattok egy nagyszülőt (már ha nincs) aki elmegy a gyerekért. Az én nagymamám régebben csinált ilyet (sajna nem 1 városban lakunk így nekünk nem tudott segíteni)

2012. jún. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

7-kor visszük be és fél 5-re érünk oda. Csak akkor tud szegénykém előbb hazajönni, ha nagymama tud érte menni.

Hát ez van...

Amúgy itt nem ő az utolsó, de a legtöbb gyereket tényleg elviszik már 3-4-kor, de sajnos ez nálunk lehetetlen. :(

2012. jún. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nyolctól fél ötig dolgozok, nagyjából fél nyolckor érünk be, délután pedig háromnegyed ötre esek be az ajtón. Mindig ő az utolsó..(nálunk egyébként háromnegyed ötig van bölcsi, tehát szó szerint rohanok érte.)
2012. jún. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mikor a lányom bölcsis volt, fél 8 körül vittem be, és a férjem ment érte 3-kor.

Azóta már ovis, én itthon vagyok a tesóval, 8-fél 9 körül érünk be az oviba, és 4 körül megyek érte. Hamarabb nem tudom elhozni, mert a délutáni programok addig tartanak, a szülők 80 %-a akkor jön. Volt már, hogy 5 perccel hamarabb odaértem, akkor persze várni kellett, ha 5 perccel később, akkor már csak 2-3 gyerek volt a csoportban.

2012. jún. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én 8.15 körül viszem,és 15.31 körül hozom.De én a magam ura vagyok,ami a melót illeti,ráadásul szeptemberben születik a kistesó(így most egész nyáron(június 1.-szept.3.-ig- be se viszem az oviba,hogy sokat lehessünk együtt).
2012. jún. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
15.31=15.30.
2012. jún. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

7-re viszem a lányom, mert fél 8-tól dolgozom.. kb fél 5-re érek oda leghamarabb,de hetente van legalább két nap amikor fél 6-kor tudjuk elhozni, mert én tulorázok és a férjem akkor ér oda. Reggel sokáig mi voltunk az elsők..aztán hirtelen lett másik két gyerek reggel és most már reggelente egyszerre ér be mindig az a három gyerek.. Délután mindig félek, hogy ő lesz az utolsó,de eddig még, ha jol emlékszem, sohasem volt az.

Hát sajnos ez hosszu idő, de mivel jo alvó ebben van 3 óra alvás, igy talán könnyebb neki is...

Nagyszülők az ország két különdböző szélén, mi Pesten..segitség nincs. Ez van sajnos :(

2012. jún. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát akkor látom,hogy másnál se habos torta a bölcsi:(
2012. jún. 14. 06:51
 9/10 anonim ***** válasza:

Fél8 és 8 között szoktunk beérni és 4 előtt nem nagyon tudok értük menni. Kötetlen ugyan a munkaidőm, de sajnos nagyon ritkán tudom elvégezni 8 óra alatt, így sokszor csak 3/4 5-re érek oda értük :(

Ők is szinte mindig az utolsók a saját csoportjukból :(


Viszont az utsó mondatodat nem értem. Ha babát vársz, akkor gondolom hamarosan táppénzre mész, majd gyed-re, tehát nem fogsz dolgozni, ergo korábban érte tudsz menni, nem? Vagy a későbbiekre gondolsz, hogy majd 2 gyerekkel kell ugyanezt végigjátszanod? Az kemény menet lesz :)

2012. jún. 14. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha felébred magától 8-ra megyünk bölcsibe, ha nem, akkor 9-re. Elhozni pedig legkésőbb fél 4-kor szoktam. Itthon vagyok egész nap, így meg tudom oldani, hogy időben menjek érte.
2012. jún. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!