Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyermekeim nem akarják...

A gyermekeim nem akarják megenni a főzelékeket. Most meg amugy is válogatósak lettek. Mit főzzek már nincs ötletem? Jó lenne ha főzeléket is ennének de az állagát se szeretik szerintem. Adnál ötletet? 13 hós és 3 éves

Figyelt kérdés
2012. jún. 14. 14:49
 1/7 anonim ***** válasza:

A lányom sem eszi meg a főzelékeket, elmúlt 2 éves, és talán eddig 1-2 alkalommal volt hajlandó ezt enni.

Én beletörődtem, tartalmas levest eszik azt viszont nagyon szereti. Van, hogy nem is kér másodikat, úgy jól lakik a sűrű levessel.

Tulajdonképpen csak a rántást hagyod el, az pedig amúgy sem szükséges a szervezetének.

2012. jún. 14. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Enyémek se nagyon eszik a főzeléket, helyette főzök zöldséglevest és sokszor van párolt zöldség.
2012. jún. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Lányom se egy nagy főzelékes, így megpróbálom másképp belecsempészni az ételekbe a zöldségeket.

Amit lányom imád:

- házi gyros (ízlés szerint fűszerezett apróra vágott hús), sok-sok apróra vágott zöldséggel és pitával.

- sok-sok zöldséggel készített spagetti tészta (hagymát megpirítom, rá mindenféle zöldség, megfűszerezem, felöntöm kicsi vízzel, majd összefőzöm és mehet is a tésztára mint egyfajta szósz)

- zöldségeket megdarálni, vagy apróra vágni, hozzá mondjuk tojást főzni, abból vajjal tojáskrémet csinálni, belekeverni a zöldségeket, és mondjuk sonkába vagy sajtba tekerni

- főzelékekhez mindig csinálok pörköltöt vagy tojást vagy fasírtot, úgy azért meg-megeszi.

Hát én így csempészem az étrendjébe a zöldségeket.

2012. jún. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az enyém a borsófőzeléket csak leturmixolva eszi meg. Jobb, mint ha úgy se :) Megpróbálhatod leturmixolni, végül is olyan lesz, mint egy krémleves.
2012. jún. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszi a jo otleteket!!!
2012. jún. 14. 23:27
 6/7 anonim ***** válasza:
A fiam 2 és fél éves,és nem eszik főzeléket.Én is tartalmas leveseket próbálok csinálni,de sajna vannak olyan zöldségek amit nem eszik a levesből se.Ilyen a bab,borsó(szájában gyűjti és kiköpi,nagyon guszta).Imádja viszont a krémleveseket,így azt szoktam:Hagyma,zeller,brokkoli,vegyes zöldség,karfiol,hozzá imádja a levesgolyót.Illetve a rakott dolgok jönnek még be,kel,karfiol.A rizsbe is szoktam tenni apróra vágva,illetve cukkinit,tököt hagymásan,tojással sütöm meg.
2012. jún. 15. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi, megpróbálom ezeket.

Mostanában egyébként azt csinálják, hogy a kicsi a húst eszi csak meg, a nagy meg a köretet. :)

2012. jún. 15. 12:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!