Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól kötelező 3 éves...

Mikortól kötelező 3 éves kortól az ovi? Decemberben töltjük a 3-mat, mikor kell beíratnom?

Figyelt kérdés
Én még nem szeretném oviba vinni a lányomat,sokkal többet tanul itthon tőlem,mint az ovónőktől,egy összevont csoportban :(Együtt a három éves a nagy iskolába készülő 6 éves gyerekekkel ez akkora baromság,egész másképp kell foglalkozni egy picivel,mint egy suli kezdővel...

#kötelező #3 éves #ovoda törvény
2012. jún. 16. 11:12
 1/10 anonim ***** válasza:
76%

ha most jelentkezel, úgyis csak egyévmúlva lesz hely.

Nincs igazad, a gyerek szocializációja szempontjából nagyon fontosak a társak, és hidd el az oviban pontosabban tudják mire van a gvereknek szüksége. Te az anyja vagy, ez nagyon szép, de a gyereknevelés, fejlesztés szakma, nem hiába tanulják több évig.

2012. jún. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk 1 évvel előbb be kell íratni.2 éves a kislányom már be kellett íratnom.Fel is vették.Jövőre megy oviba.Én fontosnak tartom hogy menjen,mert kell nekik a közösség.Az hogy gyerekek között legyen.Biztosan sokat tanul tőled is,de kell nekik az a közösség is.És nyilván több óvónő van,van amelyik a nagyobbakkal foglalkozik és van amelyik a kicsikkel.Nálunk is csak vegyes csoport van,nekem se nagyon tetszik de ez van.Ez miatt nem fogom itthon tartani a kislányomat.
2012. jún. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Nem baromsag az osszevont csoport. A kicsik tanulnak a nagyoktol, es a nagyokkal is foglalkoznak eleget. Ovono az anyukam, sokat szoktam bejarni hozzajuk, es a foglalkozasok a nagyoknak vannak, a kicsik addig rajzolnak, jatszanak a szonyegen. Egy nehezebb vers tanulasa, vagy mondoka, amit az iskolakezdokkel tanulnak az ovonok, a kicsi is probalgathatja, tanulgathatja, ugyanugy meghallgatjak. Hidd el, nagyon sokat fejlodnek igy!!!
2012. jún. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem meg a te dolgod eldönteni, h oviba iratod v nem. Akinél van kistesó, sokszor nem is "engedik" az oviba arra hivatkozva, h nincs hely, ill az anyuka úgyis otthon van. Az igaz, h ebben az életkorban már kell gyerekközösség, de azt máshogy is meg lehet oldani.

A heterogén csoportokról pedig megoszlik a szakemberek véleménye is. A mi ovinkban induláskor ez volt a specialitás, de úgy látták, h nem működik jól, ezért a homoganizálás felé hajlanak és néhány év alatt az összes csoportban hasonló korú gyerekek lesznek.

Hogy a kérdésedre is válaszoljak, helyben kell utánaérdeklődni. Felénk (kisváros) elég az előző tanév végén (ápr végén volt a beiratkozás időszaka) elsétálni a körzetes oviba, az alapítványiba hasonlóképpen. Nem kellett évekkel előtte beiratni.

2012. jún. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

3-as valaszolo vagyok!

Arra gondolt szerintem a kerdezo, hogy mikor vezetik be azt a torvenyt, hogy a gyermek 3 eves koratol kotelezo az ovoda. Azert nem valaszoltam erre, mert en sem tudom, de mintha 2013-at hallottam volna. De nem akarok hulyeseget mondani:)

2012. jún. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
2014-től kötelező az ovi.
2012. jún. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

2014-től kötelező az ovi a 3 évesnek, bár szerintem ezen majd úgyis módosítanak addigra, hiszen most sincs hely, és még mindig inkább stadiont építenek és nem óvodát.

Ha most májusban nem jelentkeztetek oviba, legközelebb jövőre tudtok, és 2013 szeptemberében mehet.

2012. jún. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Te nagyon nem vagy tisztában mit is jelent az összevont csoport. Persze,hogy más kell a 3 évesnek és más az iskola előtt állónak! De mivel te nem jártál főiskolára,nem vagy óvónő, nem tudsz semmit az összevont csoport lényegéről. Nagyon rosszul tudod,hogy te sokkal többet tudsz neki tanitani, fejleszteni. Tölts el 1hónapot egy összevont csoportban,és rájössz. De még 1hét is elég lenne...
2012. jún. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat,nem akartam senkit megbántani,de rosszak a tapasztalataim sajnos,két kamasz gyerkőcöm van mind kettő vegyes csoportba járt,szörnyű volt...Nem is szerettek menni,így kivettem őket és csak az utolsó egy évben jártak ovódába,és kitűnő tanuló mindkettő...A pici lányom két,és fél éves tőlem tanult cipőt kötni,és angolul beszélni,rengeteget foglalkozom a gyerekekkel,és a közösséget is biztosítom a picinek,mert szerintem is fontos,de a hasonló koru gyerekekkel járunk együtt zenebölcsibe...Köszönök mindent a törvényre voltam kíváncsi valóban ezekszerint akkor 2014...
2012. jún. 17. 18:49
 10/10 anonim ***** válasza:

szerintem tok jo volt az osszevont csoport.

mi kicsikkent tanultunk a nagyoktol

aztan amikor mi lettunk a nagyok mi is tanitottuk a kicsiket :)

cipofuzot bekotni pl.

vagy jatekok hogyan mukodnek.

rajzolni tanitani a masikat.

megmutatni neki hogyan kell kotelremaszni

vagy bunkert epiteni.

tok jo volt szerintem. :)

2013. ápr. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!