Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akkor is kell szemészeti...

Akkor is kell szemészeti vizsgálat, ha nincs baja a gyereknek? Nem káros a szemcsepp, amit be kell adni? 4 éves gyereket viszem fénytörés vizsgálatra.

Figyelt kérdés
2012. jún. 25. 15:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nem veszel észre semmi eltérést a gyermek szemén, ill. látásával kapcsolatban, nem szükséges. De ez az én véleményem. A "pupillatágító" szemcseppről beszélsz egyébként?
2012. jún. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen arról. Az oviban mindenkit elküldtek erre a vizsgálatra. TEhát kötelező? Nem szivesen cseppentek ilyesmit a gyerek szemébe, ha nem muszáj.
2012. jún. 25. 15:35
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Kb. 1 hónapja elvittem a szemészetre a kisfiamat, ránézésre mintha kancsalított volna, de ezt csak mi vettük észre, ill. azt gondoltuk. (szept. végén lesz 3 éves)

A szemész azt mondta, ez csak optikailag tűnik úgy, mert széles az orrnyerge. Viszont ha szeretnénk, csinál egy fénytörés vizsgálatot, ehhez 1 hétig napi 3-szor kéne cseppenteni a szemébe. (pupillatágító)

Mikor kislány voltam, rossz volt a szemem, szemüveges voltam, sokat jártunk szemészetre stb. Anyu pár napig cseppentett ilyent a szemembe. Arra emlékszem, hogy nem tudtam kimenni a szobából az udvarra sem, sőt, a sötétítőket is be kellett húzni, mert szinte megvakított. Ugye így sokkal több fény bejut a szembe és iszonyúan fájt is. Ez már vagy 3 évtizede történt, de még mindig feltör ez a szörnyű élmény.

Hát nem váltottam ki a szemcseppet, minden rendben van a fiam látásával. Az én véleményem szerint ha nincs semmi gond, én nem tenném ki ennek a vizsgálatnak, de döntsd el. Nem is tudom, ez miért kötelező?

2012. jún. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is ezért aggódom, semmi baja a fiamnak. Az oviban mondták, hogy el kell vinni a gyereket. Ma voltunk, volt egy vizsgálat, és kiírták a szemcseppet, sajnos kiváltottam... Teljesen elbizonytalanítják az embert. Tényleg nem tudom, mit csináljak....
2012. jún. 25. 15:52
 5/6 A kérdező kommentje:
Este kellene 3szor 1 cseppet adni neki, aztán reggel is ugyanez és du. kell visszamenni a vizsgálatra.
2012. jún. 25. 15:52
 6/6 anonim ***** válasza:
52%
Azért annyira nem vészes, nekem is kellett többször ilyen vizsgálat. Amúgy sokkal rosszabb amit helyben csöpögtetnek az ember szemébe, mint ami otthon kell egy hétig. A két éves fiamat évente elviszem ilyen vizsgálatra, mert apukája gyengénlátó. Inkább pár kellemetlen óra a szemcsepp miatt, mint elhanyagoljuk a szeme világát. Ha meg kötelező, akkor úgyis vinni kell, mert a papírt kéri az ovi orvosa, hogy voltatok-e. Amúgy attól, hogy a családban nincs szemészeti gond, a gyerkőcödnél még előfordulhat. Én is úgy vagyok szemüveges, ráadásul tompalátó, hogy a csaladomban senkinek semmi baja a szemével. Sajnos nálunk az oviban annak idején magasról tojtak a szemünk épségére. Így én zokszó nélkül viszem a fiamat évente a szemészetre. Jobb félni, mint megijedni. Évente egyszer amúgy is ajánlott a szemvizsgálat.
2012. jún. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!