Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kettő vagy több kisgyerek...

Kettő vagy több kisgyerek nevelése mellett, hogy jut időd magadra és, hogy nő maradj a párod mellett?

Figyelt kérdés
Mennyire lett más a kapcsolatotok? És miben? előre is öszi, aki válaszol :)
2012. jún. 26. 15:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Keveset alszunk :)


Én egy kicsit türelmesebb lettem és muszáj volt felpörögnöm a kis ráérős mivoltomhoz képest.

2012. jún. 26. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az a helyzet, hogy már az első baba után más lett a kapcsolatunk. Én anya lettem, ő meg apa, ez lett a fontos. Aztán ahogy nagyobb lett a lányunk, egyre több időnk lett egymásra is, és a második baba után ez már valahogy rutinosabban megy. Időt nem tudok többet szakítani magamra, sőt, de azért megoldom valahogy, mert van segítségem, ha pl. fodrászhoz akarok menni, anyukám vigyáz rájuk. Amúgy igyekszem mindent itthon megoldani (kozmetika, sport, stb.), ritkán megyek el, de azért annyi kell. Inkább arra használjuk a mamák által vállalt felügyeletet, hogy elmenjünk moziba, stb., ügyeket intézni. Ilyesmire gondoltál?
2012. jún. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Takarítás, házimunka, rohangálás munkahelyre/bölcsibe/oviba/iskolába egyenlő egy-egy kisebb tornagyakorlat sorral. De mindenképpen jó mozgás! :D

Otthon próbálj meg egészséges ételeket főzni. Sok zöldség-gyümölcs. És így te és a családod sem válik elhízottá.

Attól, hogy anyuka vagy nem kell slamposan járkálnod. Néha a játszótéren olyan elhízott-magukra szinte semmit sem adó nőket látok, és ez valahogy elszomorít.

Én rendszeresen járkálok turkálóba. Onnan van a gyerkőc és felnőtt ruháink jelentős része. Semmi értelmét nem látom annak, hogy műanyag, viszonylag drága kínai ruhákba bújjunk. Vagy megvegyük 5000Ft-ért a plázában a pamutpólót, amit rongyosra hordok, mert anno 5000Ft bánta.

Nem hiszed el, rengeteg akció van! Főleg hétvégente. Kisebb turiknak is jó a felhozatala. Van, hogy hétvégente 50-100-200Ft-ért vásárolhatsz egy-egy darabot ami újszerű, márkás, és olcsó is. Nem kell minden hétvégén turizni. Elég egy délelőtt és az egész csipet-csapatnak addig be tudsz vásárolni, sőt magadnak is arra a hónapra! De, ha van pl.: a munkahelyedhez közel turi ebédszünetben is kimehetsz. Hidd el, engem és jó pár ismerősömet is a turis ruháinkban is agyon dicsérnek, hogy milyen jól nézünk ki :) Szóval egyáltalán nem hátrány a turizás.

Ha már ebédidő. Ebédidőben kirohanhatsz akár szolizni is. Jó nem nyáron, de akár. Mindig van valamilyen bérletakció. Pl.: többet veszel és úgy 30Ft egy perc. Nem gagyi szoliról beszélek :)

Én sminkekből az olcsóbbat használom(százforintos). Eddig nekem az olcsó tus, és a szempilla spirál is kitűnő volt. Én ennyit használok, nem szeretem a szemhéjpúdereket, szájfényeket, rúzsokat, stb. 500Ft-ból kijön havonta(250 a tus, és a spirál is).

Gyantázást, borotválást, szemöldök kiszedést otthon is el tudod intézni magadnak. Mikor? Ha borotválsz tusolás alatt. Apuka addig olvashat a kisgyerekeknek elő-mesét. Úgy sem elégednek meg egy mesével, az utolsót olvashatod te is.

Ugyanígy te csinálhatod meg a manikűrödet is. Beáztatod a kezed, visszatolod a bőrt, reszelsz, és lakkozol. Maximum 10 perc az életedből kétszer-háromszor egy héten. Lakkot ugyanúgy százforintosból vehetsz szintén kb. 250Ft-ért. Mikor csináld meg? Miután a gyerekek elaludtak, amikor a gyerekek éppen tanulnak, mesét néznek. Attól, hogy a gyerekek egy-két mesefilmet megnéznek egy nap, attól nem leszel rossz anya! Nem jelenti azt, hogy a gyerekek Tv-függők lesznek. Csak neked is marad egy kis időd magadra két játék között amikor elmosogathatsz, átlapozhatsz egy reklám újságot, vagy épp kifested a körmeidet.

Amit én pl.: megtakarítok a turis ruhákon azt a cipőknél elköltöm. Szeretek szép magassarkúkat felvenni, ha valahova ki kell rettyintenem magam, de szeretem a sportos, strapabíró cipőket. Ha anyuka vagy, te sem a 10cm magassarkúban rohangálsz a játszótérre, ugye? És a gyerkőcöknek is jobb bőr szandálban, vagy kis cipőben játszani, és nem full műanyagban. A Deichmannban, Humanicban mindig vannak leárazott cipők. Nagyon jók! :)

És attól, hogy anya vagy nem vagy 24 órás szobaszervíz. Akinek 5 percenként takarítania, mosnia, főznie kell...Neveld a gyerekeket is rendre, tisztaságra. Nem kell minden nap porszívózni, és hasonlók... Legyen neked is egy kis szabadidőd.

Este pedig legyél a párodnak nagyon ellenállhatatlan, és szexi.Pl.: egy-egy új fehérnemű, csipkecsoda, fűző.

Dobd fel a szexuális életeteket játékokkal(szex társasjáték-veheted, de te magad is készítheted, akár a gyerek leselejtezett társasából is...csak más játékszabályokkal :P)

Esetleg a nagyszülőknek kölcsönadhatnátok a gyerekeket egy-egy hétvégére, ha elég nagyok már. Ilyenkor csak kettesben tudtok lenni. Nem fontos elutazni valahova. Maradjatok otthon. Legyetek egész nap ágyban, lazítsatok, romantikázzatok, stb. A párod biztosan értékelni fogja ;)

2012. jún. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!