Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan anyuka akinek a...

Van itt olyan anyuka akinek a fia sosem szerette a kirakós játékokat?

Figyelt kérdés
A fiam 3.5 éves, menekül ha előveszek ezeket a játékokat. Már arra gondoltam hogy a figyelmével lehet baj? Azért utálja ennyire? Pedig pont azért veszem elő, hogy egy kicsit segítsem a koncentrációját.

2012. jún. 29. 15:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
50%
Az én fiam is hasonló eset volt ilyen korban. Nem akartam elkényesztetni,ezért tudtam,hogy fejleszteni kell a tudását már ilyen idős korban.Elején utálta ezeket a játékokat,mindig csak kocsik,motorok.Megelégeltem,és megvontam tőle a kocsikat,és kicsit logikáztunk.(kirakók,tudás fejlesztő kártyák.) Elején volt hiszti. De tudta,hogy utánna visszakapja a kocsikat,ezért belement. :)
2012. jún. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Azóta változott nálatok a helyzet? Már szívesen kirakózik? Vagy még mindig unszolni kell?
2012. jún. 29. 16:49
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
3,5 éves kisfiam dettó nem szereti, már csak azért sem, mert a kirakózás egyhelyben ülést feltételez, és ez nála kizárva. Nem hinném, hogy az enyémnek bármilyen baja lenne, egyszerűen "zabszem van a fenekében" típus. Majd ücsörög és keresztrejtvényezik 80 évesen. :-)
2012. jún. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Az enyém sose szerette a kirakós játékot, pedig úgy szerettem kirakni a szemétledobóba, ha nem ette meg az ebédet
2012. jún. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Most nem ijesztgetni szeretnélek, de azért figyeld meg a játékát ha kicsit nagyobb is lesz. Ha továbbra sem játszik számolós játékokat, kirakókat, logikai dolgokat akkor azért egy kicsit gyanakodj, és inkább mondják azt, hogy ne parázz, mert minden rendben, mint később verd a fejed a falba, mint én...

Discalculiás (matematikai részképességzavar) volt egy kislány akit felneveltem.(nem a saját kislányom, a gyámja voltam) Piciként ő is mereven elutasított mindenféle játékot ami kicsit is a logikára épül. Ez csak később esett le... Már nagy, 4. osztályos volt amikor kimutatták nála tesztekkel, vizsgálatokkal, hogy baj van. Ha hamarabb észrevesszük akkor sokkal gyorsabban és könnyebben fejleszthető lett volna.

Ha baj van akkor sem kell kétségbe esni, mert ma már szakosodnak erre fejlesztő pedagógusok, de akkor (20 éve) még nagyon ritkaság számba ment.

2012. jún. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Volt még más jele is a diszkalkúliának? Mozgásban, beszédben, Játékban?

2012. jún. 29. 19:36
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem mondanám, hogy bármi mást is észrevettünk volna... Sőt a szorzótáblát is ő tudta leghamarabb, mert megtanulta mint egy verset, de alkalmazni nem tudta már.

Beszédben egyáltalán nem, mert nagyon hamar és gyönyörűen beszélt, mozgásban sem, ügyesen biciklizett már nagyon picinek. Játékban is csak a logikai dolgok nem mentek neki kicsinek. Pl a kártyázás, számolás...


jaj,de tényleg nem ijesztgetni akartalak, mert 3,5 évesen (van egy ekkora kisfiam nekem is) nagyon szétszórtak még, az enyém sem szeret egy helyben üldögélni, mozogjon sokat, és nyugi minden rendben van!! Most már sokkal jobban odafigyelnek ezekre a dolgokra az óvodákban is.

2012. jún. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos vagy kedves utolsó, köszönöm a válaszodat.
2012. jún. 29. 20:22
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, kicsit off, de az jutott eszembe arról, amit az 1. hozzászóló írt, hogy van egy Rushour nevű logikai játék, amelyben egy fagyiskocsit kell a „forgalmon” átvezetni, és lehet, hogy ha valakinek a fia imádja az autókat, egy ilyennel szívesebben játszana.
2012. jún. 30. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint nem kell erőltetni semmit a gyerekre, mert visszaüt. Egyébként sem mész vele semmire. A fejlesztés egy marha nagy dili most, tudom, de nem sok értelme van, már ezt is megmondja neked egy szakember.
2012. júl. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!