Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2-3 éves gyermeked szokott...

2-3 éves gyermeked szokott máshol aludni, mamánál pl?

Figyelt kérdés
Fiam három éves, de még nem aludt másnál úgy hogy én nem vagyok ott, és nem is igényli, sőt ha megkérdem hogy szeretne e mamánál aludni nem a válasz, vagy hogy akkor ha én is ott vagyok.Még nem volt olyan helyzet hogy szükség lett volna, szórakozni nem igen járunk el éjszaka, és én magam sem igénylem hogy nélküle töltsem az éjszakát.Még nem ovis, de nemsoká kezdi, de csak délig lesz egyenlőre.
2012. júl. 2. 23:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

A kislányom 2 éves és idáig aludt már a : barátnőmnél, anyukámnál és a nagyobbik lányom( 16 éves) elvitte anyósomékhoz és ott aludtak nála mind a ketten :-)

A lányom fogékony mindenre, azért is próbálom már most arra szoktatni hogy mással is aludjon, mert a nagylányom idén aludt elsőnek máshol úgy hogy én nem voltam vele ( egy házban). Nagyon ragaszkodó volt, pedig én sosem voltam vele olyan szóval nem tőlünk vette át.

36.N

2012. júl. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Márciusban volt 2 éves a lányom, és akkor kezdtük el kipróbálni a máshol alvást - nélkülem.

Anyósoméknál aludt, először csak délután. Később éjszakára is ott hagytuk. Nem volt semmi gond, nagyon jól viselte. Így nyugodtan el tudtunk most menni 3 napra "nyaralni" - nélküle. Esküvőn is voltunk, éjszaka akkor is mamánál aludt, múlt héten pedig a keresztszülők kérték, hogy vigyük el hozzájuk. (20 km-re laknak). Ettől kicsit tartottam, de úgy voltam vele, hogy ha nagyon nem marad, akkor majd hazahozzák. Nem tették, ott is jól érezte magát a csajos. :)

2012. júl. 2. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Lassan 4 éves lesz a lányom, tavasszal volt 1,5 hónapig ovis, csak délelőtt ahogy te is írod. Valószínű még a következő évben is így lesz amúgy.

Szóval eddig egyszer, úgy 2,5 évesen aludt a mamánál (anyóséknál, amúgy 40 km) szívesen ment, egy éjszaka volt, mert az ikerfiaim (akkor 7-8 hósak voltak) betegek voltak, alig aludtunk, és hogy ő legalább nyugiba aludjon, és akar is menni,hát menjen. Nem volt gond, de azt hiszem egy éjszaka elég is volt neki elsőre.

Most készülünk rá ha anyósnak is jó, és a lányom is szeretne menni, akkor mehet megint egy éjszakát. A többit meglátjuk.

Az ikrek most lesznek 2 évesek augusztusban, hát ők még nagyon messze vannak attól, hogy valahol ott lehessen hagyni őket. Abból csak üvöltés lenne, nagyon anyásak, éjjel is kelnek és fél éjszaka velük alszom. Van hogy felébrednek és keresnek, csak megfogja a kezem és alszik tovább, ebben a melegben megisznak egy cumisüveg vizet éjjel fejenként.

Szóval a kicsitől nagyban függ hogy hogyan alakul.

2012. júl. 3. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Soha nem aludt máshol (3,5 éves), én nem is akarom, ő se nagyon, bár nem is kérdeztem tőle. Ettől függetlenül az oviban remekül alszik, nincs összefüggésben.
2012. júl. 3. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A lányom majdnem négyéves, a fiam 23 hónapos, nemrégiben kétszer is aludtak anyukámnál, ők maguk kérték, nekem meg jól is jött, most született a harmadik babónk. Olyan már volt régebben is, hogy este elmentünk valahová a férjemmel és anyukám fektette le őket este, de itthon, a saját ágyukba, én pedig éjfélre legkésőbb itthon voltam. Mivel a gyerekeim imádják a nagyszülőket, gond nélkül ment ez az ottalvós dolog is.

Én magamtól nem küldeném őket, de ha menni akarnak, hadd menjenek.

Oviba szeptember óta jár a nagyobbom, de még soha nem aludt ott, igaz, én sem akartam ott hagyni, hiszen úgyis itthon vagyok a kisebbekkel.

2012. júl. 3. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem. Nem azért, mert ez az elvem, hanem mert sajnos nem tud máshol elaludni. Másfél éves korában egyszer hagytuk a szüleimre, amikor vidékre mentünk esküvőre, olyan nehéz volt vele, hogy ők kérték utána, hogy ezt inkább ne erőltessük. Azóta, ha elmegyünk itthonról, inkább a nagyszülők jönnek át lefektetni.
2012. júl. 3. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen.


kiskorától van ágya anyukámnál és anyósomnál is, megszokta már a délutáni alvásoknál. Első pár alkalommal mi is ott voltunk, így nem volt gond.

2012. júl. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hát majd ha ő kéri biztos hagyni fogom, de még nem úgy látom hogy igényelné a másnál alvást.
2012. júl. 3. 10:07
 9/9 anonim ***** válasza:
Minden hónapban egyszer valamelyik mamánál alszik, így mi is kis tudunk kapcsolódni.
2012. júl. 3. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!