Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kedves panelos társaim! Mikor...

Kedves panelos társaim! Mikor főztök ebben a dög melegben, miket?

Figyelt kérdés
Én reggel vagy este főzök. DE ugye ha hazajöttünk a délelőtti sétából, sokszor akkor kell hogy befejezzem a főzést. Akkor meg már pokol a konyha, már nagyon meleg van. Lesóztam a patiszont, mindjárt bepanírozom. Ha hazaértünk akkor sütöm ki. Nem lehet mindég olyat főzni, amit meg lehet hamarabb. Na meg nem is nagyon zajonghatok, mert a kisfiam alszik még. Így sok főzés folyamat kilőve.
2012. júl. 3. 06:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon sok mindent lefagyasztok és ilyen melegben csak fel kell melegíteni. Legfeljebb körítést kell főzni.
2012. júl. 3. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
milyen igaz... Na neki is fogok a héten esténként főzöcskézni:-)
2012. júl. 3. 06:51
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem panel, de azért meleg van. :)

Sokszor van tészta mostanában, valamilyen szósszal. Pl bolognai, tejszínes cukkini, vagy sima sajtos-tejfölös.

Ezen kívül csirkemellből szoktam csinálni pörköltet, az is nagyon hamar elkészül. Vagy főzelék, de a fasirtot most hanyagolom, max egy kis virslit sütök hozzá.

Oké, hogy nem lehet mindig olyat főzni, ami hamar megvan, de most ezen a héten én biztos nem állok neki egy húslevesnek. :)

2012. júl. 3. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy nem panelházban lakok, de nagyon meleg van a házban, nálunk minden egybe nyílik, a párom épp tegnap mondta, hogy olyat főzzek ami gyors meg van és nem melegíti ennyire be a házat.

Tegnap én is patisszont és karfiolt rántottam, nekem pontosan 12 órára késznek kell lennie az ételnek mert párom akkor jön ebédelni, de tegnap csak annyit sütöttem ki amennyi elég lett ebédre a többit pedig este csináltam.


Most vagy átállok arra, hogy hajnalba kezdek el főzni vagy esténként. Az a baj, hogy nagyon zörögni sem tudok, mert akkor a baba felébred.


Hogy miket, hát eddig malacosat csináltam mindig, mert azzal volt tele a fagyasztó, most viszont inkább csirkés dolgot fogok, mert az hamarabb megsül, megfől.

2012. júl. 3. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%

Ma reggel borsófőzeléket főztem.

Tegnap csak tésztát főztem ki, sajtosan-tejfölösen ettük.

Husit, krumplit szoktam sütőzacskóban.

Mindig reggel főzök, kb 7-től, mindig olyat, ami megvan egy órán belül.

Semmi bonyolult.

Sokszor van főzelék és ilyen sütőzacskós kaják.

Most biztos nem állnék neki patisszont sütni, nem vagyok bolond :) Már bocs, de elég elvetemült ötlet ilyen melegben rántott dolgokat csinálni :) :)

Legalább amíg ilyen 500 fok van, addig egyszerűsítsd le az életedet.

2012. júl. 3. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tészta kukoricás-tejszínes-csirkemelles szósszal.

Sárgaborsóleves pirított zsemlekockával és párolt rizs halrudacskával.

Fasírt zöldborsófőzelékkel.

Húsleves (leveskockával, csak csirkemellel) és meggyszósz, krumplipüré a főtt hússal.

Ezek voltak az előző napokban.

Ma rakott zöldbab lesz, tegnap este főztem - de ettől elég meleg volt:S

Tervezek még valami gombócot (zacskós), ahhoz elég egy kis gyors krumplileves.

2012. júl. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nem panel, de 30 fok

szombat: resztelt máj rizzsel

vasárnap: rakott karfiol

hétfő: lencsefőzelék

ma: karalábékrémleves pirított zsemlekockával és spenótos tejfölös tészta (ezt eszik holnap is, mert a nagymamával lesz itthon)

2012. júl. 3. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem panel, de brutális meleg van nálunk is.

Én ma reggel fél 9-kor kezdtem neki a főzésnek. Csináltam egy jó kis gyümilevest (10 perc), és egy kis tonhalas-tejfölös tésztát (tészta főzésével együtt max. 15-20 perc).

2012. júl. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Túrógombóc volt ma nálunk. Villámgyors ebéd és tuti a siker :)
2012. júl. 3. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!