Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Büntetnétek túlmozgásos,...

Büntetnétek túlmozgásos, folyton pörgő gyermeketeket a zavaró viselkedéséért?

Figyelt kérdés

Kisfiam 5 éves,születésétől extrém nyugtalan,nagyon érzékeny ,nagyon-nagyon mozgékony,rosszul alvó,alig evő.


Nem szokott direkt rosszalkodni (leszámítva a zavaró szaladgálást,extrém fokú nyugtalanságot,hajlamos kétségbeesni,ha valami nem sikerül neki és akkor sír ),szeret megfelelni nekem.

Ha elbeszélgetek vele arról,hogy miért nem tud egy picit megülni,miért nem tud egy picit elhallgatni,abbahgyani a bohóckodást ,akkor arra hivatkozik,hogy őneki ezt muszáj csinálnia ,mert ő nem tud másmilyen lenni.


Ismerősök,rokonok szerint veréssel,büntetéssel le lehetne szoktatni a gyereket arról,hogy folyton ugrálni,szaladgálni akarjon.

ÉN idáig minden alkalmat igyekeztem megadni neki,hogy kimozoghassa magát itthon,ha orvoshoz mentünk,vagy hivatalos helyre akkor nagy nehézségekkel tudtam csak úgy megfékezni,hogy nyugton maradjon,megüljön.


Az óvónőket megkérdeztem, szerintük 3 éves korához képest azért javult a helyzet ,szerintem csak nem akarnak elkeseríteni...fogalmam sincs mi lesz így az iskolában,képes lesz e addigra felhagyni ezzel a fajta viselkedéssel.

A nevelési tanácsadóban azt mondták,hogy lehetséges,hogy hiperaktív ,de még korai lenne kimondani ennyi idős korban,kinőheti ezt,kinevelhetem még belőle,vagy végérvényesen elrontottam a nevelését ?


2012. júl. 5. 08:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
99% hogy nem rontottad el. Vannak ilyen gyerekek. Ha nem változik a 6 éves koráig, én még hagynám az oviban egy évet.
2012. júl. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem büntetéssel,pláne veréssel semmire nem mész ebben az esetben.Főként hogy nem konkrét rosszalkodás amit a gyermeked tesz.Szerintem figyelem elterelési--felkeltési praktikákkal,és soha nem fogyó,türelemmel nagyobb eredményt érhetsz el.Az óvónők nem fognak az anyuka "miatt"szépíteni(legalábbis ha elhivatott,szakemberek)ha gond lenne valóban,arra fel kell hogy hívják a figyelmed,sőt biztos hogy tanácsaik is vannak rá,hogy kezeld egy egy szituban a viselkedését.Szerintem azért vagy kissé elkeseredve,mert az emberek egy társadalmi-"elvárásnak"szeretnének megfelelni,egy pl egy hivatalban ,szépen csendben ülő kisgyermekkel,amíg anya unalmas ügyet intéz,és ha nem így van az anyuka kellemetlenséget,szégyenkezést érez...stb.stb..Ezen lendülj túl első körben,hogy legyen energiád,kivárni :) kisfiad "megkomolyodását"! :) Ha valóban gond van a későbbiekben,akkor viszont szakirányúbb segítséget kérnék,a neveléshez!
2012. júl. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
40%

Minél előbb szakemberhez vinném, legyen meg a pontos diagnózis, hogy megkaphassa a szükséges fejlesztéseket.

Kinevelni nem tudod belőle, ha ez betegség.

2012. júl. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Járunk már fejlesztésre ,de a gyerek energiái így is kifogyhatatlanok maradnak.


Annyiban javult a helyzet,hogy már nem ordít a legkissebb kudarc esetén is,valamivel türelmesebb lett,képes jobban kontrollálni az indulatait,szociálisan érettebb lett sokkal.


A túlmozgás megmaradt és a nyugtalanság,állandó beszéd is.

2012. júl. 5. 10:31
 5/6 anonim ***** válasza:

A veréssel, bántással semmire nem mész, sőt, csak ronthatsz a dolgokon. Semmiképp ne tedd!!! Ne hallgass az okos szomszédra, vagy rokonra!

A fiadat te ismered a legjobban, te érzed, hogy mi az, amivel valamit is elérsz nála. Mire hogyan reagál.

Nem direkt csinálja, nem szabad azért bántani valakit, mert olyan amilyen. Nem könnyű vele, gondolom, de valószínűleg mindenféle bünti nála még ellenkező hatást is válthat ki. De ezeket már biztosan ki is tapasztaltad. Én szakemberekkel együttműködve, az ő tudásukra építve és a saját tapasztalataimat felhasználva igyekeznék nevelni a fiamat. Ez a legtöbb, amit tehetsz.

2012. júl. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Le lettem pontozva, mert azt írtam, minél előbb szakemberhez vinném. Aki lepontozott, az mit tenne? CSak nézné,h a gyerekét elkönyvelik neveletlen, rossz gyereknek, iskola bohócának?
2012. júl. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!