Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy viselkedik 3 évesetek...

Hogy viselkedik 3 évesetek különböző helyeken? Otthon, boltban, vendégségben? Bizonyos helyzetekben mennyire produkálja magát és azt hogy kezelitek?

Figyelt kérdés
Pontos kort is írjatok légyszíves.

2012. júl. 5. 10:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A lányom augusztus 14-én lesz 3 éves.

Otthon: akaratos hisztis, ha valamit nem kap meg, de ez még elviselhető, csak az evéssel vannak problémák leginkább! Amúgy jól el van, játszik, mesét néz, rajzol. Vagy nekem segít a konyhában ha valami olyat csinálok!

A hiszti kezelésére leginkább a 3-ig számolok jött be!:)


Boltban, ha csak a kisboltba megyünk ott semmi gond. De ha nagy bevásárlásra megyünk ,na az durva.Nem hajlandó egyáltalán szót fogadni, azt élvezi ha valaki őt kergeti a boltban. Mindent megfog, leszedi a ruhákat stb...

Néha sehogy sem lehet kezelni, akkor azt mondom, hogy ott hagyom a boltba és én hazamegyek, tudom hogy ez nem jó, de használ! Régebben nem volt ilyen. Akárhova el lehetett vele menni vásárolni.Kb fél éve ilyen!


Vendégségben jó gyerek, nem hisztis, szót fogad. Szépen eljátszik a gyerekekkel, felnőttekkel egyaránt! :)


Mindig a középpontban akar lenni! Énekel táncol, mesét mond stb. Nagyon ritka az amikor csendben van és másra figyel!:)

2012. júl. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az én fiam is hasonló :o)
2012. júl. 5. 12:03
 3/6 anonim ***** válasza:

fiam szeptemberben lesz három.lassan megyünk ki a nagyon durva szitukból.most olyan felel-fele,hogy jól viselkedik.

ha itthon hiszti van,akkor megy a szobájába egyedül.van egy büntihely,ott kell lennie,amíg nem tud normálisan viselkedni.ha megnyugszik,ami 1-2 perc,kijön,bocsánatot kér,és megbeszéljük,hogy mit csinált rosszul.illetve ő elmondja magától,mert mindig tudja,hogy miért kapta a büntit.

az utcán már sokszor szót fogad,de sokszor nem.ilyenkor megfenyegetem,hogy jövünk haza.boltban egy ideig jól viselkedik,aztán bekattan,gondolom elfárad,és akkor elgurul a gyógyszere.nagybevásárlást igyekszem nélküle kivitelezni,főleg ebben a melegben,ugyanis én hónap elején mindig több órát töltök vásárlással,4-5 helyen veszem meg az egész havi tartós dolgokat,ezt nehezen viseli.

volt egy nagyon durva két hónap,amikor azt mondtam,hogy elviselhetetlen gyerekem van.mindig minden szituációban ment a hiszti.azért most is előfordul durva eset,de büntivel most úgy-ahogy tudom kezelni.nála nem vált be a szépen megfogom,és átölelem,és elmagyarázom dolog,csak két évesen működött egy ideig.akkor elég volt,ha mondtam,hogy nézzen rám,elmondtam hogy mit miért nem,és tereltem.ez most nem működik.amúgy eléggé akaratos gyerek,rám hasonlít,de emellett nagyon érzékeny és csupaszív

2012. júl. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3,5 éves

Boltban jön mellettem szépen, nincs vele gond, szót fogad.

Utcán néha nem akarja fogni a kezemet (csak zebrán ragaszkodom hozzá, máshol nem muszáj), ilyenkor kell rászólni.

Vendégségben igazi angyalka.

Játszótéren is aranyos.

Itthon szoktak rájönni a hülyeségei, itthon sokszor hisztizik, nem fogad szót, nem foglalkozik velem, nem csinálja amit én szeretnék.

De ahogy telnek a hónapok (mondjuk a 3. szülinap óta), azóta egyre "normálisabb", ha lehet így fogalmazni.

Alapvetően jó gyerek.

2012. júl. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3 éves lesz szept. végén: igazából a fiam elég jól koordinálható, de ez így van születése óta. Itthon jól elvan, lefoglalja magát, nincsenek úgymond kitörései. Az utcán nem fogja a kezem, soha nem is fogta, nehéz rávenni, hogy ha átmegyünk az úton, megfogja. Általában szalad, de ha rászólok, megvár. Ha elmegyünk otthonról,mindig megbeszéljük a "szabályokat". Ez egyébként nagyon hatásos. Ha hazaérünk, megdicsérem, ha nem rosszalkodott, ha viszont valamiért rá kellett szólni útközben vagy ahol voltunk, megbeszéljük, mi volt a gond. Boltokban általában elvan, főleg, ha pl.ő tolhatja a kiskocsit, vagy belepakolhatja a megvásárolt dolgokat a kocsiba. Olyan viszont nincs, hogy én válogathatnék magamnak ruhát, vagy próbálnék. Szeret a ruhák között rohangálni, az viszont mázli, hogy nem pakol. Vendégségben, játszótéren is elvan, eljátszik. Viszont azt észrevettem, hogy nagyon könnyen rávehető a rosszaságra..
2012. júl. 5. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, akkor megnyugodtam, az enyém is hasonló. Nem igazán tudom, hogy mi várható el egy 3 éves gyerektől. Igaz az én fiam már áprilisban töltötte a 3-at.
2012. júl. 5. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!