Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet tenni egy 2,5 éves...

Mit lehet tenni egy 2,5 éves (akörüli) gyerkőc nyafogásával? Már mindketten kivagyunk tőle (a nyafogástól) a párommal.

Figyelt kérdés

Nem panaszkodunk, jó gyerek a 2,5 éves fiunk, a hiszti nem szokásos nála, vagyis ez az üvöltős hiszti max heti 1-2-szer van, a földhöz vágom magam hiszti, meg ütök rúgok harapok hisztit meg (még) nem ismeri szerencsére.

Amivel idegel mindkettőnket az a nyafogás. Az állandó: aaapaaa, aaapaaa, aaapaaa... Tessék kisfiam? aaaapaaaa, aaapa... tessék, mondjad, mit szeretnél? aaaapaaa, aaapaaa

És nem mond semmit, csak nyafogva hajtogatja. Ugyanezt néha anya verzióban. Vezetés közben, autóban nem túl baba ezt hallani. Nálatok volt ilyen? Mikor hagyja abba?

Egyébként már rég szépen beszél, összetett mondatokban, ok okozati összefüggésekben, szóval a kifejezésével nem lenne probléma.... meg nincs is. De ez a nyavalygás... kiborító.


2012. júl. 9. 22:24
 1/4 anonim ***** válasza:
A figyelmedet akarja felkelteni. Lehet, hogy több odafigyelésre lenne szüksége, amikor csak rá figyelsz, és nem foglalkozol mással?
2012. júl. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Erre én is gondoltam, de még mivel ő az egyetlen, szerintem túl sokat is foglalkozunk vele, ezért is ilyen apás.

De pl. a kocsiban ilyenkor még mondja is az apjának, hogy apa, ne beszélgess anyával! Hát köszi. Állandóan őt szórakoztatjuk út közben, ugyanazt a zeneszámot 20-szor meghallgatjuk, mert kéri stb. Jó, azért 1-1,5 órás út még egy felnőttnek is hosszú, megértem, de nem csak a kocsiban csinálja ezt, hanem itthon is.

2012. júl. 9. 23:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Életkori sajátosság. Az én fiam eldobja magát, és úgy hisztizik. Már volt, hogy nyakon borítottam egy pohár vízzel. Azóta elég vele fenyegetni.
2012. júl. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
hát nem tudom mi a megoldás, de az mi majd 2 éves lányunk is ezt csinálja, és minél inkább kérdem, hogy mit szeretne, annál inkább belelovalja magát, és a vége sírás, úgyhogy inkább ráhagyom, meg elkezdek vmi mondókát vele, vagy odaadom neki a telómat, hogy eltereljem a figyelmét, mert úgy látom, hogy gyakorlatilag nem akar semmit, csak gyakorolja a nevünket..:-DDDD
2012. júl. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!