Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen rosszaságot kell...

Milyen rosszaságot kell elkövetnie gyermekednek ahhoz, hogy annyira kigyere a sodrodból, hogy elfenekeld?

Figyelt kérdés
Sajnos annyira hisztis és rossz a 2 és fél éves lányom,hogy gyakran kihoz a sodromból.Én bevallom, ilyenkor elfenekelem.A problémák 90 %-a abból adódik, hogy bántja a kistestvérét, majd írok konkrét példákat is.A válaszokból azt szeretném látni, hogy azokat a rosszaságokat, amik felett már nem tudok szemet hunyni, más anyuka hogy tolerálja, talán én jövök ki túl hamar a béketűrésemből?
2012. júl. 12. 09:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
50%
soha nem fenekeltem el pedig naponta van müsor illetve szájára se verte s arcáb se öntöttem még vizet
2012. júl. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
18%

Na remek...ismét egy "kiveremabiztosítékot" kérdés!!!

UNCSIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!

2012. júl. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
83%

A férjem szokott a fenekére verni a 2 éves fiunknak, szintén akkor, amikor bántja a kistestvérét. Szerintem ezzel nagyon nem ér el semmit, ráadásul a gyerek pár hete már pelust sem hord, ami felfogná az ütést, így most már nagyon komolyan elbeszélgettem vele, hogy ezt ne csinálja.

Sajnos a férjemet is így nevelték, iszonyú rossz is a kapcsolata a szüleivel, be is látja, hogy a sok verés miatt, de egyszerűen el sem tud képzelni más fegyelmezési módot. :( Nem tudom, mi lesz így később, egyelőre bízom abban, hogy az észérvek majd hatnak rá, mert az eszével már belátta, hogy ez így nem jó.

Persze nem veri szíjjal megy agyba-főbe a gyereket, de szerintem az sem oké, ha egy 2 éves szinte minden nap kap a fenekére.

2012. júl. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
81%

2,5 éves a fiam, eddig két ilyen alkalom volt:

1: hatszor kértem egymás után, hogy ne rugdossa délutáni alvásnál a fejemet, de nevetve folytatta, és szájbarúgott........

2: járdaszegélyen állva kb. ezredszer beszéltük meg, hogy előbb körülnézünk, és csak utána megyünk. Jött az autó, megálltunk, egy pillanatra elengedtem a vállát, már rohant is ki. Szerencsére az autósnak jók voltak a reflexei, satufékkel meg tudott állni....


Egyébként nem vagyok híve a csapkodásnak, azon kívül, hogy további agresszióra nevelem a fiamat, és nem tanítom meg neki, hogyan kell kultúráltam intézni a dolgokat, haszna nincs. Ráadásul mindkét alkalommal irtó lelkiismeret-furdalásom lett, hogy milyen tehetetlen vagyok.

2012. júl. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
84%

Én talán akkor tenném ezt, ha nagyon szemtelen lenne velem szemben,visszapofázna, vagy káromkodna.. de ahol normálisan van nevelve a gyerek , ott ilyesmi nem fordulhat elő.. szerintem, ha már egészen kisbaba kortól következetesen nevelünk és ha már ért valamennyit elmagyarázzuk neki a dolgokat-magunkkal egy szinten kezeljük őket, nem lesz hisztis és ilyesmire nem lesz szükség.. persze ha nagyon feszegeti a húrokat lehet egy kicsit durvábban, de nem tettlegességgel.. csak annyira , hogy magába szálljon egy kicsit

viszont a te esetedben még ezt sem tartom jó ötletnek.. azért bántja a kisebb testvérét, mert kissé talán féltékeny rá.. lehet, hogy jogosan is, de ha új gyerek születik, akkor mindig féltékeny a nagyobb testvér.. ilyenkor is el kell neki magyarázni, hogy nem azért foglalkoztok többet a kicsivel, mert jobban szeretitek, hanem mert még fiatalabb, stb.. sok esetben ennyitől nem fog megváltozni, ilyenkor sokkal több időt kell fordítani a nagyobb gyerekre, lássa, hogy még mindig létezik a számotokra.. ha még le is szidjátok, főleg ha megveritek, akkor visszafordíthatatlan károkat okoztok benne... először is sokkal féltékenyebb lesz és még inkább piszkálni fogja a kicsit.. de a rosszabb az, hogy egész életében féltékeny lesz rá és kisebbségi komplexusa lesz a kicsi miatt.. ha nem változtattok ezen , nagyon el fogjátok cseszni szegény gyereket.. valószínű, hogy tényleg sokkal több figyelmet fordítotok a kisebbre és a nagyobb egy kicsit el lett felejtve.. ha ez megváltozik, a nagyobb is meg fog változni.. van erre nagyon sok módszer, csak általában mindig az ellenkezőjét csinálják a szülők és ezért lesz a legtöbb első gyerek egy rakás szerencsétlenség..

2012. júl. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
76%
(5. vagyok) és miket csinál a nagyobb gyereked?
2012. júl. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
74%
nem jellemző hogy ráverek a fenekére,egyszer biztos kapott,amikor kiszaladt az utra,akkor volt 2 éves,sosem tette meg,hisz naponta 5* jártunk arra,és úttest mellett lakunk,ő ebbe nőtt fel,de mivel gyerek igy ő is ment a maga feje után,és a tiltásom kiabálásom ellenére sem ált meg,ha jön autó simán elüti,ott akkor elfenekeltem,azóta nem ment ki.3,5 éves.de a kezére vertem már rá,amikor olyat csinált,sőt egyszer a szájára is,mert az oviból hazahozta a köpködést.elmagyaráztam miért nem szabad,szépen szóltam,többször,aztán hangosan többször,majd rávertem a szájára,rögtön abbahagyta azóta ezt sem teszi.nem tartom a verést jó ötletnek.de nem ítélek el senkit ezért,az állandó verést természetesen elitélem maximálisan.
2012. júl. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Bantaja a kistestveret? Persze, hogy bantja mert nem tetszik neki valami es igy mutatja ki. Ha a szulo merges, kihozzak a sodrabol es nem tetszik valami akkor fenekel vagy odacsap. Ha gyereknek nem tetszik valami a teson ugyan igy fog reaglani. Az aranyszabaly, hogy csak olyat varj el a gyerekedtol amit te magad is be tudsz tartani. Vagyis ha tolle elvarod, hogy ne bantsa a tesojat amikor valamiert merges akkor te se fenekeld el ha merges vagy. Mindenki ugy neveli a gyereket ahogy akarja, ezt nem bantasbol irtam csak a kovetkezmenyekkel szamolni kell, hogy mit miert csinal.
2012. júl. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
94%

Itthon sarokba állítom, nem jöhet ki onnét 5 percig!

Az elején nem akart a sarokban maradni, röhögve kijött, de mindig vissz vittem, végén sírás rívás, ott maradt 5 percet, majd jött hogy Anya bocsánat.

Utánna ha rossz volt, elég annyit mondani mész a sarokba ha nem hagyod abba ezt vagy azt, elkezd sírni hogy nem akar a sarokba menni, és bocsánatot kér, lelkileg hatja meg a sarokba állítás. Érzi rosszat tett, és abba hadja a rosszalkodást.


Viszont ha elmegyünk valamerre, nem tudom sarokba állítani.

Akkor kiabálok vele, vagy pedig megfogom, és erélyesen lefogom a kezeit, és magyarázok neki.


Nagyon ritkán csapok a fenekére.

Minap strandon voltunk, nagyon kihozott a sodromból, mert nem akart megülni a fenekén míg ebédeltünk, el akart szaladni, a földön fetrengett.

Hiába mondtam, magyaráztam neki megesszük és megyünk fürödni, a vízbe. Na férjem mondta haggyad, ne húzd fel magad.

Fürödtünk, kinetünk a plédre hogy megint lekenem nap tejjel, elszaladt, be az elkerített részre ahová nem volt szabad menni mert füvet ültettek.

Elindúltunk fagyizni, megint elszaladt, alig érte utól a férjem, majdnem bele szaladt a mély vízbe, a medence szélénél csípte el.

Na mikor mentünk hazafelé pattant el nálam a húr, mikor mondtam neki üljön le szépen míg össze pakolunk, na akkor megint elszaladt. Vissza vittem a plédre, rácsaptam a fenekére, és mondtam neki hogy ott ülsz a pléden, el nem mozdulsz! Na akkor sírás rívás, mondta hogy bocsánat.

De annyira fel tudott húzni, mert annyiszor mondtam neki hogy bele fullad a vízbe ha elszalad és bele esik a medencébe, meg hogy ebédelni kell mert még nem evett aznap, meg hogy fogadjon szót.


Ilyenkor a fenékbe csapás is meghatja, mert utánna sírva ríva jön hogy nem akartam bocsánat.

2012. júl. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Köszönök minden eddigi választ!Egyaránt szívesen fogadom a negatív kritikákat is, mert természetesen nem vagyunk egyformák, bár hozzáteszem ahogy írtam az én lányom extra nehéz eset, anya legyen a talpán, aki birka türelemmel tudná nevelni...

Természetesen nem mindennapos nálunk se a fenékre ütés(hozzáteszem nem verem, nem pofozom), de amikor megtörténik, azt megelőzi, hogy többször figyelmeztetem, kérem, rászólok.

Tegnap is egy nagyon "nehéz" nap volt,természetesen lelkiismeretfurdalásom volt és megbántam, hogy ráütöttem, leírom, hogy miket tett a lányom, mikor elszakadt a cérna.

Pici tesója (fél éves) a földön játszott egy takarón.Testvére becsomagolta a takaróba,ez már nem az első eset volt.3x kértem, hogy fejezze be, mert veszélyes, megfulladhat.Mintha meg se hallotta volna, folytatta a műveletet.Aztán lefeküdt a lányom a testvére ágya alá. és matracon keresztül rugdosta, szintén többször rászoltam.Szintén tegnap lavorral vagdosta fejbe, mára hatalmas pup a fején.Ezen kívül folyamatosan a fejét rugdossa, hátára ül és ugrál rajta.Nem hagyja enni,aludni, ha alszik odamegy és a fülébe sikolt, nappal és és éjszakai is felkeli hisztis kirohanásaival.Estére természetesen a cérna elszakadt....

Folyamatosan csak vele foglalkozok, férjem, a pici , a házimunka a háttérbe szorul.Vannak jobb napok, mikor nem bántja csak szeretgeti, de vannak ilyen rosszak is.Ha sétálunk, játszón vagyunk, itt-ott akkor semmi gond, de otthon a lakásban amikor nem vele foglalkozok, akkor csak rosszat csinál.Ezt hogyan lehetne tolerálni azon kívül, hogy kérem szépen, többször rászólok, ha bántja a testvérét elviszem az ő szobájába és játszok vele, beszélgetünk folyamatosan ?

2012. júl. 12. 10:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!