Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » S. O. S Ez törés? Vagy nem...

S. O. S Ez törés? Vagy nem kell paráznom?

Figyelt kérdés

Sziasztok

2,5éves kisfiam túlbugzó volt reggel és el akarta tenni az ásványvizeket a szekrénybe (apával együtt pakolják el mindig bevásárlás után)na most nem láttam mi történt mert porszívóztam épp, de vagy egy üveg ásványvíz vagy egy egész kartont akart megemelni és ejtette a lábára :(


Egyből belilult neki a köörme, legyintettem, mert ugye van ilyen ha beüti, ráüt,belerúg, rácsap vmit az ember a kezére, lábára...de azóta is sírós és borogatni sem hagyja, fájlalaja egész nap

NEm tudodm milyen egy törött lábujj biztos a körme is fájhat szegénynek

mit gondoltok kép alapján?

Ez reggel történt azóta voltunk sétálni is akkor nem sírdogált, amióta hazajöttünk meg csak szenved és biceg és fájlalja

Tudom hogy nem vagytok orvosok de lehet csak túlpraáom vagy ilyenek, van egy 10 hónapos kislányom is , ha nem muszáj nem állnék ott két kicsivel az sztkban egész nap:(


KÉPek

[link]


[link]



2012. júl. 13. 13:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem tört el, de biztosan nagyon fáj neki, lehet a körme is meg fogja adni magát:(


Zúzódásra van egy csomó kenőcs, kend, borogasd. Jobbulást a pöttömnek!

2012. júl. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

igen a körme az tuti .....csak nem tudom hogy tehetnék jót neki pedig lefizetni is akartam cukorkával had borogassam, meg amig aludt (kb 15 percet tudott)akkor is próbáltam borogatni neki de nem hagyja :(

mivel lehet kenni?

2012. júl. 13. 13:18
 3/11 anonim ***** válasza:

Ez nem törés..Csak bevérzett a körme alatt. Vizes borogatás kell rá egy kicsit,ha fájlalja. Ha nem ,de sír miatta akkor vedd elő a walt disney sebtapaszt és egyet tegyél rá..Akkor megnyugszik,és élvezni fogja hogy "be van kötve a kis lába" Egy valamit ne tegyél. Ne pánikolj,mert ha észreveszik rajtad hogy ideges vagy, félsz,akkor ő is félni fog.. Nevess egyet,és játssz vele egy kicsit. Tereld el a figyelmét..

Estére azért nézd meg,mert ha tovább terjed,és a kis lába is kezd színesedni,és folyamatosan fájlalja továbbra is,akkor irány a doki..

2012. júl. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

köszönöm hogy segítetek, én nem vagyok egy paramami, mondom reggel legyintettem megdajkáltam, sétálni mentünk aztán mióta hazajöttünk már kezdett gyanus lenni hogy ennyit szenved meg sír :(

Most mesét néz alvás helyett de nem engedni igy sem borogatni sem bekenni (gondoltam kamuból bekenem neki hátha csak színészkedik)de ahogy szóbahozom a lábát had nézzem meg vagy ilyesmi rögtön sír


Csak ugye sokszor annyira nem is vagyok parás ilyenek miatt nehogy ez legyen a vesztem, szegény meg törött lábujjal szenved itthon


ha csak a körme akkor azt hiszem túléljük csak ilyenkor elbizonytalanodom nem e veszem túl lazán :)

2012. júl. 13. 13:22
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha el lenne törve a lábujja, akkor azért bedagadna, és nem tudna igazán menni se. Egy osztálytársamnak tört el anno a suliban, na ő nem tudott menni :S Szerintem csak a körme, csak hát fáj az léggé :(
2012. júl. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
na jó már azért is sír ha vége van 1 mesének...ajjajjj :(( hosszú lesz a délutánunk azthiszem :(
2012. júl. 13. 13:25
 7/11 anonim ***** válasza:

ma 13:19 vagyok.


Én írtam hogy tegyél rá figurás sebtapaszt vagy csinálj egy laza kötést..

Nem tudom miért de a kisfiúk később úgy érzik nagy dolog ha van kötésük. A fiamnál sokszor tapasztaltam(csoda hogy nem őszültem meg a sok sérülése miatt ) Egyszer egy rozsdás 100-as szög átszúrta a lábfejét. Ordított,én pánikoltam,és rohantunk az orvoshoz. A doki szépen kihúzta,majd kötést tett rá,és azt mondta a fiamnak,hogy innentől ő egy hős,erős legény,mert varázskötése van..Utána már az volt a gond ha nem tettünk rá varázskötést. Ha elvágta a kis kezét vagy apró sérülése lett, akkor jött a jó öreg módszer. "varázskötés"(hűűű ilyen csak neki van,senki másnak..és még rajzolni is lehet rá) vagy a sebtapasz ami csak a legerősebb fiúknak lehet..

Szóval találj ki valami kalandos történetet, és lenyugszik..

2012. júl. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Fákat neki nagyon, mert véraláfutásos a körme alatt, és az feszíti a körmét!


Ez biztos fájni fog még neki 2-3 napig!


Sajna nem nagyon tudsz vele mit csinálni, ha borogatni nem hadja, gondolom ha hozzá ér valami már fáj neki!

2012. júl. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én biztos megmutatnám dokinak!!!
2012. júl. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok paramami, de én is elvinném egy dokihoz. Ártani nem ártasz vele. Az un. "zöldgalyy-törés" ( ami gyerekeknél "gyakori")nem dagad be igazán.
2012. júl. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!