Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményed, én elborzadta...

Mi a véleményed, én elborzadtam?! :O

Figyelt kérdés
Az előbb voltunk sétálni a 2 éves lányommal, és egy anya(???) szoros pórázon sétáltatta a max. 1,5 éves kislányát. Nagyon szorosan tartotta, kb. 30 cm-re engedte csak el.

2012. júl. 17. 19:46
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
66%

biztos fél hogy kiszalad az útra, lehet hogy már csinált ilyet.

pont a dackorszakában lehet mikor ha valamit mondanak neki, azért sem azt csinálja

2012. júl. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
A gyermek nyakán volt a póráz, vagy olyan hámszerűen?
2012. júl. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
71%
valószínűleg előtte kiszaladt/rosszalkodott a kislány és emiatt tartotta közelebb magához. Sokan elítélik a gyermek "pórázt",de szerintem nagyon is jó dolog lehet.Más országban teljesen természetes,és nem háborognak rajta.
2012. júl. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
51%

Én is láttam már hasonlót, akkor a nagymama rángatta maga elött-után a kisunokát.

Szerintem borzalmas, de volt ismerősöm aki mesélte, hogy pl.: pesten villamo9son, a gyermeknek biztonság érzetet adott, hogy a porázzal az anyukájához van kötve.

Én biztos nem használnám

2012. júl. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
80%
maga a tény engem is elborzaszt,de igaza lehet annak aki azt írta oka is leeht ennek,pesten egy forgalmas úton,ahol a kiabálást sem halja meg,és saját tapasztalatomból tudom iszonyat utolérni őket.lehet élt már ilyen anyuka,és inkább mást borzasszon el a látvány,mint hogy halára gázolja valami.
2012. júl. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
76%
Itt azért többet kéne tudnunk. Nyakán volt-e a póráz? Ha igen, akkor az durva. Ha hámon, akkor nem borzasztana el, mert nyilván volt ennek valami előzménye és anyuka annyira megijedt, hogy inkább így vitte le a gyereket, amíg le nem nyugszik idegileg. Én ezt tudom elképzelni.
2012. júl. 17. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
72%
Régebben én is felháborodtam ezen, de most már nem. Valószínűleg félti a gyereket és inkább ezt választotta, mint a balesetet. Egyáltalán nem ítélem el, semmi baja nem lesz tőle a gyereknek, sem lelkileg, sem testileg.
2012. júl. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
84%

Hát, nekem sem annyira jön be ez a póráz dolog, de ki tudja miért kellett?


A kisöcsém anno 15 hónapos korában konkrétan a másodperc törtrésze alatt ugrott egy autó elé, nem igazán forgalmas úton, de éppen jött egy autó. Körbeálltuk a drágát, mégis meglógott, soha nem fogom elfelejteni, ahogy édesanyám felsikított és elsápadt... Nekem is iszonyú élmény volt akkor, gyermekként, most felnőttként még rosszabb belegondolni, hiszen már én is anya vagyok. Senki nem volt hibás, de amilyen stressz volt anyuékban utána egy jódarabig minden úttesten átkelés közben, lehet, hogy ők is használták volna.


Mellesleg a szomszédunkban lakó kisfiú imádja, eleinte csak amolyan segédletként használta az anyukája (aki ettől még nem kérdőjelesen anyuka, hanem egy csodálatos, nagybetűs ANYA), később viszont kitaláltak hozzá játékokat, és néha előveszik csak úgy. Hát ez van, mások vagyunk, miért ne használhatná?

2012. júl. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
84%
Olyan mintha egy hátizsákra lenne kötve egy hosszabb öv, amivel tartod. Szabadabb a gyerek mintha a kezed fogná, de mégsincs veszélyben. Nem minden gyerek szuperszófogadó. Vannak könyebben, vannak nehezebben kezelhetőek. Nyilván az utóbbihoz tartozott a kislány. Máris jobb egy ilyen "póráz" mint végig veszekedni az utat.
2012. júl. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
81%

többet kellene tudnunk az előzményről!

ha olyan fajta mint az én lányom,aki egyfolytában elrohan mellőlem,és nincs félelemérzete,akkor megértem az anyukát,hogy biztonságban akarja tudni,és ezt a módszert választotta.

2012. júl. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!