Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Baj, hogy 3 éves kisfiamat...

Baj, hogy 3 éves kisfiamat egyáltalán nem érdekli a puzzle, és a hasonló játékok? És építeni sem épít?

Figyelt kérdés

Leírnám, hogy miket csinál:

A puzzle-val, és egyéb hasonló fa játékokkal odáig jut, hogy kiborítja, és kész, tovább megy :( Talán még soha 2 db-ot nem próbált meg összeilleszteni, mert egyáltalán nem érdekli. És építeni nem szokott, se legó dupló, se mega block. Megkér hogy én építsek valamit, aztán ő játszik vele. Sőt mostanában már nem is rajzol.

Nagyon sokat mozog, egész nap dumál, hatalmas a szókincse, az autókat, meg a szerepjátékokat imádja, egész nap azt kell vele játszani. Rengeteget sétálunk, biciklizik, játszótér, futni is szeret, a múltkor lefutott 800 m-t egyhuzamban! és szerintem okos is, 100-ig elszámol, és ismeri az összes betűt, minden autó rendszámát leolvassa,(betűket és a számokat is) és mindenben a számokat keresi, úgy értem megszámolja a lépcsőfokot, az autókat az utcán, stb.



2012. júl. 21. 00:52
 1/6 anonim ***** válasza:
egyáltalán nem baj. A fiadat más érdekel. Az én fiam sem volt oda érte.. Ő inkább alagutat épített belőlük,hogy a kis autóival alatta tudjon menni..
2012. júl. 21. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem egyaltalan nem baj. Mindenki mas! O mozogni szeret. Ne aggodj!
2012. júl. 21. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Enyém is ilyen! Nem tudom a tied jár e oviba de az enyém pl. ott kezdett rajzolni (3.5 évesen kezdte az ovit) és most nyáron (4.5 éves) már itthon is kéri a ceruzát, krétát, eddig meg hallani se akart róla!

Az oviban állítólag az ilyen kisebb 4 darabos-8 darabost kirakja kis segítséggel (itthon utál kirakózni).

Viszont bicajozik fél éve 16 os bicajjal pótkerék nélkül, próbálkozik görkorizni, fut szalad falmászik, stb.

2012. júl. 21. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is ilyen. Most 3 éves, mondjuk számolni még nem tud :)

De futni, biciklizni, focizni, mászókázni, csúszdázni imád a legjobban.

Nem is veszek neki kisautókat többet, meg legot, meg favonatot mert teljesen felesleges.

Puzzle-t most vettem nemrég, ráadásul 3 dobozzal.. néha kirakja, de csak velem.

Vettünk neki egy kisebb játszóteret a kertünkbe, most az a sláger és persze a futóbicikli.


Rajzolni egyáltalán nem rajzol, néha talán havonta 1x.

2012. júl. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ilyen. A kirakó szerintem jobban érdekli a lányokat, a fiúk más érdeklődésűek. Én ezt vettem észre. Ettől függetlenül később még érdekelhetik a kirakók és az építőjátékok.
2012. júl. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm hogy ilyen sokan írtatok, és mindenki ugyanazt :)

örülök hogy így látjátok, köszi még egyszer!

2012. júl. 21. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!