Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon félős a kisfiam - ovis...

Szörcsög hörcsög kérdése:

Nagyon félős a kisfiam - ovis középsős -, vajon mivel lehetne bátorítani? Hogyan érhetem el, hogy ne essen kétségbe olyan sokszor, ha új helyzettel találja magát szemben? Van a válaszadók közt pszichológus?

Figyelt kérdés

2012. júl. 24. 15:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem vagyok pszichológus.

Szerintem többször vidd más gyerekek közé (pl. játszóház), találjatok ki valamilyen rendszeres sportolást neki (úszás, foci...), ezek önállóbbá teszik a gyerekeket.

2012. júl. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok pszichológus, viszont pont ilyen gyerekem van, csak mi még nem kezdtük az ovit, majd ősszel. Hát én sem számítok másra. Ha még nem került a kezebe, ajánlom, hogy olvasd el Ranschburg Jenő Szülők könyve 2. kiadásának fejezetét "A félénk gyerekek" címűt (az elsőben ez még nincs benne). Azt írja, ez veleszületett karaktervonás az ilyen gyerekeknél, és nem nagyon tudsz vele mást kezdeni, mint hogy elfogadod, és egyben ezzel is segíthetsz neki a legtöbbet, mert a te elfogadásodtól lesz önbizalma. Egyébként nem az önbizalomhiány miatt "félősek", hanem mert extrém érzékenyen érzékelik a külvilág ingereit, és ezért alacsonyabb az ingerküszöbük. Ha elolvasod, lehet, hogy ráismersz majd a kisfiadra. Van Ranschburgnak egy Mit rontottunk el? című könyve is (asszem 1500 Ft-os kategória), itt a hozzá írott levelekből és válaszaiból válogatott. Ennek a könyvnek kb. a fele ilyen gyerekekről szól. Ha ilyen típusú a kisfiad, ezek nagyon hasznos olvasmányok lehetnek, nekem sokat segítettek abban, hogy elfogadjam olyannak a lányomat, amilyen, és tudjam a helyén kezelni a dolgait. Pl. a vele foglalkozó pedagógusok sem árt, ha tudnak róla, hogy mi a viselkedésének a háttere. (Ha esetleg nem jönnének rá maguktól.) Ettől még nem lesz könnyebb az élete a kisfiadnak az oviban, de talán kaphatsz ötleteket, inspirációkat, hogy segíts neki feldolgozni otthon ezeket az incidenseket. Az ilyen gyerekek egyébként gyakran valamiben tehetségesek is, épp a különleges érzékenységük folytán.
2012. júl. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!