Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyenre és mekkorára cserélné...

Milyenre és mekkorára cserélnéd a 0-18 kg kategóriás autósülést, ha már kényelmetlen a gyerkőcnek (pl rétegesebb ruhában szűkös és magas is, túlér a feje, de messze nincs 18 kg, sőt 15 sem?

Figyelt kérdés
13 és fél kg. egyáltalán mikor kell nagyobbra cserélni a gyerekülést? gondolom az baj, ha a feje már túlér a tetején... mennyi idős korig használhatóak általában biztonságosan a 0-18 kg-s ülések? és ti milyet vettetek utána? 9-18-nak nem látom értelmét (vagy azok eleve nagyobbak? létezik ilyen típusból dönthető?), a 15-36-oshoz túl kicsi, a 9-36-osokról meg nem sok jót hallani.
2012. júl. 25. 14:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ha már kilóg a feje, akkor cserélni kell. Egy biztos ezekbe az ülésekbe 18 kgs gyereket nem tudsz bepasszírozni, legalábbis szerintem. Az én fiam nem husis, még csak 11 kg, de télen lehet már nekünk is újat kell venni.

sajnos arra hogy milyet érdemes venni, nem tudok válaszolni. de kíváncsian várom én is a tapasztalatokat.

2012. júl. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Milyen fajtájú a 0-18-as ülésetek? Mert ebben is vannak különbségek. Nekünk Cam Gara (0-18-as)van, és most vettünk egy Besafe izi Comfort-ot (9-18-as). A Besafe sokkal hosszabb, magasabb, tehát tovább jó lesz, mint a Cam.

Azt nem írtad, hogy mennyi idős a gyereketek. Ezt találtam még:

[link]

Itt leírják, hogy milyen kategóriájú ülések vannak.

És 9-36-ost tényleg ne vegyetek, szerintem se jók.

Menjetek el egy üzletbe és nézzetek körül, hogy melyik ülés magasabb, mert ha még kicsi a 15-36-oshoz, akkor 9-18-as kell neki szerintem.

Vagy próbáljatok meg a családban érdeklődni, hogy van e valakinek használt 9-18-as ülése, ha nem akartok újat.

2012. júl. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Mi kezdésnek hordozót vettünk, nem ülést.

1 éves volt, mikor 9-18 kg ülést kapott, mert csak ekkor érte el az alsó súlyhatárt.

BeSafe izi comfort X3-at vettünk, nagyon jó! 4 fokozatban dönthető, könnyű bekötni, stabil, és még sorolhatnám...

A Mama kocsijába 9-36 kg-os Touragoot vettünk, hát az olyan is. Nem akartam abba is drága ülést venni, mert elég ritkán utazik Mamával, de most már bánom. Utálom azt az ülést! Kotyog is, tehát nem túl biztonságos, stabil.

Az öv állandóan csavarodik, volt, hogy már ki is akadt hátul.

Most 92 cm és 12 kg körül van a lányom, de még bőven jó neki a BeSafe. A fejtámlát is lehet még emelni.

Anno néztem a Concord 9-36 kg-os ülését, de az szinte alig dönthető.

A többit nem ismerem (Britax, Recaro, Cybex) Utóbbi a védőpajzsos, de ezt az én gyerekem biztos nem tűrné maga előtt.

2012. júl. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az én fiam is 13-14kiló körüli, és télire tuti másik ülést kell vennünk! A miénk 9-18kg-s. Az ülés magasságával nincs gond, abba még simán nőhetne is (kb. 95cm), de szélességre már elég szűkös. Így, nagykabát nélkül pont kitölti.

Szerintem ezek a súlyhatárok nemsokban mérvadóak. Centire és max.terhelhetőségre kellene inkább árulniuk. Na de ez most mindegy.

Ezt az ülésünket kaptuk. Előtte nézegettem, és nagyon szimpi volt a 9-36-os touragoo(brendonos, lehet nem jól írtam le). Dönthető, ami nem igazán jellemző erre a súlyhatárra, és szélesebb, mint a 9-25-ösök, ami télen nem elhanyagolható, viszont az akkor kb.8kilós fiam teljese stabilan is tudott benne ülni a szűkítőbetétek miatt. Erősen gondolkodom, h olyanra kellene beruházni, mert szerintem még messze van, h csak ülésmagasító kelljen, egy ugyan

2012. júl. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szóval, a nem döthetőhöz meg még kicsi, folyton előre esik a feje ha elalszik.
2012. júl. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
mindig mellényúlunk. hordozót is hamar kinőtte hosszra, félévesen kellett vennünk ezt a Brevi ülést használtan. a gyerek imádta, de már kicsinek tűnik, télre tuti új kell
2012. júl. 25. 14:45
 7/12 A kérdező kommentje:
szepont lenne még nekünk is a dönthetőség, bár nyakpárnája is volna, de azt nem tűri :-(
2012. júl. 25. 14:47
 8/12 anonim ***** válasza:

Ezt is használtan akartok venni? Mennyit szántok rá?

BeSafe-et nem nagyon találsz használtan, inkább Maxi-cosi van, de az is hasonló.

2012. júl. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

12 kilós a gyerekem (86cm), most fogjuk lecserélni a 9-18-as ülést nagyobbra: 9-36-osra. Ilyen van a nagytesójának is, és ez nagyon kényelmes neki, míg a sajátjában ordít.

Nincs semmi baj a 9-36-os üléssel, ki kell venni belőle a bélést, hogy kényelmes legyen nagyobb gyereknek is, aztán kész.

2012. júl. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
használtan keresnénk a jövetkezőt is,csak bizonytalanok vagyunk a kategóriában.bababolumeg nem igazán van errefelé.södt :-(
2012. júl. 25. 22:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!