Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez mogyoróallergia lehet?

Ez mogyoróallergia lehet?

Figyelt kérdés
Lassan 3 éves fiam nemrég evett 2 szem sósmogyorót (most először), és azonnal piros foltok, kiütések jelentek meg a szája körül, és 1 perc múlva kihányt mindent. Adtam neki kalciumot, lassan elmúltak a pöttyök, más baja nem volt. Az orvos csak annyit mondott, hogy minek adtam neki mogyorót, ekkora gyereknek még nem szabad. De az az érdekes, hogy mogyorós ételeket szerintem már evett korábban, mert úgy 1,5-2 éves kora óta erre külön már nem figyeltem, hogy miben van vagy nincs, csak konkrétan magát a mogyorót kapta most először. Ezentúl figyeljem, hogy mi tartalmaz akár csak nyomokban is mogyorót? Vagy eheti azokat továbbra is, hisz eddig sem volt baja tőle? Mogyoróallergiások tapasztalataira lennék kiváncsi! Előre is köszönöm a válaszokat!
2012. júl. 26. 11:59
 1/1 anonim válasza:

Hát elképzelhető, hogy allergia lenne főleg hogyha csak a kalciumtól múltak el a kiütések.

De most még ez nem biztos, mert ilyen kicsin még csak fejlődik a szervezete, nem alakulhatnak ki teljesen ezek az immunreakciók, elképzelhető, hogy csak átmeneti ez az állapot.

(egyébként az orvos tévedett, mert a gyerekek átlagosan 1,5 éves koruktól ehetnek mogyoróféléket)

2012. júl. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!