Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 éves óvodásnak vesztek...

6 éves óvodásnak vesztek buszjegyet vagy bérletet?

Figyelt kérdés
3 sofőrt kérdeztem,azt mondták nem kell.Csak mert a közlekedési honlapon az áll, hogy 50%-os árú jegyet kell váltani,de sem a boltban,sem a buszon nem tudtak adni.
2012. júl. 30. 21:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
diákjegy akkortól kell, ha van diákigazolványa. én így tudom.
2012. júl. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak a már iskolás gyereknek kell jegyet venni. Aki most szeptembertől megy majd iskolába, annak még nem.
2012. júl. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
nem.
2012. júl. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
BKV-n valóban nem kell az iskolai tanulmányai megkezdéséig (nincs is 50%-os jegy), Volán járatokon viszont betöltött 6 évtől kell jegy.
2012. júl. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

6 éves,de nem most szeptemberben megy iskolába.

A volán járat az a távolsági?

2012. júl. 30. 21:42
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

igen az :-))


spec én nem vettem nekik ott sem sem a bkv míg sulisok nem lettek

2012. júl. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

És mivel "bizonyítod", hogy 6 éves? :)

Én simán mondtam a sofőrnek, hogy még 1 hónap múlva lesz 6 éves az unokahúgom, és elhitte. :) Jó, persze ha jóval többnek nézne ki,nem próbálkoztam volna.

2012. júl. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Az enyém 7nek is kinéz.De ott a taj kártyája v lakcímkártya,azt elkérheti,mert azt magadnál kell tartani.Hát,a honlapon féláras jegyet írnak,de ha a sofőrnél nincs,akkor nem értem.Na mindegy,hát nem veszek és kész.Köszi a válaszokat,szép estét!
2012. júl. 30. 22:00
 9/14 anonim ***** válasza:

Volánt nem tudom, a BKV-n biztos hogy nem kell, amíg nem kezdi el az iskolát, akkor sem, ha betöltötte a 6 évet.


A tapasztalatom viszont az, hogy a kisgyerekkel nem foglalkozik az ellenőr, legalábbis ezzel a 6-8 éves korosztállyal sem. Ha mutattuk a bérleteket, az enyémet megnézték, a gyerekeké nem érdekelte őket. Az enyémek 2. és 3. osztályosok, most tavasszal olyan is volt, hogy nálam volt mind a három bérlet, de az enyém külön. Jöttek ellenőrök, vettem szép sorban elő, előbb a gyerekekét, aztán nagy nehezen kihalásztam a táska aljáról az enyémet. Erre megszólalt az ellenőr, hogy: elég lett volna a magáé.

Szóval szerintem hagyd, nem fognak vele foglalkozni, ha mégis, akkor boci szem: bocsánat, nem tudtam, a BKV-n sem kérik.

2012. júl. 31. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell jegy: „Felnőtt kíséretében utazó gyermek iskolai tanulmányai megkezdéséig”

Lásd a BKV honlapján az első sorban a kedvezmények között. [link]


Az én gyerekem is 7-8-nak néz ki, de nem értem a problémát, miért nem viszitek magatokkal a gyerek lakcímkártyáját, azon rajta van a születési dátuma. Ennél több bizonyíték nem kellhet egy kallernak.

Ha meg igen, neki kell bizonyítania, hogy hazudtok, és más gyerek lakcímkártyáját mutogatjátok. :)

2012. júl. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!