Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha pucéran a bilibe pisil, de...

Ha pucéran a bilibe pisil, de nem vetkőzik le, akkor most mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

2,5 éves a fiam, 1 hete kezdtük a szobatisztaságra nevelést.

Úgy, hogy pucér. És szépen ráül a bilire, és bele is pisil. De nekem nem szól, sőt, minta szándékosan arra várna, hogy mikor megyek ki. Ráül, pisil. Már próbáltam, hogy adok rá egy bugyit, de akkor is csak ráül a bilire, és úgy pisil, aztán csodálkozik, hogy most mi a baj. Most ezzel mit lehetne tenni? Már mondtam neki, hogy le kéne vetkőzni, de nem érti.


2012. aug. 1. 14:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Majd megérti egy hónap múlva... Addig pedig figyelni kell, és időben levenni róla.

Most már mindegy, de talán érdemesebb lett volna korábban kezdeni.


Bár nem igazán értem a kérdést, mert a szobatisztaságra neveléskor elvileg szólnia kellene, hogy pisilnie kell, mire te rohansz és levetkőzteted, megpisilteted.

Nem értem, hogy kerül bugyiban a bilire.

Hiába vagy ott, nem engedi levenni?

Vagy elvárnád, hogy 1 hét után, 2,5 évesen maga járjon a bilire és vetkőzzön/öltözzön? Mert ez még később sem reális elvárás.

2012. aug. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nem olvastad el rendesen


akkor pisil csak mikor az anyuka nincs bent és mivel pucéran rohangál a melegben mikor kell rá ül a bilire


szerintem simán elfeledkezik róla h bugyika is van rajta és mikor érzi ráül majd mikor végez akkor döbben rá h valami nem stimmel


nekem is így csinálta a fiam anno

kiraktam bilit a lányomnak mert akkor csináltuk a fürdőt és nem volt hol pisilni

erre a fiam belepisilt mert tetszett neki ahogy a lányom csinálja

minden szó nélkül persze! a kertben miért nem lehetek volna meztelenek :-))

majd mikor haza értünk akkor ugyan ugy szó nélkül bilire ült csak h rajta volt a sort és a bugyi is


kb 2 hét kellet h megértse: le kell venni hozzá vagy szólni h segítsek


nyugi majd megérti

2012. aug. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%

Én nem értem ezeket a hozzászólásokat...

miért kell szólnia a gyereknek?

anyám engem 1 éves koromra szobatisztára nevelt tesómat meg 14 hónaposan... Nyárra mind a kettőnknek eldobta a kifőzős pelust...

Nekem se beszél a Fiam de tökéletesen szobatiszta... 2 éves múlt... Annyit mond, hogy apa, mama, papa, dédi, gyík, szia!

Rafinált volt ő is mert amíg figyeltem, hogy mit csinál csak sunnyogott nem akart bilizni se wc-zni, mikor elfordultam és megkértem, hogy szóljon ha pisilni vagy kakilni kell rá 1 percre becsinált! Nem akarta... Én mocsok voltam mert nem hagytam és "kizsaroltam belőle" (lehet szidni). Mikor láttam, hogy sunyit felraktam a wc-re, Sírva kakilt a wc-n szorította a fenekét próbálta visszatartani és mondtam neki, hogyha megint átver akkor kiporszívózom az orrát (csórikám mikor meglátta először is a porszívót sikító frászt kapott tőle) 2 hétig volt még pelenkás (már éjszakára sem az, se akkor ha megyünk valahova) közben volt orrszívás is de így rájöttem, hogy tényleg csak sunyított!


Amikor láttam nem csinált semmit, mikor elfordultam rá 1-2 percre a szoba közepére pakolt! Csak akaratot akart érvényesíteni rajtam! Biztos vagyok benne!


Ez most így elég durván hangzik de láttam a gyerekem fején és a szemén, hogy csak azért is feje van, és dacból csinálja amit csinál!

Ismerni kell a gyereket, nem bírná még a szobatisztaságot vagy csak sunyiskodik!

2012. aug. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem írni, hogy az alsógatya nekem is csak összezavarta a fiamat! Inkább anélkül csináld először míg rutinná válik! Alsógatyában nekem is mindig becsinált!
2012. aug. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igazából már egy ideje próbálgatjuk, de ruhában semmi siker, már ennek is örültem. Igazából nem is a bilizés miatt vetkőztettem le, csak fürödtek a kertben, és pucéran rohangáltak, majd meglátta a bilit, ráült, és belepisilt. Ezért gondoltam, hogy most akkor maradunk pucéran.

Egyébként nem mondja, hogy pisilni kell, szó nélkül megy a bilire, egész nap ott ülök vele, ha kimegyek valamiért egy fél percre, már bilizik.

2012. aug. 1. 23:06
 6/8 anonim ***** válasza:
rafkós ő is! tudná már csak valamiért lusta... vagy lehet, hogy zavarban van? nekem a Fiam nem pisil idegenek előtt és csak 2 múlt...
2012. aug. 2. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Meg az is a baj, hogy ő nagyon önálló, semmiben nem kér segítséget. Ma is az ebédet főztem, amikor arra mentem ki, hogy a tele bilit vitte kiönteni a wc-re. Nekem nem szólt, természetesen még a csempét is moshattam, annyira nem sikerült beletalálni a bili tartalmát a wc-be. De mindent ő akar egyedül csinálni.
2012. aug. 3. 01:28
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy az egyben olyan, mint az én Fiam :)

Nekem se szól! Elintéz magától mindent aztán megy és kiönti a kádba a pisit, utána jön hozzám mutatja a fürdőt és ez annyit jelent, hogy mossam ki a kádat... Egyszer megviccelt a gyerek, hogy megütögetett és lehajolt hogy töröljem ki a fenekét úgy megijedtem, hogy rögtön kérdeztem, hogy a kakit hova borította és mutatta a fürdőt... :S

Naná, hogy a kádba! Kitakarítottam, elmagyaráztam hogy ezt a wc-be kell önteni ez nem a kádba való és ezt anya intézi másnap megy (kaka) és a wc mellé borítja na itt már nem voltam nyugodt! Kiabálva mondtam el, hogy ezt anya borítja ki a pisit meg Ő és azóta rendben vagyunk!


Őszinte leszek! Szerintem csak szívat a gyereked! Menne neki mert mikor nem vagy ott nagyon ügyes, de ha ott vagy akkor nem! Vagy tényleg szégyenlős (amit annyira nem hiszek), vagy csak úgy gondolja, hogy az lesz amit ő akar .

2012. aug. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!