Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kinövi a babázást a kisfiam?

Kinövi a babázást a kisfiam?

Figyelt kérdés
2 éves a kisfiam és imádja a babákat eperke mesét minden ami lányos játék. Nem akarom elfojtani benne ezt, van babája és az a kedvenc játéka. Annak tudom be ezt a viselkedést, hogy én vagyok (anyukája) a példakép. Oda van a hosszúhajért a fodrászatért az ő kisfejére is tesz textilpelust és azt játsza hogy hosszú haja van. Kinövi? Csak olyanok tanácsát kérem akik már voltak, vannak, hasonló cipőben.
2012. aug. 7. 11:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Kinövi. A én barátnőm kisfiának még játékbabakocsit is kellett venni, és tologatta benne a babákat....Mostmár 6 éves "nagyfiú" és roskadoznak a polcai a szuperautóktól, de 2-3 évesen babázott. Teljesen normális jelenség, a közhiedelemmel ellentétben nem lesz m.eleg. Csak egy kérdés: egy "leendő apukának" nem kell tudni pelenkáznia, babával foglalkoznia?:)

2012. aug. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Két példa is van a környezetemben azzal kezdem amit hallani akarsz. A kisfiú aki szeretett babázni 5 évesen áttért a G.I. Joe babára ami fiúknak való.

A kislány csak fiús játékokkal játszott csak nadrágot volt hajlandó felvenni és csak fiúkkal játszott. Ő nem változott most 23 éves és még mindig fiúként öltözködik és úgy is viselkedik illetve él.

Ilyenkor még nem lehet tudni hogy milyen beállítottságú lesz a gyerek és ilyen korban még az ilyen dolgok normálisak.

Van a Supernanny című műsor annak egy részében volt egy ilyen kisfiú és a dada azt mondta a kétségbeesett szülőknek, hogy kinövi ne aggódjanak. Próbáld azt a részt Youtube-on megkeresni ott meg is magyarázza a dada miért van ez a kisfiúnál.

2012. aug. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Sokszor a kislányok is szeretnek kocsizni és háborúsat játszani. Szerintem ez teljesen normális.
2012. aug. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én 2 éves fiam is szereti Eperkét :), rajong a rózsaszín vagy piros motorokért (mert az övé kék) és szereti a virágokat, virágmintákat, a szalagos dobozt kipakolni és érdeklik a ruháim is. De szerintem főleg azért, mert azok színesebbek és érdekesebbek, mint az apja fekete pólói :) Babázni néha a plüssállataival vagy legókkal szokott (eteti, itatja, körbeviszi őket a biciklijén), vagy gyakran elcsaklizik a játszótéren egy-egy játékbabakocsit is. De ugyanígy szereti Thomast és még sok más mesét, a matchboxait és focizni. Szerintem a fiúknak is kell a babázás, egy kicsit átélni az szülői szerepet ill. azt, hogy mi történik velük napközben vagy hogy kell bánni egy kisebbel.
2012. aug. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, és főképp semmiképpen ne tiltsd el ettől! Egy ekkora gyerek fantáziája teljesen másképp működik, mint a miénk, ha ő lehet játékból oroszlán vagy vonat, miért ne lehetne akár kislány is? Ez egyáltalán nem jel arra, hogy milyen szexuális orientációval fog bírni a későbbiekben. :)


Ismerkedik a világgal, amiből megtetszenek neki dolgok, szerintem remek, hogy élénk a fantáziája, és bele tudja élni magát mindenféle szerepbe.

Hogy példát is mondjak: a férjemnek gyerekkorában volt egy rendes babája, amit imádott, és sokat babáztak a lány unokatestvérével. Később persze már a grundon focizott a haverokkal, és mivel a férjem, bátran állíthatom, semmi gondja a nemi identitásával. :)


A 8 éves fiam a mai napig képes megnézni az Eperkét (ami szerintem egyébként rémesen bárgyú mese, és remélem, hogy a kislányok nem ebből tanulják a nőies viselkedést :), ha éppen tévézős ideje van, és az megy.

Mikor kicsiként először látta, hogy kifestem a körmöm, kérte, hogy fessem ki az övét is – egyszer be is kentem a kisujján a körmöt, hogy lássa mi ez, és mert azt gondolom, ami nem veszélyes, abban ki lehet elégíteni a gyermeki kíváncsiságot. (Természetesen nem festem a gyerek körmét, mielőtt valaki rám vetné magát.) Ugyanígy érdekli, ha bepúderozom az arcom, de tudja, hogy ezek felnőtt és lány dolgok.

2012. aug. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Bocs, kicsit off!

Az Eperkéből az eredeti tényleg nagyon gáz, olyan egyszerű, mint a szántóföld...:) De a másik, a "fejlettebb"ami olyan jobb animációs, az 2 fokkal jobb, azt az én fiam is szereti nézni :)

2012. aug. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek a válaszokat,sokat segítettetek! Persze, az én kisfiamat is érdekli ezeken kívül a szerelés és az autózás. Akkor várjuk hogy kinövi!
2012. aug. 7. 14:43
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha meleg a gyereked,azt nem tudja kinőni,mivel ez nem így működik.

Ha erre irányult a kérdés.

De miért kellene kinőni azt,hogy mivel játszik a gyerek.Káros az,hogy játszik?Vagy mi?

Ha 20 évesen is játékokkal fog játszani,akkor baj van,én ismerek olyat is.

Én meleg vagyok.Kiskoromban jobban szerettem a lányosabb játékokat.De nem mondanám magam nőiesnek.


Amúgy ha engem kérdezel az autó/babázás nem egy kategória.

Az autózás mondjuk olyan 4-5 éves szint.Egyszerű dolog.Viszont a babázás,az még 10 éves korban is megszokott,az már egy érettebb játék,mivel szerepeket játszanak vele a gyerekek.

Ilyen szempontból tök hülyeség az összehasonlítás.

Öcsém heteró,de kiskoromban ő is játszott babákkal velem.Meg a kinderekkel is játszottunk.Nincs összefüggés.

Megsúgom,ha valaki gyereket szül,kob 10% az esélye,hogy meleg lesz,a transzneműség valamivel ritkább.De erre egy felvilágosult,gyereket vállaló egyénnek fel kell készülnie.Ez nem egy olyan tulajdonság,aminek az esélye elenyésző...

2014. jan. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!