Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 és fél éves lányom még...

2 és fél éves lányom még mindig nem issza meg a tejet, csak a tápszert, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Reggel és este kap 2 dl-t, a reggelit most hagyjuk el, mert nem eszik utána semmit egész ebédig.

Próbáltam már sokszor kóstoltatni vele a tejet, simán, macikávéval, kakaóval, de mindre azt mondja, hogy nem finom a tejecske és otthagyja. Ha teszek bele icipici tejet, akkor elfogy, de ha növelem a mennyiséget, már kiérzi az ízt és nem kell neki.

Tegnap megint vettem "utoljára" 4 dobozt tápszert, elhatároztam, hogy ez az utolsó, de mi lesz utána? Nem iszik semmit és kész?

Hozzá kell tennem, hogy én sem ittam meg soha a tejet, most sem szeretem. Belefőzöm bármibe, azzal nincs gond,de üresen magában nem szeretem. Lehet, hogy ez örökletes?


Nincs semmi allergiája a lányomnak.



2012. aug. 10. 12:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szia, a fiam egy hónap múlva lesz 3 éves és még mindig csak tejitalt iszik. Bocitejet nem kér, mindent próbáltunk már mi is: macikávé, kakaó, gyümölcsös tejital, mézzel, cukorral, hidegen, melegen, semmi. És kb fél éve, amikor szobatiszta lett, áttértünk az esti 1 decire (ha többet iszik, akkor 5-6 körül fel kell kelnie pisilni). Beletörődött.
2012. aug. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
2 és fél éves.:) Szerintem hagyda tejet ha nem szereti. És a tápszert meg főleg.Hisz majd 3 éves, nemáár!4Egyen amit ti, meg amit szeret. Estére ha nem kell tejcsi,hát en igyon tejet.Ihat rostost vagy bármi mást cumisüvegből,ha ahhoz már hozzászokott és úgy alszik el.Én nem erőltetném a tejszit, nem olyan pici már. Tápszert meg végképp nem adnék neki,azt sem ami most otthon van.De ez csak az én véleményem.:)
2012. aug. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
bocs az elírásokért, siettem.:)
2012. aug. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
a turmixot még senki nem írta. szerintem próbáld ki azt is a kedvenc gyümölcsével
2012. aug. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Pontosan ugyanígy vagyunk mi is, csak nekem fiam van...

2 és fél éves, sem a tej, sem a kakaó, sem a tejeskávé, semmi nem kell neki. Sőt még az 1+-os tejital sem. A mai napig a 6hó+-os tápszerét kéri reggel és este. Pont ma vettem meg én is az utolsó 4 dobozával, legalábbis azt gondolom, hogy az utolsó lesz.

Ami érdekes hogy bölcsibe indulás előtt ha én iszom kávét, akkor ő is kér egy tejeskávét, holott a tápszert már megitta korábban. A bölcsiben megissza a kakaót is, itthon nem. Pedig ugyanolyan tejet is vettem, ugyanolyan kakaót is.

De éhgyomorra meg este az ég világon semmi más nem kell neki...:(

2012. aug. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Meg lehetne próbálni még azokat a szívószálakat is, amikben különböző kis golyók vannak és tejbe mártva szívhatja. Az én lányom két évig nem ivott tejet, utána ezzel szokott rá. Na meg azért, mert kapott egy kiscicát és az folyton tejet ivott, így neki is kellett, kérte!
2012. aug. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok, csak reagálni szeretnék egy későbbi válaszra, miszerint nem kell neki tej, se tápszer, egye amit mi/ti. Nyilván azt eszi, amit mi, itt az esti/reggeli meleg italáról van szó. Mert hogy az én fiam követeli a tejitalt/tápszert, azt mondja, hogy a "bocitej az nem finom, csak a zacsis tej és imádja".
2012. aug. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha tejitalt iszik, akkor igyon azt. Biztos le leszek pontozva, az én 2 éves kislányom is azt issza és nem érdekel, hogy ki mit mond. Én is próbáltam a tejet, nem kellett Neki, ebből meg megiszik kb. 3 dl egy nap. Kis súlyú, a védőnő mondta, hogy jó, hogy azt issza még, mert táplálóbb, mint a tej. Természetesen minden mást eszik, amit lehet, azt eszi amit mi.

Én hagynám a helyedbe, ha az kell neki, igya azt. Előbb-utóbb el fogja hagyni.

2012. aug. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam, hogy vannak más gyerekek is akik nem szeretik a tejet.

Én is arra gondoltam, hogy ha bölcsibe megy, akkor talán a többiektől ellesi a kakaót, szeptemberben úgy is kezd:)


Azt eszi amit mi, de én úgy tudom, hogy 3 éves korig szüksége van a napi fél liter tej alapú táplálékra. A tápszer is annak számít.


Akkor nem erőltetem a tejet, majd csak kialakul magától.

2012. aug. 10. 14:49
 10/13 anonim ***** válasza:

Mi fokozatosan cseréltük le a tápszert tejre, úgy hogy mézet, és pici vaníliás cukrot tettem a tejbe, ezt kevertem el a tápszerrel, majd fokozatosn csökkentettem a tápszert, és növeltem a mézes, vaníliás tej mennyiségét, 1-2 hét alatt már csak mézes tejet ivott.

Szerintem fontos még ebben a korban valami tejalapút inniuk a kalcium miatt is, próbáld meg, hátha bejön.

2012. aug. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!