Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha meglenne a kislányod...

Ha meglenne a kislányod tehetsége hozzá, hagynád, hogy profi sportoló legyen?

Figyelt kérdés

9 éves a kislányom, 5 éves kora óta úszik. Nagyon kis ügyes, nyeri sorban a versenyeket. De én eddig nem is gondoltam rá, hogy ezt lehetne komolyan is csinálnia. De legutóbb egy versenyen Széles S. edző mondta, hogy ha komolyabban úsztatnánk, és bekerülhetne a csapatukba, akkor ő lehetne az új Egerszegi Krisztina. Megmondom őszintén, nagyot néztünk a férjemmel. Igazából azt sem tudom eldönteni, hogy valóban ekkora tehetség van benne, vagy ez 'csak' a bolondítás?

Persze nagyon büszke vagyok rá, és ha tényleg ilyen magas szinten is jó lenne, én lennék a világ legboldogabb embere. De ez az egész nem csak annyi, hogy úszik, feláll a dobogó tetejére, mi pedig örülünk.

Ez azzal járna, hogy reggel suli előtt úszás, délután megint edzés, hétvégén szintén, edzőtáborok, stb. Nagyon félek, hogy alig látnánk, "elpazarolnánk" erre a gyerekkorát, vagy esetleg megutálná az egészet. Most ő nagyon lelkes, de nem tudom, mi lesz akkor, pár év múlva mennek a barátok fesztiválokra vagy Balcsira, ő pedig csak edz. Másrészt annyi sportolóról hallottunk már, akiknek ráment az egészsége arra, hogy túlhajtották magukat :(

Rengeteg kérdés van bennem, és nagyon tanácstalan vagyok. Mi van, ha most beleéli magát, megengedjük neki, küzd érte, de mégsem teljesül az álom? Nem lesz neki túl nagy csalódás?

Ti megengednétek?


2012. aug. 12. 19:07
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Most az olimpia előtt volt az a P and G reklám, amikor anyukák cipelték a gyereket edzésre, végül bajnokok lettek. Mindenki zokogott rajta, ment körbe a facebook-on, hogy milyen szép reklám stb.

Hát, megmondom őszintén, nekem az volt az első gondolatom miközben néztem, hogy "jaj, de nem szeretném, hogy élsportoló legyen a gyerekem!!"

Persze ez csak az én vágyam, ha ilyen helyzetbe kerülnék, mint Te, akkor szerintem én is a lányom mellé állnék, és amíg szereti és élvezi csinálni, addig támogatnám. De nem ellenkeznék, ha végül meggondolná magát...

2012. aug. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom, hogy amíg ő élvezi és van hozzá kedve, energiája, addig csinálja. Csak mindenképp éreztessétek vele, hogy ez senki felől nem elvárás, tehát tényleg csak addig töltse ezzel az ideje nagy részét, amíg ez neki jó. És persze figyeljétek azt is, hogy emellett a tanulásra is fordítson időt és energiát, illetve, hogy azért ne forduljon be, tehát azért barátokra és családra is legyen ideje. Sok sikert kívánok neki!
2012. aug. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hát végül úgy döntöttünk, hogyha van kedve hozzá, és nem teher neki, akkor hajrá. Majd úgyis észrevesszük, ha nem működik. Hála isten a tanulással nem volt gond eddig, reméljük most sem lesz. :)
2012. aug. 14. 16:31
 14/15 anonim ***** válasza:
Na, mi van a kislánnyal? Úszik még?
2016. ápr. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én is kíváncsi vagyok! Lehet, szoktunk is találkozni versenyeken :)
2016. ápr. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!