Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak? Valakinek...

Mit csináljak? Valakinek csinált ilyet a gyereke?

Figyelt kérdés

21 hónapos. 1 hete kétnaponta azt játssza éjjel, hogy felsír, vagyis inkább felüvölt, kihozom (hogy tesót hagyja aludni), és még a kezemben kb 10 percig ugrál és üvölt. Nehezen nyugszik meg. Mindent megnézek. Milyen a pelus, kap inni stb.

A kanapén elalszik. Fogom, visszaviszem, de még el sem érünk az ágyához, megint üvölt. Vissza a kanapéra, egy pillanat alatt alszik.

Most éjjel megágyaztam neki és magamnak a kanapén, együtt aludtunk.

De erre nem akarom, hogy rászokjon. Van ágya, aludjon ott. Amúgy nap közben szépen elalszik az ágyában és este is, csak éjszaka kezdi...

Van valakinek ötlete?


2012. aug. 13. 13:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nem lehet hogy kiságyban van és az zavarja? esetleg éjjel forgolodik és beüti ezt azt vagy beszorul vagy már kicsi neki? nem lehet átmenetileg a kanapét bevinni a helyére az ö ágya helyére?
2012. aug. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mert máskor meg szépen elalszik benne, csak kb kétnaponta éjjel van baj. És általában 2-3 között kezdi.

Kanapét sajnos nem lehet, mert sarok, nagyon nagy.

2012. aug. 13. 13:37
 3/8 anonim ***** válasza:

Három kérdésem van:


-próbálkozik-e már a szobatisztasággal? mert ha igen, lehet éppen pisilnie kell, próbáld meg a bilire ültetni, hátha csak annyira próbálja visszatartani, hogy megébred, de ugye éjszaka nem tudja mit csináljon, tartogassa, esetleg bepisiljen?!


-alszik-e délben, azaz, akkor ha kimarad az alvás, akkor csinálja-e ezt?

Mert lehet, hogy annyi inger érte napközben, hogy a mély álomba zuhanás alatt újra éli esetleges sérelmeit, és arra ébred meg sírva.


.az őrlőfogai kijöttek-e már neki, nem lehet, hogy az kínozza?

2012. aug. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ebben a korban tényleg előfordulhat, hogy zavarja már a kiságy. az én kisfiam már 18 hónaposan kellett kapjon nagyfiús ágyat, mert állandóan felébredt a nagy forgolódástól, bár ő eféle "jelenetet" nem rendezett. ő egyéb okból cirkuszolt. de már a nagy ágyban, 2-3 héttel az átköltöztetése után kezdte és kb 3 hét alatt lecsengett. mászkált ugyanis, de már újra csak hajnalban jön át. :-) de hát ez sem fog sokáig tartani, mert még 8 foga hiányzik :-)
2012. aug. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

-még pelusos

- fogra is gondoltam, múltkor kapott nurofent lefekvés előtt, de ugyanúgy megébredt

2012. aug. 13. 14:17
 6/8 A kérdező kommentje:

2 hete álltunk át a napi egy alvásra.

kb 12:30-tól 15 óráig alszanak.

2012. aug. 13. 14:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Rácsos ágyban alszik még?Ha igen az a baj,szerintem.Én fiam is ugyanezt csinálta 23 hósan,amint megkapta az új nagyfiús ágyát minden rendben lett újra.Nem minden éjjel,olyan 2-3 naponta üvöltve kelt,ha meg is nyugodott nehezen amint az ágy felé közelítettem vele egyből üvölteni,de a kanapén minden ok volt,egy ideig ott aludt,körbetámasztottam székkel le ne essen (amíg meg nem jött az új ágya) .Lekopogjam azóta is minden a legnagyobb rendben!!!
2012. aug. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

14:30

Én is gondoltam erre, mert az ikertesójának 70szer 140 es ágya van, az nagyobb, ott nincs baj.

Csak még kerülni akarnám az ágyvásárlást.

1. kettő ágy együtt nem olcsó mulatság

2. egyenlőre biztonságosabbnak érzem, ha éjjel nem császkálnak (pld erkélyajtó nyitva van, kimennek, felmásznak leesnek...)

2012. aug. 13. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!