Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom aug.24-én született,...

Kislányom aug.24-én született, akkor mindenképpen év vesztes igaz?

Figyelt kérdés

...most lesz 3 éves,kezdi az ovit.

7 éves kórtól mehetnek iskolába?


Én úgy szeretném,hogy akkor már a kiscsoportot ismételje meg,-de gondolom ezt az óvoda dönti el nem?

Nálatok ez hogy volt/van?

Köszönöm!!



2012. aug. 13. 22:22
 1/6 anonim ***** válasza:
igen, 7 évesen mehet suliba, május 31. után született gyermekek évvesztesek. Az én kislányom május 1. született de én nem vittem el suliba 6 évesen csak miután betöltötte a hetet.Az oviban nálunk úgy volt hogy minicsoport,kiscsoport,középső csoport,nagycsoport. Az elnevezés mindenhol más a nővérem kisfia kétszer volt nagycsoportos de ugyanúgy 7 évesen kezdte a sulit (ő március végén született) : )
2012. aug. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül lesz év vesztes, mivel augusztus 31.-e előtt született, ezért, ha iskolaérettnek találják, mehet iskolába 6 évesen. Én év vesztes voltam (szept. 17), és volt olyan osztálytársam, aki a következő év augusztus 31.-én született.
2012. aug. 13. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

01.01-től változik a nevelési törvény. Az a kisgyerek, aki 08.31-ig betölti a 6. életévét, iskolaköteles lesz.

Ez szerint a kislányod nem év vesztes.

2012. aug. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, mint az utolsó.
2012. aug. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bemásolom Neked:


A 2012 szeptemberében hatályba lépő köznevelési törvénnyel a tankötelezettség időtartama is módosulni fog. A tankötelezettség kezdete ugyanúgy 6 éves kor lesz, azonban az óvodai nevelés 2013 januárjától már 3 éves kortól kötelező, a felső határ pedig újra 16 éves korra csökken.


A jelenlegi szabályozás szerint a gyermek legkorábban abban a naptári évben válik tankötelessé, amelyben a 6. életévét május 31-ig betölti, ha eléri az iskolába lépéshez szükséges fejlettséget. A szülő kérelmére a gyermek megkezdheti a tankötelezettség teljesítését akkor is, ha a 6. életévét december 31-ig tölti be. Ez a határ 8 éves korig is kitolódhat, ha a gyerek augusztus 31. után született.


Az új köznevelési törvény alapján viszont a gyermek abban az évben válik tankötelessé, amelynek augusztus 31. napjáig a 6. életévét betölti, legkésőbb az azt követő évben. Az iskolaérettséget alapesetben az óvoda igazolja, amennyiben azonban kétség merülne fel ebben a kérdésben, nevelési tanácsadáson, illetve sajátos nevelési igényű gyermekeknél a szakértői és rehabilitációs bizottság általi vizsgálaton kell részt venni. Ha azonban a tanácsadó úgy ítéli meg, a gyermeknek mindenképpen meg kell kezdenie a tanulmányait valamely közoktatási intézményben, akár a szülő akarata ellenére is.


Az a gyermek, akinél azt a szakértői bizottság javasolja, további egy nevelési évig maradhat az óvodában, és ezt követően válik tankötelessé. Ha a gyermek az iskolába lépéshez szükséges fejlettséget korábban eléri, a kormányhivatal a szülő kérelmére szakértői bizottság véleménye alapján engedélyezheti, hogy a gyermek 6 éves kor előtt megkezdje tankötelezettségének teljesítését.

2012. aug. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A szabályozás ki tudja hogyan változik...

Szerintem teljesen felesleges ezen gondolkozni most. A döntő szempont úgyis az iskolaérettség lesz.


Nálunk vegyes csoportok vannak, úgyhogy nem kell dönteni arról, hogy melyik csoportot járja kétszer, ugyanazokkal megy végig akár 3, akár 4 évet járjon is oviba...

2012. aug. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!