Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor tanitjatok egy kisfiunak...

Mikor tanitjatok egy kisfiunak hogy fogja meg a futyijet amikor pisil?

Figyelt kérdés
Vendegsegben voltunk. 2 es fel eves kisfiu kiszallt a medencebol, fogta a futyijet es ugy pisilte le a fat. Az en kisfiam, 3 eves, csak nezte, merthogy en meg nem mondtam neki hogy fogja. Bilibe pisil, wc-be szukitovel ugy, hogy raul, de nem fogja es szabadban pedig csak all es kesz. De hat ha fogja, akkor majd mindig menjel el kezet mosni mielott pisil? Ez kivitelezhetetlen! Es mocskos kezzel markolassza a kukijat mikozben pisil?
2012. aug. 26. 23:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A fiúk nem kapják el olyan hamar a fertőzéseket! Nálunk 5 éves fiú van, 2 éves korától Apával járt pisilni a kert végébe nyáron, hogy megtanulja hogyan kell, azóta sincs semmi baj. Neki a kezén minden megtalálható, mivel egész nap kint játszik, és úgy pisil, semmi baja sincs.
2012. aug. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

nem nálunk voltatok pénteken? :)

buli volt nálunk, 2.5 éves fiam kiszállt a medencéből és jó magasan lepisilte a fát :)

szerintem így természetes, mi így tanítottuk neki. különben lepisilné a naciját. te fiad nem?

amúgy a wc-n is fogja a fütyijét, nehogy kipisiljen :)

bilit már fél éve nem használunk, ott úgy emlékszem még nem mondtam neki, hogy fogja

2012. aug. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem pisili le a nacijat, mert szep sugarban megy elore. Hat, azert egy maszokas-jatszos dolog utan futyifogast...azert ez rohadtul fuj. Most gondolj bele, pl ha busszal megyunk aztan a foldon jatszik, majd a homokban, fel a csuszdara, mittudomen es aztan le a gatyot es a bacikkal arassza el a nemi szervet?! Meg magam sem csinalnek ilyet. De minden pisiles elott elohalaszni az antibakterialis torlokendot az is lehetetlennek hangzik.
2012. aug. 27. 01:00
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint a te gyereked nem volt pucéron kint az udvaron. Az én két fiam imádott pucin lenni kint, a kicsi most is pucin van, leveszem róla a pelust, ne melegítse még az is. És így homokozik, játszik, mocizik. A fiúk nem kapnak el könnyen semmit, nem úgy mint a lányok. Még semmi bajuk nem volt ebből. A nagy meg még a bilin is kezdetektől bedugta a kukiját a bilibe, mert különben kipisilt volna. És magától jött rá, hogy fogni kell, mert különben össze-vissza pisil mindenhova.
2012. aug. 27. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én ksifiam is 2,5 éves lesz és állva pisil, fogja a fütyit. Mi hiába próbáltuk biliztetni, nem volt hajlandó. Oda is fölé állt. Ezt látta apától, és én is fogtam a fügyit mikor pisilt. Az én kisfiamnak még meg is kell papírral törölni, ha a vécébe pisil után a fütyijét. Ha meg kinn van nyilván melegben pucéran, akkor megáll egy fánál megfogja és lerendezi. Ezzel úgy sem tudsz mit kezdeni. És nem a nyílás fogja konkrétan, tehát nemúgy jut oda baci. Én mondjuk mindig ellenőrzöm utána. Hiszen még kicsi. Egyébként vannak zseniális kézfertőtlenítők, amit rákensz a kis kezére időnként és elpárolog, nem kell mindig mosni. Mi azt használunk, levendulásat. Én szeretem.
2012. aug. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
szobatisztaságra-nevelés fiúknál így kezdődik: fütyit benyomjuk a bilibe-ő a saját kezével. így nem megy ki a biliből,wc-ből. nem markolászni kell csak beirányítani a wc-be. kezet mostni-törölni meg miért is nem lehet? törlőkendő anyuka!! pisilés előtt-után kezet,ha még csöppen a pisi kukit is. el sem indulok otthonról törlőkendő nélkül pedig az enyémek 3 és 5 évesek
2012. aug. 27. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Folyton van nalunk torlokendo es gel is, nem azzal van gond. Ha pisilni kell, akkor mire elokotornam, megtorolnem, addigra valoszinuleg a kisnadragba menne a pisi. Mar miert fognam en a futyijet amikor a bilibe csak belelogatja es a szukitore ulve is siman pisil felnott wc-be mindenfele futyibenyomas nelkul? Azt azert nem hiszem el, hogy minden pisi alkalmaval eloszor elo a torlokendovel, kezeket megtorolni, lehuzni a kisnadragot tortura kell, mert ez rettenetesen sok ido. De ha nincs meg akkor a koszos kezevel kellene fognia a futyijet, ez nem megy a fejembe!!!!!!
2012. aug. 28. 00:59
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mosom meg a kezét pisi előtt, sőt durvábbat írok, az enyém szopja az ujját, gondolhatod mit "eszik" le a kezéről egy-egy alkalommal. Én már ilyeneken csak csodálkozni tudok:Pisi előtt kezet mosni??
2012. szept. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
nem bántásból kérdezem,de akkor mit tervezel,mikor tanítod meg? értem én,hogy aggódsz,de azért előbb-utóbb meg kéne tanulnia.
2012. szept. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! A te párod talán minden pisilés előtt megmossa a kezét?Nem hiszem!Pedig akármilyen is a munkája kilincset biztos fog.Ha van apu vagy nagypapa a háznál kérd meg hogy mutassák meg neki,ez tök természetes mióta világ a világ a fiúknál ez így megy.Hidd el semmi baja nem lesz,ne magadból indulj ki hisz te nő vagy más higéniai kritériumoknak kell megfelelni!
2012. szept. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!